ArtKit کیت هنری
حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی:

پیروان واقعی ولایت امام علی(ع) عاقبت به خیر خواهند بود

پیروان واقعی ولایت امام علی(ع) عاقبت به خیر خواهند بود به گزارش كیت هنری رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینكه پیروان واقعی ولایت امام علی(ع) در هر عصر و زمانی عاقبت به خیر خواهند بود، اظهار داشت: كسی كه خود  را در آغوش علی بن ابی طالب(ع) بیندازد كار خویش را درست كرده است، اگر این اتفاق بیافتد امثال حججی ها امروز با این درجه از ایمان پدید می آیند.


به گزارش كیت هنری به نقل از سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام سیدمهدی خاموشی در مراسم روز میلاد حضرت علی ابن ابیطالب(ع) كه در امامزاده علی اكبر(ع) چیذر برگزار گردید با اشاره به سخنی از پیامبر اكرم(ص) اظهار نمود: رسول خدا (ص)سعی در معرفی امام علی(ع) بعنوان جایگزین خود داشت اما پذیرش آن در جامعه وجود نداشت.
وی افزود: پیرو این اتفاق از جانب خداوند متعال پیام آمد كه «ای رسول حكم خدا را بیان كن حتی اگر مردم پذیرش آنرا نداشته باشند»، خداوند متعال خطاب به رسول خود فرمودند« ای رسول تحت تاثیر اقوام و صحبت های آنها قرار نگیر چونكه آنها می خواهند تو را از تصمیمت منصرف كنند».
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره كرد: سخنان خداوند خطاب به پیامبر نشان داده است كه جمعیت آن زمان به دنبال دنیا بودند و خداوند به رسول خود تصریح كرد به اطرافیان گوش نكند.
حجت الاسلام خاموشی تصریح كرد: در روایت آمده است «كسانی كه علی بی ابیطالب را قبول ندارند در آن دنیا برصورت آنها نشانه هایی از گداختگی وجود دارد». باید قدر نعمت را بدانیم، شكر نعمت ها قرار دادن آن نعمت در مسیرش است و اگر شما نعمت را از مسیرش دور كنید خدا مصائب بر شما وارد می نماید.
وی ادامه داد: در طول تاریخ، دنیا مسلمانان زیادی را به خود دیده است؛ داعش ادعای مسلمانی و حق طلبی داشت اما آنها ولایت نداشته و نعمت را از مسیرش خارج كردند، امروز ولایت نعمتی است كه باید از آن بهره ببریم.
نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه خاطرنشان كرد: مسلمان واقعی كسی است كه بر آنچه خداوند گفته است عمل كند، خداوند به پیامبر فرمود «اگر علی را معرفی نكنی دین خویش را كامل نكرده ای»، در همین شرایط به پیامبر(ص) بابت نعمت حضرت علی(ع) چشم زخم می زدند، حسد در قوم پیامبر(ص) زیاد بود، در همین راستا امام صادق(ع) می فرمایند « قرآن خود علی(ع) است، در جنگ صفین امام علی(ع) دید قرآن بر نیزه است و گفت قرآن من هستم اما كسی متوجه این واقعیت نشد.»
حجت الاسلام خاموشی با اشاره به سوره طلاق خاطرنشان كرد: در این سوره آمده است «برای كسانی كه اهل عمل به دین نیستند وعده بدی در راه آنهاست، پس تقوا پیشه كنید». رسول محور قرائت قرآن است، رسولی كه خود قرآن و علی را معرفی می كند به این معناست كه علی بر حق است.
او در انتها با اشاره به اینكه پیرو واقعی علی بن ابی طالب(ع) عاقبت به خیر خواهد شد، اظهار داشت: كسی كه خویش را در آغوش علی بن ابی طالب(ع) بیندازد كار خویش را درست كرده است، اگر این اتفاق بیافتد امثال حججی ها امروز با این درجه از ایمان پدید می آیند.1398/01/01
10:58:43
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری