ArtKit کیت هنری
خاموشی:

نفع وقف باید به مردم برسد

نفع وقف باید به مردم برسد كیت هنری: 26نیروگاه خورشیدی مستقر در امامزادگان و موقوفات در خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه كشور، به بهره برداری رسید.


به گزارش كیت هنری به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف وامور خیریه از خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم افتتاح این طرح ها كه بوسیله ویدئوكنفرانس در ۱۲ نقطه خراسان رضوی انجام شد با اشاره به اینكه نفع وقف باید به مردم برسد اظهار داشت: در كنار وظایف اطعام، درمان، آموزش، پژوهش و رونق فرهنگ اهل بیت(ع) بدنبال توسعه و تولید در موقوفات هستیم.
وی ادامه داد: ۱۹۳هزار وقف نامه تدوین شده دارای سند در كشور وجود دارد و در وقفنامه های منفعتی با هماهنگی مدیران موقوفات در امتداد اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال قدمهایی را برداشته ایم.
وی افزود: با اجازه دولت و همكاری وزارت نیرو بدنبال استفاده از انرژی های پاك و خورشیدی هستیم تا در كنار ارزش افزوده بتوانیم در حفظ محیط زیست و تولید برق و انرژی پیشرو باشیم.
حجت الاسلام احمدزاده مدیركل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی هم در این مراسم اظهار داشت: هفت نیروگاه برق ۲۲۵كیلو واتی سال قبل به بهره برداری رسید و امسال ۲۶نیروگاه را تا ابتدای آذر در بقاع متبركه و امامزادگان افتتاح كردیم و تا اختتام بهمن به ۴۰ نیروگاه خواهد رسید.
با اشاره به اینكه با بهره برداری ۷ نیروگاه دیگر در دهه فجر، ۴۰ نیروگاه فعال در موقوفات و بقاع متبركه استان خواهیم داشت، اظهار نمود: ظرفیت این ۴۰ نیروگاه 1571 كیلو وات ساعت است كه ماهیانه، ۲۲۵ هزار كیلووات ساعت انرژی تولید می كند.
وی افزود: برای این ۲۶طرح هشت میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و برای ۱۳۸۳ نفر روز در سال به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل به وجود آمده است.
منبع:

1398/09/06
19:42:49
5.0 / 5
4190
تگهای خبر: آموزش , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری