ArtKit کیت هنری
در كتاب بیوگرافی جدید آشكار شد

جزئیات نبرد چند دهه ای رابین ویلیامز با افسردگی، الكل و مواد مخدر

جزئیات نبرد چند دهه ای رابین ویلیامز با افسردگی، الكل و مواد مخدر كیت هنری: یكی از محبوب ترین كمدین های آمریكا كه در سال ۲۰۱۴ مرگی تراژیك داشت، تا روزهای آخر با افسردگی و نوعی خاص از زوال عقل دست وپنجه نرم می كرد.به گزارش كیت هنری به نقل از یواس ای تودی، یك كتاب بیوگرافی جدید از رابین ویلیامز به تازگی انتشار یافته كه جزییاتی از زندگی عمومی و خصوصی او را به تصویر می كشد. این كتاب نشان داده است كه این كمدین محبوب به مدت چند دهه با افسردگی، مواد مخدر و الكل درگیر بود و در نهایت در سال ۲۰۱۴ خویش را به دار آویخت.
كتاب «رابین» در بیش از ۴۰۰ صفحه به قلم دِید ایتزكاف، ستون نویس فرهنگی روزنامه نیویورك تایمز نوشته شده است.
این نویسنده داستان را در دهه هشتاد و با ازدواج ویلیامز با اولین همسرش والری ولاردی آغاز می كند، ازدواجی كه در سال ۱۹۸۸ با عمومی شدن رابطه ویلیامز با یك پیشخدمت و شكایت ۶.۲ میلیون دلاری آن زن از او به آخر رسید. آن موقع آن ها یك دهه بود كه با یكدیگر ازدواج كرده بودند و یك پسر پنج ساله با نام زك هم داشتند.
در ادامه، كتاب به مسئله ازدواج ویلیامز با مارشا گریس در سال ۱۹۸۹ می پردازد كه ابتدا پرستار بچه خانواده بود اما بعدها دستیار حرفه ای این بازیگر شد. اما تا سال ۲۰۰۶، بازگشت این كمدین به الكل و مواد مخدر سبب نابود شدن دومین ازدواج او شد. در آن تابستان، ویلیامز به یك مركز بازیابی در اورگان رفت.
پیش از آن، ویلیامز به مدت دو دهه پاك بود و دلیلش هم این بود كه تنها یك شب پیش از مرگ جیم بلوشی ستاره محبوب مجموعه «پخش زنده شنبه شب» یا «اس ان ال» در ۳۳ سالگی به علت اوردز كوكایین، كنار بلوشی بود.
كتاب جدید همینطور توضیح می دهد كه ویلیامز با وجود تمام موفقیت هایش همچون دریافت یك جایزه اسكار و چند جایزه امی و گرمی، بعضی مواقع نگران ظهور جیم كری، كمدین رقیبش و همینطور مسایل مالی شخصی بود، حتی با عنایت به اینكه چیزی حدود ۱۵ میلیون دلار از هر فیلم كسب می كرد.
ویلیامز همیشه رفتاری خاص و عجیب داشت، اما وقتی وارد دهه هفتم زندگی اش شد خانواده و دوستان او بیش از پیش نگرانش شدند. پزشكان در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ به اشتباه به او گفتند مبتلا به بیماری پاركینسون شده و حتی با وجود اینكه او الكل و مواد مصرف نمی كرد، به یك مركز بازیابی رفت چون راه چاره دیگری جلویش نمی دید. مدتی بعد از مرگ این بازیگر، با تحلیل مغز او مشخص شد كه این كمدین مبتلا به دی ال بی، یك نوع بسیار خاص از دمانس یا زوال عقل بوده است.
ایتزكاف در كتابش می نویسد سوزان اشنایدر، سومین همسری كه ویلیامز با وی در سال ۲۰۱۱ ازدواج كرد، در پاییز سال ۲۰۱۳ به شدت نگران سلامت فیزیكی و روانی او بود. ویلیامز مشكلات معده، بینایی، ادرار و خواب داشت، به خاطر افسردگی دارو مصرف می كرد و بزودی پارانویا و توهم هم به لیست مشكلات او اضافه شدند.
سرانجام ویلیامز در ۶۳ سالگی دست از زندگی شست و با یك كمربند خویش را به دار آویخت.
كتاب «رابین» در ۵۴۴ صفحه از جانب انتشارات «هِنری هالت» از ۱۵ ماه می وارد بازار كتاب شده است.

1397/03/09
18:23:55
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: بازیگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری