ArtKit کیت هنری
تهیه كننده برنامه با مهر مطرح كرد؛

نسیم آوا همنوای مردم در فاطمیه شد

نسیم آوا همنوای مردم در فاطمیه شد کیت هنری: محمدرضا محبی تهیه کننده و مجری برنامه نسیم آوا درباره تغییر رویکرد تولید و پخش این برنامه در روزهای شهادت و مناسبت های ملی و مذهبی توضیحاتی ارائه نمود.محمدرضا محبی تهیه کننده و مجری برنامه تلویزیونی «نسیم آوا» که از شبکه نسیم روی آنتن می رود درباره تغییر رویکرد این برنامه در مناسبت ها به خبرنگار مهر بیان کرد: ما با حمایت مدیران شبکه مناسبت ها را در این برنامه جدی تر می بینیم و رویکرد منفعل یا خنثی به آنها نداریم.
وی با اشاره به برنامه هایی که در روزهای شهادت سردار سلیمانی پخش گردید، اظهار داشت: ما در زمان شهادت حاج قاسم سلیمانی سفری دو روزه به کرمان داشتیم، به مزار ایشان رفتیم و کلیپ ها و تصاویری با محور وی تولید شد. فکر می کنم برنامه ما در آن ایام جزو معدود برنامه هایی بود که اینقدر متمرکز و مناسبتی برای شهادت سردار سلیمانی برنامه ریزی داشت.
محبی در ادامه درباره دیگر مناسبت ها اظهار داشت: ما برنامه را در مناسبت ها تعطیل نمی نماییم و اتفاقاً متناسب با این رویدادها و زمان ها برنامه ریزی دیگری ترتیب می دهیم. در روزهای فاطمیه هم چهار شب برنامه داشتیم که سه شب پخش گردید که در آن از گفتگو با خوانندگان هم استفاده شده است و این دومین سال است که سراغ گفتگو در برنامه هم رفته ایم.
وی افزود: در این برنامه ها قطعاتی به صورت کلیپ از خود خواننده ضبط و سپس پخش می شود و یا قطعاتی از فیلم ها انتخاب شده است مثل فیلم «شیار ۱۴۳» و صحنه ای که خانم مریلا زارعی با پیکر فرزندش مواجه می شود.
مجری «نسیم آوا» درباره این چند شب بیان کرد: چهار خواننده برای این شب ها انتخاب کردیم که هرچه به شهادت نزدیک می شویم تم و مضمون کارهای فاطمی پررنگ تر و قوی تر می شود. مهدی شکوهی، محمد حشمتی و چنگیز حبیبیان طی شب های گذشته به برنامه آمدند و مهراج محمدی امشب یکشنبه ۲۸ دی ماه میهمان برنامه است.
وی اضافه کرد: ما خوانندگانی را به برنامه دعوت کردیم که آثار شاخصی را در حوزه آیینی ساخته بودند. چنگیز حبیبیان بطور مثال قطعه ای به نام «در سوگ زهرا» دارد که در برنامه پخش گردید و قطعاتی هم را هم در تم مداحی به صورت زنده خواند.
وی تصریح کرد: این خوانندگان در چند محور گفتگو می کنند و حتی درباره موسیقی های روز نظر می دهند. البته این نظرات فقط به صورت نقد نیست و مثلاً محمد حشمتی در برنامه ای که گذشت از خوانندگان جوان مورد علاقه خود می گوید که یکی از آنها علی زند وکیلی است و حتی بخش هایی از قطعه ای که او برای تیتراژ سریال «آقازاده» ساخته است را می خواند.
تهیه کننده «نسیم آوا» اشاره کرد: ما بدین سان کوشیدیم با رویکرد مناسبت ها حرکت نماییم نه خنثی باشیم و نه برنامه را تعطیل نماییم بلکه با حال و هوایی برنامه را پخش نماییم که هم رضایت نسبی مخاطب را داشته باشیم و هم آداب آن مناسبت را رعایت کرده باشیم.
وی درباره حضور خوانندگان قدیمی در برنامه نیز توضیح داد: ما در برنامه قطعاتی از خوانندگان نسل جدید و جوان پخش می نماییم اما در مناسبت ها سراغ خوانندگانی می رویم که شاید جوان ترها کمتر بشناسند اما در حوزه موسیقی وزنه ای هستند و اتفاقاً در صفحه مجازی برنامه هم بازخوردهای خوبی داده شده است.
محبی در آخر با اشاره به پرداختن به مناسبت ها اظهار داشت: به هر حال در هر مناسبتی شبکه های مختلف رسالت های مختلفی دارند. ما این فضا را در برنامه ایجاد کردیم تا بگوییم موسیقی هم می تواند با همدلی و هم نوایی در چنین مناسبت هایی به همراهی با مردم بپردازد و اینکه در بعضی برنامه ها آن هم در فضاهای تک بعدی سراغ برخی قطعات شاد رفته اند فقط قسمتی از این فضا را نمایش دادن است.


منبع:

1399/10/28
15:06:06
0.0 / 5
1142
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری