ArtKit کیت هنری
پاسداشت هنرمندان مردادماهی؛

با آبروی هنرمندان بازی نکنید

با آبروی هنرمندان بازی نکنید مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد به میزبانی موسسه هنرمندان پیشکسوت با حضور برخی از مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار گردید.به گزارش کیت هنری به نقل از مهر، به رسم هر ماهه موسسه هنرمندان پیشکسوت برای تکریم هنرمندان، مراسم تجلیل از هنرمندان پیشکسوت زاده شده در مرداد با حضور سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی افضلی مدیرعامل موسسه کمک به توسعه فرهنگ و رئیس هیات مدیره موسسه، اسماعیلی مدیرکل دفتر آموزش، جعفری مشاور معاون هنری وزیر و هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد در مجموعه فرهنگی و تفریحی آدران واقع در جاده چالوس برگزار گردید.
داریوش ارجمند، محمد رضایی، مصطفی غیاث، غلامرضا راهپیما، سیدجواد آشفته، عفت هاشمی، مهدی خاویان قدیانی، احمد ناطقی، محمدرحیم گلریزخاتمی، محمدحسن محبعلی، جمشید مجدوفایی، داداش مهرآوری، سیدناصر هاشم زاده بجندی، بهراد امین سلماسی، پروین محبی، محمد طریقتی، ناصر انصاری، حسن ضرغامی و شکرخدا گودرزی هنرمندان پیشکسوت متولد مرداد حاضر در این مراسم بودند. این در شرایطی است که از رضا فیاضی متولد تیر که به علت کسالت در مراسم ماه قبل حضور نداشت تجلیل به عمل آمد.
در این محفل میهمانان دیگری از اعضای موسسه همچون انسیه شاه حسینی – عضو هیات مدیره موسسه، صفا آقاجانی، محمود پاک نیت، مهوش صبرکن، عباس مشهدی زاده، محمد اخوان و خانواده زنده یاد احمدخان ابراهیمی حضور داشتند.

چرا بعضی ها به خودشان اجازه می دهند با آبروی مردم بازی کنند؟
سیدعباس عظیمی مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن خیرمقدم به میهمانان و مسؤلان ضمن اشاره به گفتگوی تلفنی خود با استاد جلال مقامی پیشکسوت دوبله ایران و از متولدین مرداد اظهار داشت: استاد مقامی در احوال پرسی و تبریک سالروز تولدش گفت نمی دانم چه کسی این مطالب را در فضای مجازی منتشر و با آبروی من بازی کرده است، در صورتی که من قبلاً در مصاحبه تلویزیونی مطالب مورد نیاز و گلایه هایم را گفته ام. از تمامی اعضای موسسه خواهش می کنم که اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر اعضا دارند پیش از پخش شدن در فضای مجازی به موسسه اطلاع دهند تا بدون فوت وقت مبحث را پیگیری نماییم بودم. چرا بعضی ها به خودشان اجازه می دهند برای کسب نام و نشان با آبروی مردم بازی کنند؟ دراین اتفاق هیچ نگاه خیرخواهانه ای ندیدم و از همه پیشکسوتان می خواهم مراقب این گونه افراد باشند.
عظیمی افزود: در هر صورت تمامی انسان ها مشکلاتی دارند، اگر دلسوزی برای هنرمندان پیشکسوت وجود دارد این اتفاق نباید به صورت غیر اخلاقی و از راه انتشار در فضای مجازی بیان شود. وقتی کار به فضای مجازی کشیده می شود حاشیه از متن پررنگ تر می شود و از همه مهمتر این که با آبروی فردی که ۸۰ سال با عزت زندگی کرده است بازی می شود. اگر نیت خیرخواهانه ای برای پیگیری مشکلات هنرمندان وجود دارد درمرحله اول و بدون انتشار در فضای مجازی می بایست با مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح شود.
وی اظهار نمود: در این موسسه دائماً به دنبال ارتباط و رسیدگی به مشکلات هنرمندان پیشکسوت هستیم. گاهی امکان دارد به علت عدم انعکاس مشکل از جانب هنرمندان از مبحث بی اطلاع باشیم. اما تا کنون مشکلی به این موسسه اطلاع داده نشده است که خدای ناکرده مورد غفلت و عدم رسیدگی واقع شده باشد. در هرحال از تمامی اعضای موسسه خواهش می کنم که اگر نکته یا مشکلی در مورد خود یا دیگر اعضا دارند پیش از پخش شدن در فضای مجازی به موسسه اطلاع دهند تا بدون فوت وقت مبحث را پیگیری نماییم. حتی در ۲۸ خرداد ماه سال جاری دیداری با هنرمندان ساکن استان البرز داشتیم اما درتماسی که با استاد مقامی برقرار شد ایشان آمادگی ملاقات نداشتند و به وقت دیگری موکول کردند هرچند که رابطه ای صمیمی و دوستانه با ایشان و سایرعزیزان پیشکسوت برقرار است.

داریوش ارجمند عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت شد
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با عنایت به حضور اسماعیلی مدیرکل دفتر توسعه آموزش های هنری بر همکاریهای مشترک جهت استفاده از تجربیات پرارزش هنرمندان پیشکسوت در آموزش هنر و در استان های کشور تاکید و خواهان تسهیل در صدور مجوز تاسیس آموزشگاه های هنری برای اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت شد.
وی در ادامه صحبت های خود از پیوستن داریوش ارجمند به مجموعه هیات مدیره جدید موسسه اشاره نمود و اظهار داشت: تا کنون استاد ارجمند به صورت دلی درگیر مسائل و مشکلات موسسه بوده و الان به علت عضویت در هیات مدیره علاوه بر دغدغه های گذشته به صورت اداری هم پیگیر مطالبات هنرمندان پیشکسوت خواهد بود.
عظیمی در ادامه ضمن اشاره به حمایت های سیدمحمود اسلامی اظهار داشت: خوشبختانه آقای اسلامی از بدو حضور در وزارت فرهنگ نگاه خاص و ویژه ای به این موسسه داشته اند و تا کنون برای رفع دغدغه های مربوطه از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت با گزارش از وضعیت مالی و مقایسه با سال ۱۳۹۸ و اشاره به مشکلات بودجه ای و تورم موجود، خواهان توجه ویژه سیدمحمود اسلامی به موسسه شد.
عظیمی در انتها سخنانش از هنرمنان پیشکست خواست تا واکسن یادآور و مرحله چهارم را جدی بگیرند و همینطور آمادگی موسسه برای تزریق مجدد مرحله چهارم واکسن کرونا را اعلام نمود.

قول می دهم موسسه هنرمندان پیشکسوت دغدغه مالی نداشتنه باشد
سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در جلسات مختلف که با شما هنرمندان عزیز داشتم عرض کردم که هنرمندان سرمایه های هر جامعه هستند و هنرمندان پیشکسوت به طریق اولاً سرمایه هستند.
وی افزود: من این قول را به شما عزیزان می دهم که موسسه هنرمندان پیشکسوت دغدغه مالی نداشته باشد و با تأمین اعتبار لازم برنامه های مختلف موسسه بهتر از سالهای پیش از کرونا و در شان شما بزرگان هنر ایران زمین ادامه پیدا کند. به هر حال خیلی خوشحال هستم که امروز علیرغم تعدد جلسات و برنامه ها در خدمت شما هستم و افتخارم همین خدمتگزاری در حوزه فرهنگ و هنر است.
معاون توسعه و مدیریت منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: نکته مهم بعدی این که اصلاً به شایعات برای ادغام موسسه اهمیت ندهید، هیچگاه این موسسه با جایی ادغام نخواهد شد و حسب تاکید وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادغام از دستور کار شورایعالی انقلاب فرهنگی خارج شده است. موسسه هنرمندان پیشکسوت گنجینه ای بزرگ و با اهمیت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. افق و آینده ای روشن برای این موسسه و اعضای آن در دولت مردمی سیزدهم متصور هستم.

داریوش ارجمند، عضو هیات مدیره موسسه هنرمندان پیشکسوت هم در این مراسم اظهار داشت: حرف ها همه زده شده است. من حرف خاصی ندارم جز یک مشت تشکر و سپاسگزاری. از آقای افضلی به خاطر در اختیار گذاشتن این فضای زیبا که روح ما را جلاء می دهد و از همه کسانی که به هر نحوی از موسسه حمایت می کنند بخصوص وزیر محترم ارشاد و معاون هنری وزیر بابت حمایت های بی دریغشان. البته از آقای اسلامی هم بابت آخر دادن به شایعات ادغام تشکر می کنم.
ارجمند افزود: اعضای این موسسه هرکدام به واسطه نیم قرن تجربه و تخصص هنری سبب شده اند که موسسه ای متمایز و خاص در این ۱۰ سال شکل بگیرد و مطمئناً نمونه ای مشابه آن در این کشور نخواهیم داشت و همین مبحث باعث ایجاد طمع و راه افتادن شایعات در خصوص ادغام می شود که خدا را شکر با درایت وزیر محترم جلوی این شایعات گرفته شد.
در آخر هنرمندان یک به یک به ترتیب روز تولد خود روی صحنه رفتند و لوح و هدیه تولد خویش را دریافت نمودند.


منبع:

1401/05/06
15:14:21
5.0 / 5
301
تگهای خبر: آموزش , آینده , بازی , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری