ArtKit کیت هنری
كارگردان قصه بلوار مطرح كرد:

وقتی یك موسسه بین مستقل بودن و دولتی بودن گیر می كند!

وقتی یك موسسه بین مستقل بودن و دولتی بودن گیر می كند! داود اشرفی که اخیرا اکران آنلاین فیلم مستندش با نام «قصه بولوار» را شروع کرده است، درباره اکران فیلمهای هنری و تجربی سخن گفت.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، کارگردان مستند «قصه بولوار» درباره اکران آنلاین این مستند اظهار نمود: «قصه بولوار» از روز چهارشنبه ۱۷ دیماه اکران آنلاین خویش را در سایت هاشور شروع کرد و تا 2 ماه آینده این اکران ادامه خواهد داشت.
وی اضافه کرد: اکران آنلاین برای هر فیلم فرصتی فراهم میکند که بتواند بیشتر دیده شود و مستند «قصه بولوار» هم از این قاعده مستثنا نیست.
این مستندساز ضمن اشاره به اینکه این نخستین بار است که فیلمش را به صورت آنلاین اکران میکند، اظهار داشت: هم اکنون اظهارنظر ویژهای درباره اکران آنلاین نمیتوانم داشته باشم و امیدوارم بتوانم در این زمان شناخت دقیق تری پیدا کنم اما در هر صورت روبرو شدن با هر نوع مخاطب فرصت مغتنمی است که امیدوارم بتوانم از این فرصت خوب برای بیشتر دیده شدن مستند «قصه بولوار» استفاده کنم.
کارگردان «قصه بولوار» درباره علل خود برای اکران آنلاین این مستند اظهار نمود: من فکر می کنم کسانی مانند من، که فیلم هایشان را با سرمایه محدود ساختهاند، می بایست از تمام امکانات استفاده کنند که فیلم شان دیده شود همچون اکران در هنروتجربه، حضور در جشنواره ها و یا پخش در تلویزیون ها.... و در این راه اکران آنلاین و حضور در پلتفرمهای اینترنتی فرصتی است که نباید از دست داد.
اشرفی ضمن اشاره به اینکه «قصه بولوار» سال 96 در جشنواره «سینماحقیقت» شرکت کرد و موفق به کسب دیپلم افتخار هنروتجربه شد، اظهار نمود: این موفقیت سبب شد این مستند در اردیبهشت 98 اکران خویش را در هنروتجربه آغاز کند و تا آبان به اکران خود ادامه بدهد که با عنایت به معیارهای موجود در سینمای مستقل، اکران خوبی را هم در این زمان پشت سر گذاشت.
کارگردان «قصه بولوار» درباره اکران فیلمهای هنری و تجربی در هنروتجربه بیان نمود: زمانی که اکران مستند من در هنروتجربه به پایان رسید، تصمیم گرفتم تجربه های خودم از اکران را بنویسم که در نهایت این تجربه ها به صورت مکتوب در ماهنامه هنروتجربه منتشر گردید.
وی افزود: به نظر من نخستین مسئله این است که تجربه های فیلمسازان مستقل در پخش فیلم، باید به دیگر فیلمسازان منتقل شود چونکه فیلمسازان و گروه های کوچک فیلمسازی امکان استفاده از خدمات پخش کننده حرفه ای را ندارند و بنگاه ها می بایست در 2 موقعیت نسبت به یک فیلم قرار بگیرند که یکی سازنده و دیگری پخش کننده است که هر کدام به 2 گونه متفاوت با فیلم روبرو می شوند، ازاین رو مفید می باشد که این تجارب منتقل شود تا باری از روی دوش صاحبان فیلم برداشته شود. دومین مسئله نیاز فیلمهای در حال اکران به ایفای نقش بخش هایی از موسسه هنروتجربه بعنوان مشاور پخش است که به نظرم جایش در موسسه خالیست.
کارگردان «قصه بولوار» ضمن اشاره به اینکه موسسه هنروتجربه بین مستقل بودن و دولتی بودن گیر کرده است، اظهار نمود: تاسیس این موسسه ایده خیلی خوب و پیشرویی بود چونکه این شیوه جز معدود فرصت هایی است که امکان اکران فیلمهای مستقل و تجربی را که با امکانات و بودجه های محدود ایجاد می شود، فراهم می آورد اما به نظرم این موسسه در مواجه با سینمای مستقل گرفتار دوگانگی هایی است که نمونه هایش را می توان در نحوه تعامل با اصناف، گروه ها و یا احساس بی نیازی موسسه از قانع کردن فیلمسازان به رفتار عادلانه نسبت به فیلم هایشان دید.
اشرفی با تکیه بر اینکه نحوه مواجهه موسسه هنروتجربه و فیلمسازان باید فراگیرتر باشد، اظهار داشت: در جامعه ما که عمر نهادها کوتاه است، احتیاج است که پیوند محکمی بین موسسه و فیلمسازان مستقل برقرار شود تا هنروتجربه بتواند از خطر جانمرگی نجات پیدا کند، اتفاقی که هر لحظه با تغییر سلسله مراتب دولتی امکانش وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه تابحال درباره اختصاص سالن های محدود برای اکران فیلمهای هنروتجربه زیاد صحبت شده است، اظهار نمود: اختصاص سالن های بیشتر و پردیس سینمایی مجزا به هنروتجربه عالی است اما حقیقت این است که باید ابتدا مسیری طی شود تا این موسسه بتواند مستقل از دولت خویش را سر پا نگه دارد که به نظرم بسیار دشوار است اما امیدوارم این اتفاق رخ دهد.
اشرفی در انتها درباره جدید ترین فعالیتهای خود هم مطرح کرد: الان مشغول نوشتن یک فیلمنامه هستم و همزمان در فیلمی که هم اکنون در مرحله پیش تولید است، بعنوان فیلمبردار حضور دارم.
منبع:

1399/10/20
13:59:44
0.0 / 5
966
تگهای خبر: آینده , اكران , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری