ArtKit کیت هنری
با تغییر كرونایی در فرآیند رأی گیری؛

بفتا 2021 نامزدهای اولیه خودرا معرفی نمود

بفتا 2021 نامزدهای اولیه خودرا معرفی نمود کیت هنری: سن ماد، سرزمین آوارگان، آمونیت همچون فیلم هایی هستند که در لیست اولیه جوایز بفتا 2021 جای گرفته اند.به گزارش کیت هنری به نقل از ورایتی، آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (بفتا)، لیست اولیه نامزدهای سالانه خودرا امروز پنج شنبه اعلام نمود.
انتخاب نامزدهای امسال با تغییراتی به مناسبت قرنطینه همراه شد و رای گیری در سه دور صورت می پذپرد. دور اول رای گیری از ۱۲ تا ۲۶ ژانویه انجام شد و نتیجه آن تهیه لیست اولیه نامزدها بود.
دور دوم رای گیری از ۱۹ فوریه تا یکم مارس انجام می شود و نامزدهای مرحله دوم ۹ مراس معرفی می گردند. دور سوم نیز ۲۵ مارس آغاز می شود و تا ۷ آوریل زمان رای گیری خواهد بود و در نهایت ۱۱ آوریل اسامی برندگان جوایز بفتا ۲۰۲۱ اعلام می شود.
در لیست اولیه ۱۵ فیلم بعنوان فیلم برتر انتخاب شده اند که شامل «دور دیگر»، «۵ قطره خون «، «حفر»، «پدر»، «بلک باتم ما رینی»، «منک»، «موریتانیایی»، «اخبار جهان»، «سرزمین آوارگان»، «شبی در میامی…»، «زن جوان امیدبخش»، «روح»، «صدای فلز»، «دادگاه شیکاگو ۷» و «ببر سفید» است.
از میان این ۱۵ فیلم در دور دوم رای گیری ۵ فیلم به لیست نهایی راه می یابند.
در میان فیلم هایی که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم سینمای بریتانیا شده اند نیز «آمونیت»، «آرامش با اسب ها»، «اما»، «پدر»، «خودش»، «خانه او»، «رادیواکتیو»، «موریتانیایی»، «ربکا»، «راکس»، «سوپرنوا» و «سن ماد» همچون فیلم های منتخب هستند.
نامزدهای بخش فیلم غیرانگلیسی زبان نیز شامل ۱۵ فیلم است که در دور دوم رای گیری ۵ فیلم از این میان انتخاب می شوند. فیلم های این بخش عبارتند از: «دور دیگر»، «باکورا»، «جمعی»، «رفقای عزیز!»، «دیگر اینجا نیستم»، «زندگی پیش روی»، «میناری»، «مامور نفوذی»، «دستور جدید»، «نقاش و دزد»، «کجا می روی آیدا؟»، «خرابکار سیستم»، «خائن» و «صیادان ترافل» جای دارند.
در بخش بهترین مستند نیز ۱۵ فیلم انتخاب شده که در دور دوم رای گیری از میان آنها ۵ فیلم انتخاب می شود. «ورزش A»، «شدن»، «جمعی»، «کمپ کریپ»، «دیوید آتنبورو: یک زندگی روی سیار ما»، «دیک جانسون مرده است»، «من گرتا هستم» و «صیادان ترافل» همچون فیلم های این بخش هستند.
در بخش انیمیشن نیز ۶ فیلم جای گرفته اند که در دور دوم ۳ فیلم از این میان انتخاب می شوند. «کرودها: دور ه جدید»، «به پیش»، «بر فراز ماه»، «روح»، «گرگ روها» و «ویلوبی ها» را دربر می گیرد.
در میان کارگردان ها هم در دور اول ۲۰ کارگردان انتخاب شده اند که در دور دوم ۶ تن از آن میان انتخاب می شود. فیلم هایی که برای کارگردانی انتخاب شده اند عبارتند از: «دور دیگر»، «دستیار»، «دندان شیری»، «حفر»، «پدر»، «نسخه چهل ساله»، «منک»، «موریتانیایی»، «میناری»، «معلم اختاپوس من»، «سرزمین آوارگان»، «اخبار جهان»، «شبی در میامی…»، «زن جوان امیدبخش»، «کجا می روی آیدا؟»؛ «راکس»، «سن ماد»، «تنت»، «دادگاه شیکاگو ۷» و «ببر سفید».
«اما»، «بلک باتم ما رینی»، «سرزمین آوارگان»، «اخبار جهان»، «تکه هایی از یک زن» و «ببر سیفید» همچون ۱۵ فیلمی هستند که در بخش فیلمنامه اقتباسی نامزد شده اند و در بخش فیلمنامه اوریجینال نیز در بین ۱۵ فیلم منتخب «آمونیت»، «دور دیگر»، «دستیار»، «۵ قطره خون»، «منک»، «میناری»، «روح» و «صدای فلز» و «دادگاه شیکاگو ۷» در لیست جای گرفته اند.
ایمی آدامز، وایولا دیویس، ونسا کربی، سوفیا لورن، کری مولیگان، کیت وینسلت و زندایا از بازیگران زنی هستند که در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی نامزد شده اند و در بخش بازیگران مرد نقش اصلی نیز ریز احمد، چادویک بوزمن، رالف فاینس، تام هنکس، دلری لیندو، مدس میکلسن، طاهر رحیم، استیون یئون در بین نامزدها حضور دارند.


منبع:

1399/11/17
13:46:48
0.0 / 5
878
تگهای خبر: انیمیشن , بازیگر , برند , رادیو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری