ArtKit کیت هنری

یادكردی از یك شهید

یادكردی از یك شهید به گزارش کیت هنری پیکر شهید قاسم عبدی اواخر تیر سال ۱۳۸۰ همراه با ۵۷۰ شهید غریب اسارت به وطن بازگشت و در ۹ مرداد ۱۳۸۰ کنار دیگر شهدای محمود آباد خاکسپاری شد.به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، قاسم عبدی، در تاریخ ۱۷ فروردین ۱۳۴۷ در محمودآباد مازندران متولد شد. وی بعنوان بسیجی در لشگر ۲۵ کربلا حضور یافت و در ادامه عملیات «والفجر ۹» در تاریخ ۸ فروردین ۶۵ با تنی مجروح اسیر و زیر شکنجه ها دشمن بعثی در ۸ خرداد ۱۳۶۵ غریبانه در یکی از بیمارستان های عراق به شهادت رسید.
در بخشی از وصیت نامه این شهید می خوانیم:

«چه شهید شویم و چه زنده بمانیم؛ در هر دو صورت پیروزیم چون از واقعه کربلا ۱۴ قرن می گذرد و هنوز نام امام حسین (ع) را با شکوه فراوان می برند. امام خمینی کسی بود که مثل امام حسین (ع) در درجه اول سینه خویش را سپر قرار داد و در مقابل کافران و از خدا بی خبران مثل کوه استوار ایستاد. همین که دریاها و اقیانوس ها باید خروش را از او یاد بگیرند. چون امام خمینی ابر مردی است با ایمانو دوست دارم مثل یک بسیجی در جبهه به شهادت برسم چون شهادت سعادت است و یک شهید بالاترین مقام را در پیشگاه خداوند دارد.»

پیکر مطهر این شهید اواخر تیر سال ۱۳۸۰ همراه با ۵۷۰ شهید غریب اسارت به وطن بازگشت و در ۹ مرداد ۱۳۸۰ کنار دیگر شهدای محمود آباد خاکسپاری شد.
1400/03/22
14:09:59
5.0 / 5
577
تگهای خبر: برند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری