ArtKit کیت هنری
سخنی با مدیران فرهنگی؛

با اعتبار بزرگان هنر عكس نگیرید، ضرورت رعایت اصول تكریم

با اعتبار بزرگان هنر عكس نگیرید، ضرورت رعایت اصول تكریم كیت هنری: اپیدمی گرفتن عكس یادگاری مدیران با هنرمندان پیشكسوت در حال فراموشی بود، اما اخیرا یك مدیر فرهنگی این رفتار را از سر گرفته است.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، توجه، تكریم و رسیدگی مادی و معنوی به هنرمندان و نام آوران فرهنگ و هنر بخصوص آن دسته از عزیزانی كه در بستر بیماری هستند جزو وظایف مدیران حوزه فرهنگ و هنر در هر رتبه و جایگاهی است ولی نحوه انتشار اخبار و تصاویر این دیدارها نیاز به دقت و توجه زیادی دارد.
این روزها مدیر یكی از موسسات حوزه فرهنگ و هنر دیدارهایی با پیشكسوتان عرصه هنر تدارك دیده كه اغلب آنها یا در بستر بیماری هستند یا به علت كهولت سن در شرایط خاصی به سر می برند و نكته قابل نقد اینكه خبر این دیدارها به گونه ای تنظیم و در اختیار رسانه ها قرار می گیرد كه بیشتر رپرتاژی برای مدیر مربوطه است و از آن بدتر تصاویری است كه از این دیدارها منتشر می گردد و در آنها هنرمندان مزبور در شرایط مناسبی نیستند.
هیچ كس، تكریم بزرگان فرهنگ و هنر را امری مذموم نمی داند اما پرسش اصلی اینجاست آیا انعكاس اخبار و گزارش هایی در خصوص رسیدگی مالی و معنوی به این افراد یا كوشش برای پررنگ كردن كمك های انجام گرفته بدانها امری ضروری است؟ آیا گرفتن عكس یادگاری با هنرمندانی كه زمانی چهره ای باطراوت داشتند ولی امروز چهره رنجور و تكیده دارند، ضرورتی دارد؟ آیا اصلا لازم است كه عكس یادگاری مدیرعامل موسسه مربوطه با هنرمندان بزرگ و نام آوری چون كیانوش عیاری، حسین دهلوی، فرود گرگین پور و... در بستر بیماری یا زمانی كه چهره آنها به علت بیماری تكیده است به رسانه ها ارسال شود؟
هنرمندان میراث دار فرهنگ و هنر هر سرزمینی هستند و باید در حفظ شان و جایگاه شان كوشش كرد و هر نوع دلجویی و رسیدگی به آنها باید در همین چارچوب باشد و رفتار برخی كاربران شبكه های اجتماعی كه از انتشار تصاویر خود با هنرمندان اعتبار كسب می كنند نباید از جانب مدیران فرهنگی دنبال شود.

1397/06/25
15:03:23
5.0 / 5
4829
تگهای خبر: برند , رسانه , عكاس , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری