ArtKit کیت هنری

نگاهی به نمایشگاه گسست محسوس

نگاهی به نمایشگاه گسست محسوس نمایشگاه «گسست محسوس» با نمایش 13 اثر از سه نسل هنرمندان معاصر ایران، تاثیر هنر آمریكا را بر آثار هنرمندان معاصر ایران پس از جنگ جهانی دوم مورد توجه قرار داده است.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی نمایشگاه، در روزهایی که همچنان تب انتخابات در آمریکا تند است و دنیا برشی نوظهور از فرهنگ آمریکایی می بیند، نمایشگاهی در گالری طراحان آزاد به همت تکین آغداشلو با عنوان «گسست محسوس» به نمایش درآمد که تاثیر هنر آمریکایی بعد از جنگ جهانی دوم را بر هنرمندان ایرانی روایت کرد.
در این نمایشگاه آثاری از رضا آرامش، سینا چوپانی، قاسم حاجی زاده، خسرو حسن زاده، هدی زرباف، کوروش شیشه گران، طلا مدنی، امیر کمند، هومن مرتضوی، فرهاد مشیری، شیرین علی آبادی، محمد رضا میرزایی، نیکزاد نجومی و منوچهر یکتایی به معرض نمایش گذاشته شده بود.تکین آغداشلو که خود هنرمند و طراح متولد تهران، فارغ التحصیل کارشناسی هنرهای تجسمی از دانشگاه رایرسون تورنتو و این سومین نمایشگاهی است که کیوریتوری می کند، در قسمتی از صحبت هایش یادآور می شود: برای این نمایشگاه یک دوره مطالعه و کار پژوهشی تاریخی و تئوریک کردم تا بتوانم متناسب با امکانات و محدودیت های موجود مجموعه ای را انتخاب کنم و نمایش دهم که نماینده سبک ها، دیدگاه ها و نسل های مختلف هنر ایران باشد. در روند انتخاب ده ها هنرمند مورد نظر من بودند که در یک فرآیند حذفی باتوجه به در دسترس بودن آثار و ارتباط آنها و امکانات نمایش به مجموعه حاضر رسیدیم.

رزیتا شرف جهان، مدیر گالری طراحان آزاد نیز درباره برگزاری نمایشگاه «گسست محسوس» می گوید: موضوع این نمایشگاه درخور توجه است، برای اینکه هرچند که ما همیشه از تأثیر هنر غرب بر هنر ایران صحبت کرده ایم، اما هیچ گاه بطور روشن از تأثیر هنر امریکا بر هنر ایران صحبت نشده است. شاید در دوره ای هنر ایران تحت تأثیر اروپا بود اما در دوره هایی به شکل کاملاً واضح تحت تأثیر هنر امریکا قرار گرفت. درباره این مسئله هیچ گاه پژوهشی صورت نگرفته بود و به نظرم این نمایشگاه می تواند شروعی برای پاسخ دادن به سوالاتی دراین زمینه باشد.1399/09/02
09:49:12
5.0 / 5
1324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری