ArtKit کیت هنری

كشف و شناسایی دو شهید اراكی در مناطق عملیاتی خانقین و شلمچه

كشف و شناسایی دو شهید اراكی در مناطق عملیاتی خانقین و شلمچه کیت هنری: مرکزی همزمان با ایام شهادت حضرت زهرا(س) پیکر مطهر دو شهید اراکی در مناطق عملیاتی خانقین و شلمچه کشف و شناسایی شد.


شهید "جعفر نوروزی" متولد چهارم خرداد ۱۳۴۷، دوران کودکی را مانند تمام هم بازی های خود گذراند، همیشه با روحیه شاد خود توجهات را به خود جلب می کرد، از مسائلی که شهید روی آن تاکید داشت صله رحم، رسیدگی به امورات خانواده، ورزش، نماز اول وقت، دستگیری از مستمندان و محبت به دوده بود، شاید تشرف وی در سنین کودکی به کربلای معلی موجب شعله ور شدن عشق امام حسین(ع) در سینه اش بود.
دوران دبیرستان را در مدرسه امام علی(ع) می گذراند ولی آن را ناتمام رها کرد و راهی جبهه های نبرد حق مقابل باطل شد، زبان عربی و انگلیسی هم می خواند و توانست به آن زبان ها مسلط شود، تحصیلات ابتدایی حوزوی هم داشت.
به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، به نقل از سپاه روح الله، این شهید بزرگوار در عملیات کربلای ۲ مجروح شد، در کربلای ۵ با به هدف خوردن ترکش خمپاره از ناحیه مچ پای راست گرفتار جراحت شدید شد و بعد از سه دوره جراحی در بیمارستان های اهواز و شیراز و تهران بهبود یافت و پس از بهبودی، تازه خانواده متوجه ماجرا می شوند. وی در سال ۶۷ در عملیات مرصاد شرکت کرد و به اسارت گرفته شد ولی توانست بعد از تحمل شکنجه های فراوان از حلقه اسارت فرار کند.
وی در سال ۱۳۶۷ ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو فرزند بود و در اسفند ماه سال ۱۳۶۹ راهی عملیات نیمه شعبان با هدف درگیری با منافقان شد. عملیات نیمه شعبان در عراق در استان دیاله و در شهر خانقین انجام شد.
سردار کریمی فرمانده سپاه روح الله، حجت الاسلام ماشالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان مرکزی و تعدادی از مسئولین استان با حضور در منزل شهید جعفر نوروزی در اراک، همسر و فرزندان گرانقدر این شهید والامقام را از چشم انتظاری در آوردند.
بر اساس این گزارش، هویت شهید اراکی دیگری نیز بعد از ۳۳ سال شناسایی شد.
پیکر مطهر شهید "حشمت الله عسگری" از شهدای دوران دفاع مقدس، بعد از گذشت سی و سه سال از شهادتش با تلاش گروه های تفحص شهدا کشف و هویت وی شناسایی شد.
شهید عسگری فرزند قدرت الله، متولد اول فروردین ماه ۴۸، در سال ۶۶ از اراک به خوزستان اعزام شد و طی عملیات کربلای ۸ در منطقه شلمچه در سوم آذرماه ۱۳۶۶ به فیض شهادت نائل آمد و پیکر پاکش در منطقه بر جای ماند. پیکر این شهید کشف و هویت او بوسیله آزمایش DNA شناسایی شده است.
یکشنبه ۲۱ دی ماه ۱۳۹۹ مسئولین معراج شهدا با حضور در منزل شهید حشمت الله عسگری در شهرک قائمیه اسلامشهر، خانواده معظم و گرانقدر این شهید والامقام را از چشم انتظاری در آوردند.
سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی در جمع خانواده شهید جعفر نوروزی اظهار داشت: شهدا گوهرهای گرانبها، چراغ راه هدایت بشریت و حجت خدا بر روی زمین هستند که قله های بلند سعادت را به خوبی طی کردند و همچون نگینی در تاریخ اسلام می درخشند.
وی با اعلان اینکه شهدا ستون های محکم امنیت و اقتدار نظام اسلامی و مایه عزت و کرامت ملت هستند و امروز همه داشته هایمان را مدیون خون شهدا هستیم، اضافه کرد: شهدا جاری کنندگان فرهنگ حسینی(ع) و زینبی(س) در انقلاب اسلامی هستند که با حماسه آفرینی خود بار دیگر فرهنگ عاشورا را در تاریخ زنده کردند.
کریمی اضافه کرد: امروز خیلی از ارزش ها همچون ایثار، ازخودگذشتگی، ایستادگی در مقابل زورگویی های دشمنان و ثبات قدم در راه حق را به برکت خون شهدا داریم و اگر به این مرحله از اقتدار و سربلندی دست پیدا کرده ایم مرهون آموخته هایی هستیم که از شهدا گرفتیم.
وی با اعلان اینکه خانواده های معظم شهدا با رفتار خود راه و سیره شهید را در جامعه تبیین کردند و امروز تکریم خانواده های معظم شهدا یک اصل مهم شمرده می شود، اظهار داشت: اگر امروز ما از خانواده های معظم شهدا تکریم و تجلیل می نماییم این اقدام از ابعاد مختلف قابل اهمیت است که باید به همه آنها توجه ویژه شود.
کریمی اظهار نمود: امروز دشمنان می دانند روحیه شهادت پذیری و ایثارگری ملت ایران بزرگترین سلاح دفاعی در انقلاب اسلامی است و در طول این چهل سال به برکت خون شهدا نصرت های الهی همیشه پشتیبان ملت ایران بوده اند. امروز به برکت خون شهدا و هدایت های مقام معظم رهبری تمام راهبردهای دشمنان در ابعاد مختلف با شکست های سنگین روبه رو شده و اگر می خواهیم این مسیر پر فراز و نشیب ادامه دار باشد باید پایبند به ارزش های نظام اسلامی و آرمان های شهدا باشیم.
وی تکریم و تجلیل از خانواده های معظم شهدا را برای مردم و مسئولین یک راهبرد مهم دانست که از جهات مختلف اهمیت دارد و اظهار داشت: حضور شهید در فضای جامعه اساسا تحول آفرین خواهد بود و می تواند فضای عمومی جامعه را دگرگون کند، بازگشت پیکر مطهر این شهید در روزهای سالروز عملیات کربلای ۵ و شهادت حضرت زهرا(س) یک فرصت باارزش برای همه است که از این فرصت در امتداد ارتقای معنویت و کسب ارزش ها به خوبی استفاده نمائیم.
حجت الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان مرکزی نیز در جمع خانواده این شهید اظهار داشت: امروز نظام اسلامی به برکت خون شهدا و جاری بودن فرهنگ شهادت به عزت و سربلندی بیش از پیش دست پیدا کرده اند و شهدا با حماسه ای که خلق کردند علاوه بر اینکه خودرا در تاریخ ماندگار کردند سبب سربلندی ملت های مسلمان شدند.
وی اضافه کرد: شهدا با فداکاری های خود زنده بودن مکتب اسلام ناب محمدی را بار دیگر به اثبات رساندند و به ملت ایران و ملت های مسلمان درس آزادگی، ایستادگی و مقاومت دادند و امروز ادامه راه شهدا در همه ابعاد برای کشور حیاتیست.
عبدی اظهار داشت: شهدای انقلاب اسلامی در همه عرصه ها تهدیدات را خنثی کردند و هیمنه پوشالی دشمنان را در هم شکستند. امروز جهان اسلام به برکت خون شهدا به میدان بزرگ جهاد و مقابله همه جانبه با استکبار و استعمار جهانی تبدیل گشته است.
وی با اعلان اینکه شهدا احیا کنندگان فرهنگ ایثار و ازخودگذشتگی در جامعه هستند و ملت ایران با برخورداری از فرهنگ شهادت و ازخودگذشتگی در مقابل دشمنان تسلیم نخواهند شد اظهار داشت: شهدا وعده پیروزی حق بر باطل را به خوبی به اثبات رساندند و امروز یک وظیفه سنگین در قابل تکریم مقام شهدا و خانواده های آنها داریم که باید نسبت به آن اهتمام داشته باشیم.
عبدی اظهار داشت: امروز خانواده معظم شهدا چشم و چراغ ملت ایران هستند و ملت ایران در طول انقلاب نشان داده اند همیشه به آرمان های شهدا پایبند هستند و عشق ملت به شهدا ستودنی و نشانه وجود روحیه ایثار و شهادت در این ملت است. انقلاب اسلامی از مقاطع حساس و نوسانات تاریخی با عنایات و توجهات شهدا با موفقیت عبور کرده و امروز افتخار می نماییم که میزبان شهدا هستیم و اساسا ورود شهید به شهر سبب برکات و خیرات زیادی خواهد شد.
وی با اعلان اینکه به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی ملت ایران با دعای خیر خانواده های معظم شهدا روز به روز قله های پیشرفت و سعادت را طی می کند و به اهداف اصلی و مقصد نهایی خود یعنی تشکیل تمدن اسلامی نزدیک می شود، اضافه کرد: خون پاک شهدا، انقلاب اسلامی و ملت ایران را بیمه کرده و پس باید قدر بدانیم و از این فرصت های باارزش به خوبی استفاده نمائیم.
منبع:

1399/10/25
19:48:52
0.0 / 5
936
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری