ArtKit کیت هنری

سند چشم انداز توسعه كارهای قرآنی استان سمنان رونمایی می شود

سند چشم انداز توسعه كارهای قرآنی استان سمنان رونمایی می شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان از رونمایی سند چشم انداز توسعه کارهای قرآنی استان سمنان روز یکشنبه در نشست مشترک شورای فرهنگ عمومی و شورای هماهنگی گسترش کارهای قرآنی استان به ریاست استاندار آگاهی داد.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشید فلاح اظهار داشت: این سند که چشم انداز ۱۰ ساله کارهای قرآنی استان سمنان را ترسیم کرده است در شش فصل و ۶۳ صفحه توسط دفتر امور قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان تدوین و ارائه شده است.
وی، فصل های شش گانه این سند را شامل تعاریف، اصطلاحات متعارف در کارهای قرآنی، چالش ها، ضعف ها، فرصت ها و لطمه ها، چشم انداز و اهداف کلان، راهبردهای کلان و برنامه های عملیاتی، نظام اجرائی، وظایف دستگاههای مرتبط، تشکل ها و موسسات قرآنی و الزامات اجرائی برنامه های متداول در قالب کارهای قرآنی برشمرد.
فلاح اشاره کرد: در تدوین این سند ظرفیت های بومی استان سمنان مورد توجه قرار گرفته و اسناد بالادستی همچون بیانات رهبر معظم رانقلاب اسلامی، قانون اساسی و منشور توسعه قرآن و ماموریت های قرآنی هر دستگاه اجرائی که شامل هفت دستگاه است نیز مورد تاکید و توجه بوده است.
وی افزود: در سند ۱۰ ساله چشم انداز توسعه کارهای قرآنی استان سمنان مجموعه ای از برنامه ها و عملیات اجرائی بمنظور پویایی و ایجاد شرایط بایسته در کارهای قرآنی مورد تاکید قرار گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان اشاره کرد: در این سند ۲۰ اولویت برای رسیدن به اهداف چشم انداز همچون هدف شناسی و شناخت حوزه های علوم و فنون قرآنی، وظایف، راهکارها و موانع پیش رو در فعالیت ها، استعدادها و توانمندی های استان و تنظیم روابط، حقوق و روابط متقابل دستگاههای مردم نهاد و نهادهای حاکمیتی پیش بینی و مدنظر بوده است.1400/02/06
22:30:57
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری