ArtKit کیت هنری

۲ اثر داستانی منتشر گردید

۲ اثر داستانی منتشر گردید كیت هنری: رمان «جوكس» نوشته محمد پروین به همراه مجموعه داستان «باور كن تو فوجیكو نیستی» نوشته نعیمه بخشی منتشر گردید.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، به قول پروین، این رمان پس از انتظار طولانی برای گرفتن مجوز نشر اخیرا در ۱۸۴ صفحه و با قیمت ۲۶ هزار تومان در نشر روزنه انتشار یافته است.
در معرفی كتاب عنوان شده است: نه پرسه های الكی در خیابان ها، نه سرك كشیدن بین زندگی آدم ها. نه... همه چیز به هم گره خورده است. امیر از آخرین باری كه برای سینا نوشته بود این دفعه تمامش می كند، دو هفته ای می گذشت. سینا جلو دانشگاه دنبال محمد می آید. به بهانه پیدا كردنش جاهای مختلف می روند. با نشانه هایی به دوست های مشتركشان سر می زنند. بین این رفت و آمدها اتفاقات دیگری می افتد، به خیابان ها كشیده می شود، به آدم ها و زندگی هایشان. لابه لای حرف های دیگران و كارهای امیر. می گردند. سر و كله می زنند، با خودشان، زندگی هایشان و چرخیدن همه چیز و واقعیت تا آخر شب كه همه چیز به هم گره خورده است.
«جوكس» رمانی شهری و ماجراجویی است. سراغ دغدغه ها و حرف های آدم های نیمه دوم دهه ۶۰ رفته است كه حالا بزرگ شده اند. دنبال آرزوها و رویاهایشان می گردنند و در این بین به سوالات و تناقض هایی برمی خورند، نه در قالب نقش ها و كلیشه ها. در حین پیدا كردن دوست شان انگار تكه ای از خودشان هم گم شده است كه طی نصف روز آنها را راهی خیابان ها و آدم ها می كنند.
پیش تر از محمد پروین رمان «برای مرگ نام دیگری انتخاب كن» و كتاب شعر «فردای همان اتفاق» انتشار یافته است.***
همینطور مجموعه داستان «باور كن تو فوجیكو نیستی» نوشته نعیمه بخشی در ۱۵۰ صفحه و با قیمت ۲۲هزار تومان از جانب انتشارات روزنه انتشار یافته است.
این كتاب شامل ۱۱ داستان كوتاه است و در تعدادی از داستان های آن نشانه های نمادینی به چشم می خورد. بخشی درباره استفاده از این نشانه های نمادین می گوید: «قصدم این بود كه علاوه بر نوشتن داستان و قصه گویی، در سطح زیرین داستان هم مفهومی را انتقال بدهم. در داستان طهران، پسر بچه ای به جهت اینكه مادرش را به روستای محل سكونتش برگرداند به طهران سفر می كند. در این جا طهران می تواند مكانی كاملاً ناشناخته باشد و بنابراین در نوشتن اسم آن به جای «ت» از «ط» استفاده كردم. پسر بچه در راه این سفر درمی یابد كه مادرش مُرده است و او حالا باید درد جدایی از مادر را بپذیرد و مستقل از وجود او زندگی كند.»
همینطور در نوشته پشت جلد كتاب می خوانیم: مجموعه داستان پیش رو، فرم و محتوای متنوع و متفاوتی دارد و نگاهی جوان و جست وجوگر را در حوزه ادبیات داستانی دنبال می كند. از زیستن در قلب تهران مدرن در «شاید اگر ویرجینیا وولف باشی»، تا شهرك های بی روح حاشیه شهر در «معصوم» و از بازی عاشقانه ای به دنبال بازسازی روزگارِ خوشِ رفته در «متاستاز» و «روح مسخ شده كتایون»، تا گره خوردن رؤیای دختری جوان به جادوی شرق دور در «باور كن تو فوجیكو نیستی».


1397/08/10
02:41:42
5.0 / 5
4898
تگهای خبر: دانشگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری