ArtKit کیت هنری

رادیو ۶۰۰ میلیون برای آزادی زندانیان جمع كرد

رادیو ۶۰۰ میلیون برای آزادی زندانیان جمع كرد كیت هنری: معاون صدا اظهار داشت: با استفاده از برنامه «قرار آسمانی» كه در ماه مبارك رمضان پخش گردید، ۶۰۰ میلیون تومان در ۱۷ روز برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد جمع آوری شد.به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، مراسم پایانی پویش مشاركت در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد با عنوان «لهجه آسمانی» امروز ۲۶ تیرماه با اجرای فاطمه آل عباس و میثم نیك نام در رادیو ایران برگزار گردید.

در این مراسم حمید شاه آبادی معاون صدا، محمدجعفر محمدزاده مدیر رادیو ایران، میرهادی قره سیدرومیانی معاون امور حقوقی مجلس و استان های وزارت دادگستری، حمیدرضا افتخاری مدیرگروه ورزش و تفریحات، غلامرضا میرحسینی سرپرست رادیو ورزش، زهرا سعیدی، بهمن دان و حسن اسدی (بازیگران) و میثم نیك نام و فاطمه آل عباس گویندگان رادیو حضور داشتند.

حمید شاه آبادی معاون صدا با اشاره به پویش آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اظهار نمود: شنوندگان ما می دانند كه حال و هوای ماه رمضان متفاوت می باشد و تكلیف رسانه هم دوچندان است. ازاین رو ما بر چند مبحث تمركز كردیم كه ابتدا مبحث حق الناس را در تمام شبكه های رادیویی بیان كردیم كه سبب پیشرفت و تعالی روح شود و برنامه هایی در این راستا به روی آنتن بردیم.او افزود: ما بخش اذان گویی و ویژه افطار را در ماه رمضان داشتیم كه ارزیابی این برنامه ها بزودی اعلام خواهد شد. یكی از كارهای نیك ما همین پویش مردمی بود كه با همكاری مدیر رادیو ایران و دستگاه های مربوط انجام گرفت.

شاه آبادی افزود: رادیو می خواست نشان دهد می تواند برای حل مشكلات گام اجرایی بردارد ازاین رو این پویش را راه انداختیم و ۶۰۰۰ نفر با این پویش همكاری كردند. ۲۰۰ میلیون تومان وجه نقد جمع آوری شد و بخش زیادی كمك مستقیم انجام شده به این مفهوم كه یك نفر ۵۰ زندانی را آزاد كرده است. در مجموع ۶۰۰ میلیون تومان طی ۱۷ روز به این پویش كمك شده است.

او درباره افزایش مخاطبان رادیو اظهار نمود: ما در یك سال قبل ۳۳ دقیقه بر مدت زمان شنوندگان مان اضافه شده است و میانگین آن ها به یك ساعت و ۴۶ دقیقه رسیده است.

معاون صدا درباره برنامه های ماه رمضان اظهار داشت: بیش از ۸۰۰ برنامه از ۱۶ شبكه سراسری به روی آنتن رفت و طبق خواسته مردم برنامه رادیو ترتیل را به روی آنتن بردیم و همچنان هم با استفاده از نرم افزار ایران صدا پخش می گردد.

محمدجعفر محمدزاده هم با اشاره به این پویش كه سبب آزادسازی زندانیان شده است، اظهار داشت: با همفكری دوستان به این نتیجه رسیدیم كه رادیو رسانه مردمی است و می تواند صادقانه صحبت كند و كار بزرگی انجام دهد. برخی معتقد بودند كه به علت وجود رسانه های متعدد، رادیو به حاشیه رفته است اما به نظرم رادیو زندگی مردم است و در راه زندگی آن ها قرار دارد. ازاین رو به این نتیجه رسیدیم كه رادیو می تواند كارهای بزرگی انجام دهد و با همفكری همكاران پویشی را راه اندازی كردیم كه كارهای خیر انجام دهند.

او افزود: این پویش دو هدف دارد كه هدف اول مشاركت دادن مردم در كار خیر است و هدف دوم آزمونی برای رادیو است كه بدانیم می توانیم كارهای بزرگ تری انجام دهیم. این پویش كه برای آزادسازی جرایم غیرعمد بود افتتاح شد و هزاران نفر از مردم به سامانه رجوع كردند. سقف كمك پویش با استفاده از سامانه ۲۰۰ هزار تومانی بود و ارقام خوبی با استفاده از آن جمع آوری شد. همینطور خیرانی داشتیم كه به صورت مستقیم كارهایی را انجام دادند. برای مثال یك خیر ۵۰ نفر را از زندان آزاد كرد. به نظرم رقم جمع آوری شده مهم نیست بلكه مهم این است كه ما به هدفمان رسیدیم و مردم در این پویش شركت كردند.

مدیر رادیو ایران درباره برنامه های خیریه در آینده هم اظهار داشت: ما با استفاده از رادیو كارهای خیری انجام خواهیم داد. برای مثال به سمت ساخت كتابخانه روستایی، حوزه بهداشت و سلامت، فرهنگی خواهیم رفت و در مناسبت ها با مردم این مسائل را در بین می گذاریم.

معاون امور حقوقی مجلس و استان های وزارت دادگستری در ادامه مراسم با اشاره به جرایم غیرعمد اظهار نمود: در حوزه جرایم غیرعمد، تصادف، مهریه و چك های بلامحل را داریم، ازاین رو توجه ویژه ای را به این مورد كرده ایم كه افرادی كه زندانی غیرعمد هستند به آن ها كمك گردد. از ابتدای تأسیس نهاد حمایتی ستاد دیه در سال ۶۹ حدود ۱۰۰ هزار نفر زندانی جرایم غیرعمد را توسط خیرین و با حمایت این ستاد آزاد كرده ایم. در سال ۹۶ هم در سطح كشور نزدیك به ۱۱ هزار نفر زندانی آزاد شده اند كه حجم بدهی آن ها ۹۷۲ میلیارد تومان بود كه ۴۰ درصد آن ها با گذشت و بخشش شاكیان توسط ستاد دیه انجام شده است. همینطور در سال ۹۶ بالغ بر ۵۳ میلیارد تومان در ۲۴۳ جشن گلریزان ستاد دیه توسط خیرین جمع آوری شده است.

او افزود: هم اكنون ۱۸ هزار نفر زندانی جرایم غیرعمد در زندان ها داریم و همینطور مقام معظم رهبری هم به ستاد دیه ۴۰۰ میلیون تومان كمك كردند. رییس جمهور و رییس قوه قضاییه هم در این راستا مساعدت خوبی داشته اند. ما ارزیابی از كمك هایی كه توسط این برنامه رادیویی انجام شده نداریم اما خیلی از طریق این برنامه به زندانیان كمك كرده اند كه نتیجه مستقیم و غیرمستقیم این كمك ها را در آزادسازی زندانیان مشاهده خواهیم كرد.بهمن دان بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه مراسم اظهار داشت: در سال های اخیر با ستاد دیه همكاری داشته ام و لذت كمك به این زندانیان را چشیده ام. در این راستا زهرا سعیدی و حسن اسدی هم به من كمك كرده اند.

زهرا سعیدی در ادامه بیان كرد: خدارا شكر می كنم كه در این كار شركت داشته ام و در این راستا با زندانیان صحبت كرده ام. گاهی آدم شرمنده می گردد كه به خاطر یك مبلغ ناچیز زندانیان در زندان هستند و سختی می كشند. امیدوارم هم وطنان ما كه همیشه كمك كرده اند از این به بعد هم كار خویش را ادامه دهند.

حسن اسدی هم با اشاره به اینكه مدت كوتاهی است كه با بهمن دان در این راستا كمك هایی انجام می دهد، اظهار نمود: جرایم غیرعمدی مصادیق مختلفی دارد كه ما مرتب به علت كارمان با آن مواجه هستیم. حتی گاهی با افرادی كه جرایم شان عمدی بوده هم روبه رو شده ایم.علیرضا نبی یكی از كارآفرینان و حامی زندانیان در همین راستا اعلام نمود كه او كارخانه ای دارد كه شرط استخدام آن سو پیشینه افراد است و هر كس كه به خدا بگوید اشتباه كرده و پشیمان شود او را استخدام می كند.

در ادامه مراسم دو نفر از خیرین دیگر هم صحبت كردند و تیتراژ برنامه ماه رمضان «قرار آسمانی» كه نتیجه آن برنامه پویش آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است، پخش گردید و میلاد و مهرزاد عسگری كه خوانندگان این تیتراژ بودند و گروه آوان بند را دارند صحبت كردند.

در آخر مراسم هم از تهیه كنندگان برنامه های رمضانی رادیو ایران و حسین معصومی تهیه كننده برنامه «قرار آسمانی» كه نتیجه آن پویش آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد است، تجلیل شد.

همچنین اعلام گردید كه حدود ۱۷۱ میلیون تومان با استفاده از رادیو ایران به نماینده قوه قضاییه برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد تحویل داده شده است.

این برنامه به صورت زنده از رادیو ایران هم پخش گردید.


1397/04/26
14:35:33
5.0 / 5
4559
تگهای خبر: بازیگر , رادیو , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری