ArtKit کیت هنری
پشت پرده یك مصاحبه جنجالی؛

بی بی سی چگونه پرنسس دایانا را فریب داد؟

بی بی سی چگونه پرنسس دایانا را فریب داد؟ شبکه بی بی سی بعد از بیشتر از ۲۰ سال از فریب دادن «پرنسس دایانا» همسر سابق ولیعهد بریتانیا برای گرفتن مصاحبه از وی عذرخواهی نمود.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، مصاحبه معروف ۵۴ دقیقه ای «مارتین بشیر» خبرنگار بی بی سی با «پرنسس دیانا» در سال ۱۹۹۵ که با بیشتر از ۲۰ میلیون مخاطب به یک پدیده رسانه ای تبدیل شد و حواشی و جنجال زیادی را با خود به همراه داشت و در نهایت به جدایی وی با شاهزاده «چارلز» انجامید، بعد از بیشتر از دو دهه بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است؛ چونکه بررسی های «لرد داسون» قاضی بازنشسته انگلیسی فاش کرده، خبرنگار بی بی سی با ساخت مدارک جعلی شرایط گرفتن این مصاحبه را فراهم نموده است.
این مصاحبه در سال ۱۹۹۵ در حالی روی آنتن رفت که پیش از این هیچ یک از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا به صورت صریح درباره زندگی و روابطش با دیگر اعضای خانواده صحبت نکرده بود. «پرنسس دایانا» در این مصاحبه از زندگی شخصی اش با شاهزاده «چارلز» و رابطه او با «کامیلا پارکر» پرده برداشته و در نهایت بعد از انتشار این مصاحبه ملکه الیزابت از آنها خواست طلاق بگیرند.
خبرنگار بی بی سی چگونه از «پرنسس دایانا» مصاحبه گرفت؟
اینکه چگونه «مارتین بشیر» توانست شرایط گرفتن این مصاحبه را با توجه عدم رابطه با خانواده سلطنتی فراهم آورد، در آن زمان هم سوالاتی را اذهان ایجاد کرد اما محتوای جنجالی این مصاحبه بر دیگر زوایای آن تأثیر گذاشت. «مارتین بشیر» با ایجاد یک سند بانکی جعلی و نشان دادن آن به «اِرل اسپنسر» برادر «پرنسس دایانا»، وانمود می کند که عده ای برای جاسوسی کردن از خواهرش استخدام شده اند.
«مارتین بشیر» اقرار کرده بود که این سند بانکی را با کمک گرافیست بی بی سی جعل کرده است اما بعدها به مدیران بی بی سی اعلام نموده این اسناد را به «اِرل اسپنسر» نشان نداده است!


طبق گزارش جدید «لرد داسون»، «مارتین بشیر» به دروغ استفاده از این اسناد جعلی را برای گرفتن مصاحبه انکار کرده و شبکه بی بی سی هم در تحقیقات اولیه خود در سال ۱۹۹۶ که به بی گناهی «مارتین بشیر» ختم شد به خوبی عمل نکرده؛ چون که هیچ گفتگویی با «اِرل اسپنسر» انجام نداده و این اشتباه بزرگی بوده است.
این گزارش جدید که با انتقاد شدید از بی بی سی همراه می باشد، این شبکه را به پنهان کردن حقایقی درباره چگونگی انجام مصاحبه با «پرنسس دایانا» محکوم کرده است.
بی بی سی هم با اقرار به «اشتباه محرز» خود اعلام نموده که دست اندرکاران شبکه در آن زمان باید از انجام این مصاحبه به این شکل جلوگیری می کردند. «مارتین بشیر» هم جهت استفاده از این سند جعلی عذرخواهی کرده و گفته کار احمقانه ای انجام داده است اما در عین حال اعلام نموده این سند در متقاعد شدن «پرنسس دایانا» برای انجام مصاحبه تاثیری نداشته است.
شاهزاده «ویلیام» فرزند بزرگ «پرنسس دایانا» با انتقاد از مدیران ارشد بی بی سی اعلام نموده که این مصاحبه نقش پررنگی در جدایی پدر و مادرش از هم داشته و شاهزاده «هری» فرزند دوم «دایانا» هم در واکنش به این اتفاق گفته فرهنگ سو استفاده و اقدامات غیراخلاقی رسانه ها سرانجام باعث مرگ مادرش شده است.
منبع:

1400/03/01
21:12:03
5.0 / 5
485
تگهای خبر: رسانه , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری