ArtKit کیت هنری
حسن كلامی :

سود را در تولید می بریم، اکران مهم نیست

سود را در تولید می بریم، اکران مهم نیست به گزارش کیت هنری حسن کلامی تهیه کننده سینما عنوان نمود که من اگر بخواهم همین هم اکنون فیلم بسازم سودم را در تولید می برم و بعدش اگر فیلم به اکران هم نرسید برایم مهم نیست.حسن کلامی تهیه کننده فیلم سینمایی «طلاخون» به کارگردانی ابراهیم شیبانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این فیلم هم مثل بقیه فیلمها منتظر عادی شدن نسبی شرایط برای اکران است ما هنوز از نحوه فعالیت سینماها و اوضاع کرونایی چشم انداز روشنی نداریم به هر حال کسی که برای این فیلم سرمایه گزاری نموده انتظار دارد بخشی از پولش بازگردد اما با شرایط فعلی این مورد امکانپذیر نیست از طرفی مشکلی که وجود دارد این است که فیلمها عملاً بیات می شوند یعنی هم اکنون معادله ای چند مجهولی داریم.
وی بیان نمود: هم اکنون استقبال چندانی هم از فیلمها نمی گردد وضعیت روحی مردم هم بگونه ای نیست که در چنین شرایطی دوست داشته باشند به سینما بروند ضمن این که ملاحظات بهداشتی و این پیک وحشتناک کرونا هم مزید بر علت است. بعید می دانم هم اکنون اتفاق چندانی برای سینماها رخ بدهد مگر این که واکسیناسیون عمومی شتاب پیدا کند تا مردم به لحاظ روان آماده از سرگیری فعالیتهای خودشان شوند.
این تهیه کننده بیان نمود: هم اکنون فیلمها در شرایط بلاتکلیفی و ابهام قرار دارند. نمی دانم در این میان ارشاد و فارابی چه می کنند. واقعاً فارابی در این سال ها چه حضور تعیین کننده ای داشته است؟ این ارگان بررسی های میدانی انجام نداده تا به چاره ای در این شرایط بحرانی برسیم. حتی فیلم هایی که خودش تولید هم کرده سرانجام خوبی پیدا نمی کند، بعضی از آنها اکران نمی شوند و برخی در صورت اکران به فروش قابل توجهی نمی رسند.
به نظرم فارابی باید کارهای میدانی انجام دهد و با سینماگران گفتگو کند شاید برای بعضی از فیلمها بهتر این باشد که راهی وی اودی ها شوند یا حق پخش بعضی از فیلمها به تلویزیون فروخته شود یا… اما اصلاً کسی به این موضوعات ورود نمی کند و به سینماگران پیشنهادش نمی دهد. به نظرم اگر مدیران سینمایی به صورت جدی این چاره ها را به فیلمسازان پیشنهاد دهند، آنها استقبال می کنند چون هم اکنون قریب به دو سال است که سرمایه فیلمهای ما راکد مانده است. به هر حال اگر شکلی از نمایش باشد که بتواند بخشی از سرمایه فیلمها را برگرداند و سرمایه گذار خیالش راحت باشد که سرمایه او بر باد نمی رود، سینماگران راضی به اکران آثارشان به شکل های دیگر می شوند. به شرطی که این روش های جایگزین به صورت دقیق و روشن به سینماگران اطلاع داده شود. اما مبحث این است که نهادهای تصمیم گیر در چند سال قبل به صورت «باری به هر جهتی» با مسائل برخورد کرده اند. بنابراین تکلیف هیچ کسی مشخص نمی باشد.
کلامی ضمن اشاره به تسهیلات سازمان سینمایی مطرح کرد: تسهیلات سازمان سینمایی بگونه ای نیست که سینماگران را ترغیب به اکران فیلم هایشان کند. دوستان سازمان سینمایی فقط مدام پروانه ساخت می دادند بی آنکه به اکران فیلمها فکر کنند. سینماگران هم در این میان فقط دست به تولید زدند چون هم اکنون سود در تولید است. در مرحله تولید است که سینماگران سود می کنند بنابراین دیگر هیچکس به مرحله اکران فکر نمی نماید. من اگر بخواهم همین هم اکنون فیلم بسازم سودم را در تولید می برم و بعدش اگر فیلم به اکران هم نرسید برایم مهم نیست. بنابراین حتی در شرایط کرونایی هم تولید وجود داشت.
این تهیه کننده در انتها اظهار نمود: این روزها همه تحت فشار روحی و روانی هستند و کسی به سینما نمی رود. ضمن این که مردم دیگر به تماشای فیلمها در خانه ها عادت کرده اند بنابراین هم است که صاحبان پلت فرم ها پول زیادی را برای ساخت آثار خرج می کنند.

1400/06/09
10:20:41
5.0 / 5
542
تگهای خبر: اكران , سازمان , سینما , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری