ArtKit کیت هنری

جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20 در ایستگاه پایانی

جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20 در ایستگاه پایانی برگزیدگان دومین جشنواره فیلم کوتاه سلفی 20 در آیین اختتامیه این رویداد سینمایی معرفی گشتند.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کوتاه سلفی۲۰، آیین اختتامیه دومین دوره این رویداد عصر یکشنبه ۱۹ دی ماه، در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران با اجرای مژده لواسانی انجام شد.
در ابتدای این مراسم، مریم دوستی موسس و دبیر جشنواره فیلم کوتاه سلفی ۲۰ اظهار داشت: ایستگاه پایانی همه ما سینمایی ها، شروع سفری نو و مجدد به قله آرزوها و رویاهای همیشگی مان است.
وی به ۴۶۴ اثر رسیده و 86 راه یافته به بخش مسابقه جشنواره شامل فیلم و فیلمنامه اشاره و از مدرسه فیلمسازی هیلاج، نهالت، فرهنگسرای ارسباران، انجمن سینمای جوانان ایران، یونیتک، خانه سینما و دفتر امور جشنواره های سازمان سینمایی به خاطر حمایت و همراهی در برگزاری این دوره از جشنواره سلفی۲۰ قدردانی کرد.
دوستی با اشاره به درگذشت بکتاش آبتین و حمید لبخنده بیان کرد: چه خوب که سینما را داریم و سینما هست که این روزهای تلخ و شیرین را برای ما جلوه گری کند. روزهای تلخ کرونائی و از دست دادن ها. با رویاهایمان سالهای طولانی می جنگیم و این زیباترین صلح جهان است. چه خوب که سینما هست تا عاشق شویم.
وی اضافه کرد: سختی راه و رسم سینماست، رسم هنر و هنرمند است. هرچه سخت تر، عاشق تر....
در ادامه این برنامه، پاسداشت یک عمر شاعرانگی احمدرضا احمدی با حضور مریم دوستی، لاله اسکندری و مهدی یوسفی (رئیس فرهنگسرای ارسباران) برگزار و کامران رسول زاده به نمایندگی از جانب احمدرضا احمدی روی سن حاضر شد.
رسول زاده اظهار داشت: استاد احمدی نماینده نسل بی تکراری از ادبیات و شعر ما است. نسل درخشانی که تمام قله ها را به ما نشان دادند. جای شان اینجا خالی است و برایشان آرزوی سلامتی می کنم. او یکی از مفاخر ایران زمین در زمینه ادبیات، سینما و تئاتر است.
در بخش دیگری از این برنامه سعید پوراسماعیلی، معاون فرهنگی و آموزش انجمن سینمای جوانان ایران، بیاینه این انجمن در پشتیبانی از ساخت پنج فیلمنامه از آثار راه یافته به این دوره از جشنواره سلفی۲۰ را قرائت کرد.
بیانیه انجمن سینمای جوانان ایران بدین شرح است: «انجمن سینمای جوانان ایران، در امتداد کشف و پشتیبانی از هنرمندان جوان و مستعد، بعد از ارزیابی ساختاری و موضوعی فیلمنامه های راه یافته به جشنواره سلفی۲۰، پنج فیلمنامه را جهت پشتیبانی از ساخت به شرح زیر انتخاب نمود.
لازم به ذکر است فیلمنامه نویسان منتخب، در صورت احراز شرایط، امکان کارگردانی فیلمنامه خودرا دارا هستند.
در صورتی که برگزیدگان فاقد تجربه در زمینه کارگردانی باشند، با کارگردان معرفی شده یا مورد تایید ایشان و جشنواره سلفی۲۰، بعد از احراز شرایط توسط انجمن سینمای جوانان ایران، بمنظور ساخت اثر، عقد قرارداد خواهد شد.
اسامی فیلمنامه ها جهت حمایت بدون الویت
۱- برای من بازی کن نوشته نادعلی عارفیان
۲- کاپ نوشته مهدی امینی
۳- یادم تو را فراموش نوشته منان جانبراری تنکابنی
۴- جنوار نوشته محمدرضا شهریاری
۵- انگشتر نوشته اکرم مصلحی»
در ادامه با حضور آرمان فیاض، تیام یاینده، سید امین جواهری (اعضای هیات انتخاب جشنواره) و مریم دوستی جایزه بهترین فیلم کوتاه با موضوع کرونا به فیلم آنلاین به کارگردانی محسن بزمی و محدثه بزمی اهدا شد.
پس از اجرای قطعات موسیقی توسط زکریا یوسفی، با حضور کامران رسولزاده، دکتر روح الله حسینی، همایون اسعدیان و مریم اسمی خانی (داوران بخش فیلمنامه و سینماشعر) و لاله اسکندری عضو شورای سیاستگذاری جشنواره، جوایز این بخش به برگزیدگان اهدا شد.
در بخش فیلمنامه، از آوات ساعدپناه برای فیلمنامه زمستان سبز، علی دائمی برای فیلمنامه قایم باشک و محمد ابراهیم حاجی زاهدی برای فیلمنامه سوت تقدیر گردید. تندیس بهترین فیلمنامه این دوره از جشنواره سلفی۲۰ نیز به منان جانبراری تنکابنی برای فیلمنامه یادم تو را فراموش رسید.
همچنین در بخش سینماشعر، از سیده نیلوفر موسوی برای ساخت فیلم کوتاه چرخ، مهدی رخشانی برای ساخت فیلم کوتاه شعر پنهان و محمدحسین صفری برای ساخت فیلم کوتاه میل به زندگی تقدیر گردید.
در ادامه تندیس بهترین فیلم کوتاه در بخش سینماشعر به کوروش فرزانگان، کارگردان فیلم کوتاه کاسپین فک ندارد، اهدا شد.
کوروش فرزانگان بعد از دریافت این جایزه اظهار داشت: تا روز گذشته دغدغه ام این بود که کاسپین فک ندارد، ولی امروز می گویم تالاب شهر ما، بندر انزلی، آب ندارد.
در ادامه همایون اسعدیان با ابراز تاسف از درگذشت بکتاش آبتین و حمید لبخنده و با اشاره به سختی های برگزاری این جشنواره بیان کرد: در مملکتی که برای چیزهای مختلف هزینه می نماییم و بی حاصل به باد می رود، این که بتوانیم برای جوان ها انگیزه ایجاد نماییم، قابل تقدیر است. جوان هایی که در شهرستان ها و در دوردست ترین جاها هستند و دلشان به این خوش است که فیلمنامه هایشان خوانده و فیلم هایشان دیده شود. با هزینه بسیار کم می توان این دلخوشی را ایجاد کرد. امیدوار هستم که هزینه هایمان را صرف چیزهای باارزش نماییم و نه چیزهای بی حاصل.
لاله اسکندری نیز اظهار داشت: انگیزه برگزاری این جشنواره، نگاهی به موضوع کرونا بود. می دانم که مریم دوستی تنها و مستقل بعنوان دبیر کوشش کرد و همه دست به دست هم دادند تا از جوان ها حمایت کنند و در زمینه های مختلف به آنان انگیزه بدهیم.
سپس با حضور مهرداد خوشبخت، شهره سلطانی، مهدی خرمیان و کاوه سجادی حسینی (داوران جشنواره) جوایز برگزیدگان اهدا شد.
در این بخش تندیس بهترین فیلم کوتاه پویانمایی به گوبانگی ساخته مهدی صدیقی و علی فتوحی، تندیس بهترین فیلم کوتاه مستند به تکیه بر آب ساخته سارا براتی و تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی به تن ها ساخته منصوره حسینی رسید.
در ادامه این مراسم با حضور مریم دوستی(دبیر جشنواره)، مهدی یوسفی(رئیس فرهنگسرای ارسباران) و دکتر محمدجواد حق شناس، تندیس بهترین فیلم از دید مردم به مریم زکی زاده کارگردان فیلم کوتاه زندگی چیزی بود مثل... اهدا شد.
همچنین دبیر جشنواره از صبا کامکار برای ساخت فیلم کوتاه بازگشت به اوج و فاطمه مجیبیان برای بازی در فیلم کوتاه حاج خانوم قدردانی نمود.
در اختتام نیز آثار برگزیده برای علاقه مندان نمایش داده شد.1400/10/20
13:07:07
5.0 / 5
294
تگهای خبر: آموزش , اختتامیه , تئاتر , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری