ArtKit کیت هنری

كلاهبرداری از مردم جنوب تهران در پوشش مسابقه رادیویی

كلاهبرداری از مردم جنوب تهران در پوشش مسابقه رادیویی كیت هنری: معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری دو كلاهبردارحرفه ای كه به بهانه پرداخت ˮجایزه خوش حسابیˮ مبادرت به كلاهبرداری از شهروندان در جنوب تهران كرده بودند، خبرداد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، حدود دو هفته پیش چندین فقره شكایت مشابه با سوژه كلاهبرداری بوسیله دستگاه خودپرداز موسوم به ATM از دادسرای ناحیه ۳۱ جرایم اینترنتی، برای رسیدگی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
در تحقیقات پلیسی مشخص شد افرادی ناشناس تحت پوشش یك برنامه رادیویی با شهروندان تماس گرفته و ادعا كرده اند كه شهروندان به خاطر خوش حسابی واجد شرایط دریافت جایزه هستند و به این بهانه آنان را پای دستگاه خودپرداز كشانده و نهایتاً با انجام مانورهای متقلبانه حساب بانكی آنان را خالی كرده اند.
تحقیقات از طرف كارآگاهان اداره ۱۴ پلیس آگاهی پایتخت در این خصوص آغاز و مشخص شد كلاهبرداران با شروع به كار چند حساب بانكی با مدارك شناسایی افراد غیر، مبادرت به پولشویی و جابجایی پول های حاصل از كلاهبرداری كرده اند. همین طور در ادامه تحقیقات محل های تردد برخی از متهمان شناسایی شده تحت كنترل نامحسوس قرار گرفت كه سرانجام یكی از متهمان به نام مراد. م ۳۲ ساله در محله خانی آباد نو واقع در جنوب تهران، شناسایی شد. با شناسایی متهم، كارآگاهان اداره چهاردهم ضمن هماهنگی با مرجع قضائی به محل اختفای "مراد" اعزام و در یك عملیات ضربتی وی را دستگیر و برای تحقیقات به اداره ۱۴ پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل كردند.
متهم در تحقیقات انجام شده به جرم خود در خصوص كلاهبرداری به شیوه مذكور اعتراف كرد و اظهار داشت كه در این كار تنها نیست و فردی به نام "داوود" ۴۸ ساله همدست اوست. در ادامه طی هماهنگی های انجام شده از طرف كارآگاهان، متهم دوم باز در محله نازی آباد واقع در جنوب تهران به هنگام ورود به مخفیگاهش شناسایی و دستگیر شد كه در بازرسی از خودروی وی ده ها قطعه كارت عابر بانك به نام افراد مختلف، چك های سفید امضاء شده از بانك های مختلف و مقادیری ارز كشف و ضبط شد.
داوود سپس انتقال به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به جرم خود در خصوص كلاهبرداری اعتراف كرد و اظهار داشت: با استفاده از مدارك شناسایی مسروقه، حساب های جعلی و مجعول در بانك های مختلف افتتاح می كردیم. سپس آن در تماس با شهروندان عنوان می كردیم كه از یك برنامه رادیویی تماس می گیریم و با عنوان این كه به خاطر خوش حسابی برنده جایزه ما شده اند آنها را به پای خودپرداز كشانده و با اغفال آنها حسابشان را خالی و وجوه مسروقه را به حساب های جعلی خود منتقل می كردیم.
سرهنگ جهانگیر تقی پور، معاون مبارزه با جعل و كلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به این میزان از كلاهبرداری های صورت گرفته در تهران و سایر شهرستان و برمبنای تحقیقات به عمل آمده و اعترافات صریح متهمان پرونده، كلاهبرداری های انجام شده بیشتر از ۲ میلیارد تومان برآورد می شود كه هم اكنون تحقیقات برای شناسایی سایر شكات پرونده ادامه دارد و متهمان باز طی هماهنگی با دستگاه قضائی روانه زندان شدند.
وی با آگهی به شهروندان اظهار داشت: برای واریز پول به حساب های بانكی هیچ نیازی به بازگشت افراد به پای دستگاه خودپرداز نیست و هرگونه درخواست برای بازگشت صاحبان حساب ها به پای دستگاه های خودپرداز برای واریز شدن پول به حساب افراد بالقطع شیوه و شگرد افراد كلاهبردار برای انجام كلاهبرداری است.1397/12/28
23:58:39
5.0 / 5
4438
تگهای خبر: برند , دستگاه , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری