ArtKit کیت هنری

والتر برنستاین فیلمنامه نویس مشهور در فهرست سیاه هالیوود درگذشت

والتر برنستاین فیلمنامه نویس مشهور در فهرست سیاه هالیوود درگذشت کیت هنری: والتر برنستاین نویسنده فیلمنامه جبهه که از چهره هایی بود که نامش در فهرست سیاه هالیوود جای گرفته بود، در 101 سالگی از دنیا رفت.به گزارش کیت هنری به نقل از د رپ، والتر برنستاین فیلمنامه نویسی که برای «جبهه» نامزدی اسکار را کسب نمود و سال ها اسمش در لیست سیاه هالیوود بود، در ۱۰۱ سالگی درگذشت.
این فیلمنامه نویس در دهه ۱۹۵۰ در لیست سیاه هالیوود جای گرفت و شائبه رواج افکار کمونیستی در صنعت سرگرمی آمریکا به وی وارد آمد.
وی سال ۲۰۰۵ در مصاحبه ای با سان فرانسیسکو کرونیکل اظهار داشته بود: یک کتابچه کوچک به نام «کانال های سرخ» وجود داشت که مجموعه ای از حدود ۱۵۰ نفر را که در صنعت سرگرمی فعالیت می کردند در برگرفته بود و به آنها «کمونیست ها» یا «جبهه کمونیست» می گفتند. اگر اسم کسی در آن کتابچه بود خود به خود از همه چیز حذف می شد.
وی افزوده بود: هشت بهتان درباره من وجود داشت که همه اش هم درست بود. من همه آن کارها را کرده بودم. برای مجله های کمونیستی نوشته بودم، از ارتش روسیه در جنگ و از «وفاداران» در اسپانیا حمایت کرده بودم.
در نتیجه برنستاین مجبور شد تا با «جبهه » های مختلف همکاری کند تا بتواند برای هالیوود کار کند. تجربه ای که بعداً الهام بخش برنستاین شد تا «جبهه» را بنویسد. این فیلم با بازی وودی آلن در نقش دوست یک فیلمنامه نویس تلویزیونی که اسمش در لیست سیاه بود در سال ۱۹۷۶ به کارگردانی مارتین ریت ساخته شد.
در هر حال بازگشت برنستاین به هالیوود تا سال ۱۹۵۹ میسر نشد و این کار با نوشتن فیلمنامه «یک جور زن» با بازی سوفیا لورن و به کارگردانی سیدنی لومت میسر شد.
پس از آن این فیلمنامه نویس به نوشتن ادامه داد و نویسنده فیلمنامه فیلم هایی چون «بلوز پاریس» به کارگردانی مارتین ریت در سال ۱۹۶۱، «وضعیت رفع خطر» به کارگردانی سیدنی لومت در سال ۱۹۶۴ و «مولی مگوایرز» به کارگردانی مارتین ریت در سال ۱۹۷۰ بود.
آثار وی با احترام زیادی روبرو شدند و تلاش وی برای فیلمنامه نویسی بعنوان «مبارزه ای برای عدالت اجتماعی» خوانده شد.


منبع:

1399/11/05
21:47:28
0.0 / 5
785
تگهای خبر: فیلم , كارگردان , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری