ArtKit کیت هنری

با این نقاشی ها به سیزده به در بروید!

با این نقاشی ها به سیزده به در بروید! به گزارش کیت هنری حسین محجوبی را به نقاش طبیعت می شناسند. هنرمندی که سال هاست مناظر طبیعی و حیوانات، سوژه اصلی نقاشی هایش است. خودش می گوید: به صورت کلی ما انسان ها باید در طبیعت به حرف خدا گوش بدهیم؛ خدا فقط عشق است و زیبایی و حرکت. اگر این کارها را نکنیم به درد این طبیعت نمی خوریم و باید به طبیعت برگردیم و بار دیگر بگونه ای دیگری به زمین بازگردیم.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، مناظر طبیعی، سبز و آرام مهم ترین خصیصه نقاشی های محجوبی است. باآنکه خودش می گوید این نقاشی های آرام در واقع اعتراض به «انسان» است؛ انسانی که به جای اسب ها، ماشین کاشته است و اعمالش سبب شده تا از این طبیعت خدادی، چیزی جز درخت های لاغر و بی جان، باقی نماند.
البته به نظر می آید سرآغاز توجه محجوبی به طبیعت و گسترش نمود آن در آثار نقاشی این هنرمند از زمانی شکل یا بهتر است بگوییم شدت یافت که طراحی پارک های معروف شهر تهران همچون «ساعی» (که بانی ساخت آن کریم ساعی بود) و «ملت» را برعهده داشت. محجوبی می گوید طراحی این پارک ها اهمیت نقش درختان در زندگی انسان ها را برایش پررنگ تر کرد و به همین سبب هم در آثار هنری اش بیشتر به این مورد پرداخت.


محجوبی که حالا پس از ۷۰ سال فعالیت حرفه ای در جهانِ هنر به روایت زیبایی های طبیعت و اعتراض به رد پاهای زشت انسان ها و ماشین ها، او را می شناسند، درباره حال و هوای روزهای خود در روزگار کرونا به ایسنا گفته بود که «به طور کلی آثار را در پنج مرحله خلق می کنم. آخرین مرحله همان طبیعتی است که در همه آثارم می بینید و در آن آرامش و اکسیژن وجود دارد و همه چیز در روال طبیعی خود است. در کارهایم از همان ابتدا تا به امروز که ویروس کرونا جهان را در برگرفته است، همواره به انسان و بلاهایی که بر سر طبیعت آورده است، اعتراض کرده ام. انسان حق ندارد زمین را اینچنین نابود کند.»
در ادامه می توانید بعضی از آثار این هنرمند را تماشا کنید:
منبع:

1400/01/13
15:49:18
5.0 / 5
787
تگهای خبر: زندگی , زیبایی , طراحی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری