ArtKit کیت هنری
موسیقی فجر ۳۴ در آینه مهر؛

دومین پاسخ شهرام صارمی به گلایه های سرپرست گروه همایون

دومین پاسخ شهرام صارمی به گلایه های سرپرست گروه همایون كیت هنری: مدیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در واكنش به انتشار متن دوم سرپرست گروه موسیقی همایون پیرامون نحوه انتخاب آثار این دوره از جشنواره، توضیحاتی را نمایش داد.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، شهرام صارمی مدیر اجرایی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر در واكنش به انتشار متن دوم مهران مهرنیا سرپرست گروه موسیقی «همایون» پیرامون نحوه انتخاب آثار این دوره از جشنواره، توضیحاتی را نمایش داد.
در متن توضیحات شهرام صارمی آمده است:
«جناب مهرنیای عزیز و ارجمند/ نه بر این اعتقادم كه این اساسنامه هیچ اشكالی ندارد و نه بر این اعتقادم كه هیچ نقدی بر این دوره جشنواره وارد نیست. اما بر این اعتقادم كه برای اجرای همین اساسنامه (كه آغازین سال است نوشته شده و مدت ها در فضای مجازی قرار گرفته بود تا مورد راهنمایی دوستان برای انتقاد و پیشنهاد قرار بگیرد) همه توانمان را به كار بستیم. امیدوارم در سال های اینده ضمن رفع كاستی های اساسنامه هنرمندان نظرات ثمین خودرا به صورت كتبی به اطلاع دست اندركاران وقت جشنواره برسانند.
علیرغم اطلاع همگان ناچارم مواردی را دوباره یادآوری نمایم:
۱- اركسترها، گروه هاوهنرمندان متعددی هستند كه هیچ گاه با فراخوان در جشنواره شركت نمی كنند و در آینده باز شركت نخواهند كرد. ستاد جشنواره موظف است كه از آنان برای شركت در جشنواره دعوت به عمل بیاورد. البته همانگونه كه باخبر هستید در دوره های قبلی جشنواره تا انجا كه من اطلاع دارم، تمامی گروه ها، اركسترها و هنرمندان به صورت دعوت در جشنواره حضور داشته اند و جشنواره فراخوان نداشته است. (عدالت مطلق).
۲- اركستر ها، هنرمندان و گروه های دعوت شده به جشنواره سال جاری، ابتدا به صورت پیشنهاد و سپس تایید (هیات انتخاب) در جدول برنامه ها قرار گرفته اند. ضمنا از هنرمندان متعددی باز دعوت به عمل آمد كه به دلایل مختلف امكان حضورشان در جشنواره میسر نشد.
۳- آثار ارسالی به بخش فراخوان حدود ۲۸۰ اثر بوده است كه از این تعداد ۲۰ اثر(حدود یك سوم اجراهای جشنواره) انتخاب و در جدول اجراهای جشنواره قرار خواهند گرفت. همین طور سپس تایید نهایی اسامی گروه های پذیرفته شده درفراخوان اعلام خواهد شد.
۴- با عنایت به امكانات محدود جشنواره (تعداد روزهای برگزاری، تعداد سالن ها، تعدد متقاضیان و...) بدیهی است كه جشنواره نمی تواند برای تعداد بیشتری از گروه ها امكان اجرا فراهم بیاورد.
۵- در باره قراردادهای مالی گروه ها باز باید اعلام كنم كه از قراردادهای سال های گذشته و مبالغی كه كم و بیش خود شما اطلاع دارید خبری نیست و باید به خاطرهمراهی و درك شرایط مالی سخت این دوره ازهمه هنرمندانی كه در جشنواره شركت دارند تشكر كنم.
۶- در باره قواعد پشت پرده لطفا واضح و شفاف صحبت كنید تا من و در صورت ضرورت همگان باخبر باشند.
۷- حضور من در جشنواره كه از نظر شما (بد حادثه) و به نظر خودم (خوش حادثه) است، موجب شد برخوردهای عجیبی را شاهد باشم كه اگر در این شرایط نبودم، نمی دیدم. برخی از این برخوردها را در فضای مجازی شاهد بوده اید.
۸- از آنجائیكه به مذاكرات شفاهی اشاره كرده اید، من هم به صورت شفاهی و جسته و گریخته شنیدم كه از پاسخ قبلی من مكدر هستید. چه بخواهید و چه نخواهید به قول خودتان دوستی و ارتباطی قدیمی داریم (گرمابه و گلستان) و خود شما آگاهید كه احترام خاصی برای شما قایلم. باوجود اینكه در پاسخ قبلی ام هیچ نشانی از بی احترامی نیافتم، اگر موردی بوده عذرخواهی می كنم.
۹- درباره اصلاح سیستم باز با شما كاملا هم عقیده ام. اصلاح سیستم نیازمند حضور هنرمندان آگاه، دارای خواسته های مشترك صنفی، نگاه عمیق به هنر و شرایط اجتماعی، بی حاشیه، متحد و... است. با رسیدن به این موارد به یقین آرزوهای من و شما برآورده خواهدشد. با احترام.

1397/10/21
22:21:48
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: آینده , جشن , جشنواره , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری