ArtKit کیت هنری

كارگاه های كنگره فرهنگ و اندیشه دینی در مالزی، انونزی و گرجستان

كارگاه های كنگره فرهنگ و اندیشه دینی در مالزی، انونزی و گرجستان به گزارش كیت هنری دبیر علمی چهارمین كنگره بین المللی «فرهنگ و اندیشه دینی» با اشاره به برگزاری كارگاه هایی با محوریت مبحث همایش در دانشگاه های مختلف، اظهار داشت: شماری از كارگاه ها در دانشگاه های مالزی، اندونزی و گرجستان برگزار می گردد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، «محمدعلی راغبی» امروز در جمع خبرنگاران در مورد برگزاری كنگره اظهار نمود: این كنگره 14 اسفندماه در دانشگاه قم برگزار می شود و برای برگزاری این كنگره حمایت های فراوانی از جانب مراكزآموزش عالی و مراكز پژوهشی صورت گرفته است اما برگزاركننده اصلی، دانشگاه قم است كه با همكاری موسسه فرهنگی مبین كه در این عرصه فعالیت های متعددی را داشته است این كنگره برگزار می شود.
دبیر علمی چهارمین كنگره بین المللی «فرهنگ و اندیشه دینی» اضافه كرد: مبحث اصلی و محوری این كنگره شكوفایی فطرت و استعدادها با هویت دینی است و لازم است این بحث تبیین شود تا همانگونه كه بزرگان و منابع دینی ما را رهنمون كرده اند، انسان ها همان فطرت سالمی كه با آن خلق می شوند را حفظ كنند و به كمال برسند.

وی اظهار داشت: همانطور كه مقام معظم رهبری بارها تاكید داشته اند كه این هویت دینی و انقلابی باید حفظ شود و تعلیم، تربیت و جامعه در این زمینه بسیار موثر است، ما قصد داریم با استفاده از این كنگره راهكارهایی را عرضه كنیم كه چگونه می گردد انسان با این خصوصیت ها كه خداوند آن را خلق می كند و با همان فطرت سالم رشد پیدا كند و به كمال برسد.
راغبی در مورد موضوعات كنگره اضافه كرد: این كنگره در سه محور اصلی تنظیم شده است كه مقالات پیرامون این سه محور توسط پژوهشگران عرضه خواهد شد، یكی از این محورها مبانی و مؤلفه ها و ابعاد نظری شكوفایی فطرت و استعدادهاست كه شامل هستی شناسی، انسان شناسی، روش شناسی و معرفت شناسی است، مبحث دیگری كه ذیل این محور است، مبانی و ارزش های مقبول دین در كشف استعدادها و قابلیت های فردی و اجتماعی و مبحث دیگر مؤلفه های نظام تعلیم و تربیت مبتنی بر آموزه های دینی، و چهارمین مبحث زیرمجموعه این محور، مبانی حقوقی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در شكوفایی فطرت و استعدادهاست.

وی اظهار داشت: محور اصلی دوم، روش ها، فرآیندها و شیوه های تعلیم و تربیت است كه بحث علم نافع و هدایتگر و ترویج فرهنگ ولایتمداری و فرهنگ غفاف، حیا و حجاب و نقش كاركردی هویت دینی در شكوفایی استعدادهای تربیتی فرد و جامعه هم ذیل این محور جا دارد.

دبیرعلمی این همایش اضافه كرد: محور سوم كنگره نیز، زمینه ها و بسترهای تعلیم و تربیت در شكوفایی فطرت است كه چه عواملی زمینه ساز تحقق شكوفایی فطرت هستند؟ كاركرد رسانه ها و فضای مجازی در كشف استعدادهای بشری و بیداری فطرت و تهدیدهای رسانه های نوین هم در این محور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
دبیر علمی همایش تصریح كرد: موضوعات در سه محور اصلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و امیدواریم پژوهشگران و محققین در این زمینه ها مقالات خویش را عرضه كنند، هم چنین كارگاه هایی هم پیش بینی شده است كه در آن موضوعاتی را پیرامون شكوفایی فطرت و استعدادها مورد بحث قرار خواهد گرفت و این كارگاه ها در دانشگاه های مختلف برگزار می شود كه یكی از این دانشگاه ها كه قطعی شده است، دانشگاه فردوسی مشهد است.

وی خاطرنشان كرد: شماری از كارگاه ها در دانشگاه های مالزی، اندونزی و گرجستان برگزار می شود و در این خصوص تعامل هایی با این دانشگاه ها انجام شده است، هم چنین پیش از برگزاری كنگره، پیش نشست هایی در مراكز علمی دیگر برگزار می شود.

 

1396/09/08
22:42:08
5.0 / 5
5076
تگهای خبر: كنگره , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری