ArtKit کیت هنری
مدیرعامل باغ كتاب تهران عنوان كرد

تولید كتاب اندازه فرانسه، كتاب خوانی اندازه افغانستان

تولید كتاب اندازه فرانسه، كتاب خوانی اندازه افغانستان كیت هنری: مدیرعامل باغ كتاب تهران از حضور مركز علم نوجوانان در فرهنگسرای كتاب اطلاع داد و درباره وضعیت مطالعه در كشور اظهار داشت: ما اندازه فرانسه كتاب تولید می نماییم ولی اندازه افغانستان كتاب می خوانیم.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا بر مبنای خبر رسیده، سیدمجید حسینی درباره حضور و فعالیت باغ كتاب در نهمین فرهنگسرای كتاب در نمایشگاه بین المللی كتاب تهران اظهار داشت: امسال باغ كتاب با تمام توان خود در فرهنگسرای كتاب حضور دارد تا بتواند فضای جدیدی را در نهمین فرهنگسرای كتاب تولید كند. بنابراین امسال برای نخستین بار مركز علم نوجوان را برای فرهنگسرای كتاب طراحی نموده ایم كه بیش از ۱۰ دستگاه تولید داخلی با هدف سرگرمی های علمی و فنی در این مركز وجود دارد. مخاطبان می توانند بدون پرداخت هزینه با این بازی های فیزیكی، علمی، شمیایی و مهندسی آشنا شوند.
وی در معرفی بخش های دیگر اظهار نمود: در بخش باشگاه رباتیك باغ كتاب، ساخت ربات برای كودكان و بزرگسالان آموزش داده می گردد. همینطور ساخت و فروش ربات را داریم. بخش دیگر مخصوص بازی های كودكان است كه مخاطبان می توانند بچه های خویش را در این مجموعه بگذارند و به خرید و بازدید در نمایشگاه كتاب بپردازند. بخش باز باران تبلیغ، عرضه و فروش محصولات اسلامی و ایرانی در لوازم التحریر است كه موسسه تصویر شهر و مجموعه شهرداری تهران چندین سال است كه راه اندازی كرده اند و هدف این است كه به برندهای ایرانی اسلامی برای گسترش در حوزه بازار كتاب كمك نماییم.
حسینی اضافه كرد: دو جلد كتاب جدید در حوزه علم با عنوان های «علم برای همه» و «علم برای كودكان و نوجوانان» در فرهنگسرای كتاب عرضه می گردد. این كتاب ها به صورت سلسله و مجموعه ای است. همینطور مجموعه دایره المعارف یا دانش نامه دانستنی ها كه با كمك موسسه همشهری انتشار یافته، عرضه می گردد. دانش نامه دانستنی ها در ۱۳ جلد، یكی از بهترین مجموعه های «علم برای همه» است كه فروش بسیاری در كشور داشته است.
او درباره فعالیت باغ كتاب تهران برای ترویج فرهنگ مطالعه اظهار داشت: فكر می كنم كار درست فروش كتاب نیست. فروش كتاب كمكی به افزایش سرانه كتاب نمی نماید. آن چیزی كه به افزایش سرانه كتاب كمك می نماید ارتقای مصرف كتاب و خواندن كتاب و در حقیقت سرانه مطالعه است. برای افزایش سرانه مطالعه، مراكز علم را طراحی نموده ایم تا بچه ها با كاربرد، استفاده و كاربری علم آشنا شوند و از این طریق با مطالعه كتاب نسبت پیدا كنند.
وی در ادامه بیان كرد: امسال كشتی كتاب را در باغ كتاب خواهیم داشت كه در حقیقت به بازی در آوردن داستان ها و كتاب است. مجموعه فعالیت های دیگر در باغ كتاب با هدف تحریك مصرف مطالعه كتاب، نه فروش كتاب برگزار می گردد.
مدیرعامل باغ كتاب تهران در انتها اظهار داشت: اگر بتوانیم مطالعه كتاب را به شكل های مختلف به خصوص در میان كودك و نوجوان افزایش دهیم، در بلندمدت فروش كتاب هم بالا می رود. فروش كتاب در حقیقت نتیجه مطالعه كتاب است. الان در كشور ۱۳ هزار ناشر داریم و سالانه ۶۵ هزار عنوان كتاب تولید می گردد ولی این دلیل كتاب خوان بودن مردم نیست. ما اندازه فرانسه كتاب تولید می نماییم ولی اندازه افغانستان كتاب می خوانیم. در حقیقت این نسبتی كه بین فرانسه و افغانستان است همان نسبت عرضه و تقاضاست. عرضه زیاد اما تقاضا كم است.
علاقه مندان می توانند برای حضور در فرهنگسرای كتاب به نشانی خیابان شهید دكتر بهشتی، روبه روی خیابان میرعماد، نمایشگاه مصلای امام خمینی (ره) (محل برگزاری نمایشگاه كتاب تهران) رجوع كنند.1397/02/16
12:29:49
5.0 / 5
4624
تگهای خبر: نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری