ArtKit کیت هنری
جای خالی قهرمانان ملی در قاب سیما-۴؛

حاج قاسم نیازی به تبلیغات ما ندارد

حاج قاسم نیازی به تبلیغات ما ندارد کیت هنری: انسیه شاه حسینی از ضرورت ساخت آثار نمایشی درباره حاج قاسم سلیمانی سخن گفت و اینکه همین آثار تا حالا او را به داخل خانه ها برده است.انسیه شاه حسینی کارگردان سینما و از داوران یادواره رسانه ای مکتب شهید سلیمانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ضرورت و تأثیرگذاری انعکاس و جلوه شهید قاسم سلیمانی در عالم هنر بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی از سال ۱۳۵۷ در جریان انقلاب، فرد فعالی بود و در دوران جنگ تحمیلی، ۸ سال حضور داشت و در صف مدافعان حرم فعالیت کرد و این فعالیت ها ضرورت ساخت آثار مرتبط را قطعیت می بخشد.
وی افزود: حتی وی در فاصله بین اختتام جنگ ایران و عراق و قضیه دفاع از حرم، کارهای جهادی مختلفی در سراسر ایران، از بلوچستان گرفته تا کردستان انجام داده بود؛ اما تمام این ها زمانی بیشتر دیده شد که تلویزیون به میدان آمد و با مستندهایی که پخش کرد، آن هایی که خبر نداشتند چنین شخصیتی وجود دارد، بوسیله رسانه با او آشنا شدند. همین قضیه لزوم پرداختن هنری و رسانه ای به شخصیتی مثل شهید سلیمانی را به خوبی نشان میدهد.
وی اضافه کرد: هر بار که از سردار سلیمانی مستند یا مصاحبه ای پخش می شد، آشنایی افراد عادی با او هم افزایش پیدا می کرد و او دیگر به داخل خانواده ها نفوذ پیدا کرد.
شاه حسینی درباره فعالیتی که هنرمندان برای شناساندن شهید قاسم سلیمانی پس از شهادت او باید انجام دهند در قالب سریال و اثر نمایشی افزود: همانطور که توسط رسانه، سردار سلیمانی برای عموم جامعه ایران عرضه شد، حالا اگر شخصیتش دراماتیزه شود، یعنی به صورت قصه، نمایش و فیلم در بیاید، تأثیرگذاری بیشتری نسبت به قالب مستند خواهد داشت.
این فیلمساز دفاع مقدس درباره یادواره رسانه ای مکتب شهید سلیمانی هم افزود: ما در جریان داوری های این رویداد حدود ۱۰۰ مستند عالی درباره شهید سلیمانی دیدیم که بعنوان داور واقعاً نمی دانستیم کدام را باید انتخاب نماییم. این مستندها به قدری جذاب بودند که ما در جایگاه داوری نمی دانستیم به واقع باید کدام را برتر از بقیه ارزیابی کرد. هر کدام از این کارها لحظه و صحنه جذابی داشتند که بسیار جالب توجه بود.
وی افزود: من داور بسیاری از جشنواره ها بوده ام؛ از جشنواره های موضوعی تا جشنواره فجر و حتی همین صدا و سیما؛ اما هیچ کدام به اندازه این جشنواره دارای فیلم های زیبا، مؤثر و جذاب نبود. من تماشای بهترین آثار را در یک جشنواره با همین رویداد مربوط به یادواره شهید سلیمانی تجربه کردم و شاید این از برکت وجود خود حاج قاسم بود. این تنها جشنواره ای بود که به رغم کار فشرده برای داوری، انسان را خسته نمی کرد.
شاه حسینی در آخر اظهار داشت: حاج قاسم به این احتیاج ندارد که ما برایش تبلیغ نماییم، بلکه ما به شناخت او و بهره بردن از منظومه فکری و جهان معنوی اش احتیاج داریم.


منبع:

1399/10/09
23:43:23
5.0 / 5
868
تگهای خبر: جشن , جشنواره , رسانه , سریال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری