ArtKit کیت هنری
مسئول میراث فرهنگی شهرستان نی ریز:

صنایع دستی منسوخ نی ریز احیا می شود

صنایع دستی منسوخ نی ریز احیا می شود به گزارش کیت هنری فارس مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نی ریز در استان فارس اظهار داشت: رشته های منسوخ شده صنایع دستی در این شهرستان احیاء می شود.


حمیدرضا هادی ۱۹ اردیبهشت به خبرنگاران اظهار داشت: باتوجه به تعدد رشته های صنایع دستی در شهرستان نی ریز و لزوم شناسایی و معرفی آن این برنامه در دستور کار اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نی ریز قرارگرفته است.
این مقام مسئول افزود: تعدادی از این رشته های صنایع دستی معمولاً توسط افراد مسن اجرا می شود و نسل جدید از وجود چنین هنرهایی ناآگاه هستند و این هنرها در حال منسوخ شدن هستند که لزوم احیاء این رشته ها ضروری بنظر می رسد.
مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نی ریز اظهار داشت: افرادی که شناسایی و صلاحیت و تبحر آنان مورد تأیید قرار گیرد می توانند از حمایت ها، دریافت مجوز، دریافت تسهیلات کم بهره بمنظور احیا و تولید صنایع دستی استفاده کنند.
هادی، به فعالیت ۳۰۰ کارگاه صنایع دستی در شهرستان نی ریز اشاره و افزود: در این برنامه مقرر است با همکاری اداره کل آموزش هایی پیش بینی و از اجرای این هنرها فیلم آموزشی تهیه خواهد شد و با آموزش و مستندسازی می توان روش اجرای این رشته های اصیل و ریشه دار را به نسل جوان علاقمند انتقال داد تا حداقل به فراموشی سپرده نشود.
به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا؛ علاوه بر سفالگری و چاقوسازی که در شهرستان نی ریز پیشینه تاریخی دارد و بر طبق کشفیات دیرینه شناسی به زمان هخامنشیان برمی گردد، هنرمندان صنایع دستی در این شهرستان در رشته های معرق، منبت، گلیم، خراطی، چرم دوزی، پته دوزی، تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی نیز فعال می باشند.
منبع:

1400/02/19
15:25:45
5.0 / 5
528
تگهای خبر: آموزش , صنایع , فیلم , گردشگری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری