ArtKit کیت هنری

امضای تفاهم نامه تامین ۱۸۰۰ قطعه زمین برای مسكن ایثارگران استان سمنان

امضای تفاهم نامه تامین ۱۸۰۰ قطعه زمین برای مسكن ایثارگران استان سمنان كیت هنری: معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه 19 شهریور بمنظور امضای تفاهم نامه تامین 1800 قطعه زمین برای مسكن ایثارگران و ایجاد اشتغال برای 1000 نفر از ایثارگران به استان سمنان سفر كرد.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، مهندس سعید اوحدی در ابتدای سفر خود به استان سمنان با حضور در گلزار مطهر شهدای امامزاده یحیی نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
وی در گفت و گو با صدا و سیمای مرکز سمنان درباب اهداف این سفر، اظهار داشت: سفرهای استانی ما به صورت هفتگی برگزار می گردد و این هفته در یازدهمین سفر استانی توفیق حضور در استان سمنان و دیدار با ایثارگران عزیز این استان نصیب ما شد.
معاون رئیس جمهور اضافه کرد: با کمک و همکاری استانداری و اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان زمینه امضای تفاهم نامه بسیار خوبی در حوزه های مسکن و اشتغال ایثارگران فراهم گشته است. در حوزه مسکن تامین زمین برای ۱۸۰۰ واحد مسکونی ایثارگران در نظر گرفته شده است و می توان این نوید را داد که بر طبق این تفاهم نامه تا اختتام دولت دوازدهم مشکل مسکن تمام ایثارگران استان سمنان حل خواهد شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به برنامه های در نظر گرفته شده برای حوزه درمان ایثارگران، اظهار داشت: با توافقات انجام شده با آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور مشکل بدهی ها و مطالبات بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیمه های درمانی به زودی به صورت ۱۰۰ درصد حل خواهد شد تا ان شاءالله بتوانیم وظایف خودرا در راه خدمات رسانی به ایثارگران به خوبی انجام دهیم.
اوحدی افزود: طی توافقات به عمل آمده با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسن آنفولانزا به زودی در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار می گیرد و مشکلی برای واکسینه کردن ایثارگرانی که به این واکسن نیاز دارند وجود نخواهد داشت. همین طور توافقی نیز با اورژانس کشور داشته ایم که ایثارگران دارای مشکلات جسمی و کهولت سن برای تزریق واکسن آنفولانزا از منزل خارج نشوند و واکسیناسیون آنفولانزا برای این عزیزان در محل سکونت توسط اورژانس صورت گیرد.
ایشان سپس سفر خود با پدر و مادر شهیدان گرانقدر «علومی»، جانباز معزز «محمد ابراهیم جلال» و جانباز و آزاده سرافراز سرهنگ «محمد خالصی» دیدار و گفت و گو کرد.
معاون رئیس جمهور در این دیدارها با اشاره به فداکاری های خانواده های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان اظهار داشت: ثمره تمام این ایثارگری ها امنیت و آسایشی است که امروز داریم. هرچند که امروز نیز فشار و ظلم مقابل کشور ما ادامه دارد و کلید عبور از این مشکلات نیز مانند دوران دفاع مقدس تکیه به همان فرهنگ ایثار و شهادت و وحدت و همدلی است.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران همین طور در دیدار با آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان جامعه ایثارگری را نماد جهاد، گذشت و ایثار دانست و اظهار داشت: در راه خدمت به چنین جامعه ای قطعآ باید از همین ابزارها بهره برد و در واقع مدیریت جهادی را به کار بست. این کار با مدیریت ازراه دور میسر نیست و باید به صورت مستقیم در محضر ایثارگران حاضر بود.
اوحدی افزود: در همین راستا سفرهای استانی ما به صورت هفتگی در حال انجام می باشد و با همکاری استانداران، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و تمام مسئولان استانی اتفاقات خوب و مثبتی در این سفرها رخ داده است که البته بیشتر از همه به برکت و عنایت وجود شهدا بوده است.
آیت الله شاهچراغی نیز در این دیدار اشاره کرد: خدمت در بنیاد شهید و امور ایثارگران بسیار مهم و در عین حال دشوار است، برای اینکه در مقابل افرادی حضور دارید که برای انقلاب اسلامی سرمایه گزاری نموده اند. امام خمینی (ره) نیز بنیاد شهید و امور ایثارگران را افضل نهادها و خدمت در این نهاد را افضل خدمات دانسته اند.
وی افزود: از زحمات تمام افرادی که تابحال در بنیاد شهید و امور ایثارگران مشغول به خدمت بوده اند قدردانی می نماییم، برای اینکه تمام این عزیزان باتوجه به شرایط در راه خدمت کوشیده اند. جناب اوحدی نیز با توجه به این که درد جانبازی و اسارت را چشیده است و شاهد شهادت خیلی از رزمندگان بوده است قطعآ می تواند خدمات بسیار خوبی را به همین عزیزان عرضه نماید و تحولی را در این حوزه ایجاد کند.
امام جمعه سمنان با تاکید بر اهمیت توجه و رسیدگی به تمام ایثارگران به خصوص فرزندان شهدا اظهار داشت: خوشبختانه تا امروز شاهد خدمات رسانی مناسب به این عزیزان بوده ایم و موردی از نارضایتی را در میان ایثارگران مشاهده نکرده ایم و امیدواریم این خدمات رسانی توسعه بیشتری پیدا کند. به خصوص در زمینه مسائل اعتقادی و فرهنگی باید تلاش و کوشش زیادی صورت گیرد.
معاون رئیس جمهور در انتهای سفر خود به استان سمنان با حضور در مراسم امضای تامین ۱۸۰۰ قطعه زمین برای مسکن ایثارگران و ایجاد اشتغال برای ۱۰۰۰ نفر از ایثارگران این استان با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع)، اظهار داشت: ایشان می فرمایند وقتی خداوند نعمتی را به انسان اعطا می کنند، شکر واقعی آن نعمت از طرف انسان شناخت آن با تمام وجود است. امروز ما در جایگاه خدمتی قرار داریم که مخاطبان آن بهترین انسان هایی هستند که تمام داشته های خودرا برای انقلاب در طبق اخلاص گذاشته اند.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: وظیفه ما شناخت قلبی این نعمت با تمام وجود است تا بتوانیم در راه خدمت به ایثارگران موفق باشیم و از خداوند می خواهیم ما را لایق بار سنگین این مسئولیت قرار دهد.
اوحدی با تقدیر از زحمات استاندار استان سمنان اظهار داشت: جناب آشناگر با همراهی و همدلی خود زمینه امضای تفاهم نامه ای را فراهم کردند که برمبنای آن مسئله مسکن جامعه ایثارگری استان سمنان به شکل ۱۰۰ درصدی حل می شود. همین طور موضوع اشتغال جامعه ایثارگری نیز در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفته و برمبنای آن ۱۰۰۰ شغل برای ایثارگران ایجاد می شود تا بخش مهمی از دغدغه های شغلی ایثارگران استان سمنان برطرف شود.
وی با اعلان اینکه تا آخر سال جاری ۴۵ هزار مسکن برای ایثارگران کشور تخصیص خواهد یافت، اضافه کرد: خوشبختانه با پشتیبانی دولت دوازدهم و شخص جناب دکتر روحانی کارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران در راه خدمت رسانی با قدرت پیش می رود و برنامه ریزی ما به نحوی است تا با اختتام کار دولت دوازدهم هیچ بدهی و مطالبه ای به دولت بعدی منتقل نشود.
علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در این مراسم اشاره کرد: در دیدارهایی که با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران داریم هیچ گاه ندیده ایم درخواستی مطرح شود که از توان مسئولان خارج باشد. این مسئله وظیفه ما را سنگین تر می کند تا با تمام توان بتوانیم مشکلات این عزیزان را برطرف نماییم.
وی افزود: موضوع مسکن و اشتغال ایثارگران از دغدغه های اصلی ایثارگران گرامی است و امروز با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و امضای تفاهم نامه زمینه برطرف نمودن این دغدغه ها تا حد زیادی ایجاد می شود. این تفاهم نامه لازم الاجراست و تمام نهادها شامل شهرداری و اداره کل صنعت، معدن و تجارت، اداره کل راه و شهرسازی و مجموعه عمرانی استانداری باید به وظایف خود عمل کنند.





منبع:

1399/06/20
11:47:21
5.0 / 5
1745
تگهای خبر: آسایش , آموزش , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری