ArtKit کیت هنری
تهیه كننده فیلم با كیت هنری مطرح كرد؛

عبور سلامت خط استوا از حاشیه های مجازی

عبور سلامت خط استوا از حاشیه های مجازی کیت هنری: به گزارش کیت هنری، احسان ظلی پور تهیه کننده فیلم خط استوا با بیان رضایت از میزان استقبال از اکران فیلم اظهار امیدواری کرد که با ادامه اکران در روزهای نوروز فروش فیلم در گیشه هم بهبود پیدا کند.احسان ظلی پور تهیه کننده فیلم سینمایی «خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با وضعیت اکران این فیلم توضیح داد: با افزوده شدن فیلمهای کمدی جدید به ترکیب اساسا فروش فیلمهای کمدی تحت تاثیر قرار می گیرد و بیشتر شرایط به نفع فیلم «ملاقات خصوصی» خواهد شد که تنها فیلم اجتماعی درحال اکران است و مردم هم آنرا دوست دارند. احتمالا در عید نوروز هم همچنان شاهد استقبال از این فیلم خواهیم بود.
وی اضافه کرد: فارغ از ژانر فیلمها، فروش هر فیلمی که منجر به رونق بیشتر سینماها شود، در مجموع به نفع همه فیلمها خواهد بود. اما این که ترکیب فیلمهای عید نوروز چگونه باید باشد، نکته دیگری است. با عنایت به این که سال جاری عید نوروز همزمان با ماه رمضان بود، صاحبان آثار خیلی به دنبال اکران نوروز نبودند و طبیعی بود اکران عید فطر جذابیت بیشتری برای شان داشته باشد. بنابراین هم ترکیب فیلم هایی که از جانب سازمان سینمایی برای اکران نوروز اعلام شده، با این تعداد فیلم کمدی، ترکیبی غیرمعمول است.
این تهیه کننده افزود: اتفاقاً در شورای صنفی نمایش هم در رابطه با مبحث همزمانی اکران چند فیلم کمدی بحث ها و گفتگوهایی عنوان شد. هر سال برای عید نوروز حدود هفت فیلم معرفی می شد اما سال جاری تنها چهار فیلم ارائه شد و حقیقت هم اینست که هیچ امتیاز ویژه ای هم برای فیلم هایی مثل فیلم ما که درحال اکران بودند در نظر نگرفتند. به فیلمهای «چپ، راست»، «بخارست»، «ملاقات خصوصی» و فیلم ما که درحال اکران هستند اعلام شده است که اگر استقبال از فیلم ادامه داشته باشد می توانیم در روزهای نوروز هم روی پرده بمانیم.
انتظار شرایط ویژه برای اکران را نداریم
ظلی پور در عین حال تاکید کرد: بعنوان تهیه کننده چنین انتظار ویژه ای هم ندارم که در هر شرایطی فیلمم در چرخه اکران باقی بماند. بالاخره منطق عرضه و تقاضا حاکم است. اگر مخاطبان فیلم را دوست داشته باشند و از آن استقبال کنند، طبیعتاً سینماداران هم سانس های بهتری به آن اختصاص می دهند.
تهیه کننده «خط استوا» در رابطه با میزان رضایت از شرایط فروش این فیلم اظهار داشت: فروش فیلم ما این هفته از مرز ۴ میلیارد تومان عبور کرد و با عنایت به شرایطی که در سینماها وجود دارد، از این فروش راضی هستیم. بخصوص که هر سال این ایام که ما بین جشنواره فجر و اکران نوروز است، زمان مرده محسوب می شد و غالباً فیلمها راضی به اکران در این بازه زمانی نمی شوند.

وی اضافه کرد: فیلم «خط استوا» مدت زمان زیادی باقی مانده بود و در چند نوبت اکران آن به تعویق افتاد. بنابراین گزینه دیگری نداشتیم. بخصوص که ترکیب فیلمهای نوروز هم از جانب ارشاد مشخص می شود و در اختیار شورای صنفی نیست، تصمیم گرفتیم همین اکران اسفندماه را از دست ندهیم. با عنایت به جمیع این شرایط از فروش راضی هستیم. با عنایت به این که اکران فیلم در روزهای نوروز هم ادامه می یابد امید داریم به عدد فروش معقول تری هم برسیم.
ظلی پور در رابطه با تاثیر حاشیه های مجازی بر وضعیت فروش فیلم هم اظهار داشت: در دو سه روز ابتدایی اکران ما نگرانی هایی در رابطه با این حواشی داشتیم. برخی شبهاتی را در رابطه با زمان فیلمبرداری مطرح نمودند و حرف های نادرستی را به فیلم نسبت دادند که اهالی سینما خودشان به خوبی در جریان بودند که هیچکدام درست نیست. در عین حال اما در فضای مجازی جوی ضد فیلم به وجود آمد. شاید جوابیه ای که ما دادیم تاثیر گذاشت و سبب شد که فیلم از این جو منفی صدمه نبیند. شاید هم به علت سرعت انتشار اخبار جدید و فراموش شدن اخبار قبلی، این جریان خبری تأثیری بر فروش فیلم ما نگذاشت و توانستیم سلامت از آن عبور نماییم.
از خیر تبلیغات تلویزیون فیلم گذشتیم!
تهیه کننده «خط استوا» در رابطه با اقلام تبلیغاتی این فیلم هم اظهار داشت: ما هم اکنون تیزر تلویزیونی نداریم و تبلیغات مان محدود به فضای مجازی است. تبلیغات محیطی هم نداریم و تنها در فضای مجازی پیگیر معرفی و اطلاع رسانی در رابطه با فیلم هستیم. برای دریافت تیزرهای تلویزیونی فرایند ای طولانی طراحی شده است که پیشتر سابقه آنرا داشتیم و برای تعداد محدودی تیزر باید تعهدهایی بدهیم که ترجیح دادیم از خیر آن بگذریم.
این تهیه کننده سینما در انتها در رابطه با حواشی به وجود آمده برای فرهاد اصلانی طی چند ماه گذشته و تاثیر این حواشی بر اکران فیلم «خط استوا» هم اظهار داشت: مسؤلان سینمایی اساساً به این جریان ورود نکردند. این مساله در مقطعی عنوان شد که خیلی اولویت سازمان سینمایی نبود و بنابراین شاید حتی می خواستند که زودتر از آن عبور کنند. در عین حال فرهاد اصلانی بازیگر اصلی فیلم «خط استوا» است و تصمیم ما هم این بود که در تبلیغات محیطی به صورت کامل از تصویر این بازیگر استفاده نماییم. برپایه آنچه در خبرها آمده بود هم می دانیم که آقای اصلانی نسبت به اتهامات مطرح شده در فضای مجازی پیگیری قضایی کرده است و اطلاعی ندارم که چه سرانجامی داشته است.

1401/12/21
11:04:21
5.0 / 5
182
تگهای خبر: اكران , بازی , بازیگر , تصویر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری