ArtKit کیت هنری

جلسه هیئت امنای سازمان دارالقرآن الكریم برگزار گردید

جلسه هیئت امنای سازمان دارالقرآن الكریم برگزار گردید به گزارش كیت هنری جلسه هیئت امنای سازمان دارالقرآن الكریم روز پنجشنبه بیست و نهم آبان با رعایت پروتكل های بهداشتی و با حضور یازده نفر از اعضاء در محل سازمان تبلیغات اسلامی برگزار گردید.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، برپایه خبر دریافتی، در این نشست که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی برگزار گردید و برخی از اعضا هم به صورت مجازی از شهر مقدس قم حضور داشتند، علاوه بر تصویب کلیات اساسنامه جدید سازمان دارالقرآن الکریم، عملکرد یکساله این سازمان به محضر اعضای هیئت امنا رسید.
در این نشست اعضای هیئت امنای سازمان دارالقرآن الکریم به اتفاق آراء حاضران در جلسه، اساسنامه جدید را جایگزین اساسنامه فعلی کردند. در اساسنامه جدید سازمان، علاوه بر حفظ ارکان پیشین، رکن هیئت مدیره هم به ساختار این سازمان افزوده شده است. اساسنامه جدید همینطور ضمن تحفظ تمامی اهداف و وظایف پیشین سازمان دارالقرآن الکریم، مأموریت های این سازمان را غنی تر کرده و از لحاظ ساختاری و محتوایی تقویت شده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی که ریاست هیئت امنای سازمان دارالقرآن الکریم را بر عهده دارد، در این نشست باردیگر بر اهمیت جایگاه دارالقرآن در فعالیتهای دینی و فرهنگی تاکید و هدف از عرضه اساسنامه جدید را که در عین حال اصل آن یک تکلیف حاکمیتی است، مرزبندی روشن بین سطح محتوایی و سیاست گذاری و سطح عملیاتی و اجرایی عنوان نمود و هیئت امنا را مسئول سطح نخست دانست که باید فارغ از امور اجرایی و جزئی بتواند با برگزاری نشست های منظم فصلی، رسیدگی به امور راهبردی و کلان دارالقرآن را به نحو مطلوب انجام دهد. همینطور تمشیت امور و رسیدگی به شئونات اجرایی و عملیاتی باید توسط هیئت مدیره و رئیس سازمان صورت گیرد.
قمی همینطور تصریح کرد که با شکل گیری رکن جدید هیئت مدیره، انتظار آن است که هم هیئت امنا و هم هیئت مدیره به نحو واقعی و جدی در وظایف خود خالص شوند.
بنا بر این گزارش، اعضای هیئت امنای حاضر در جلسه، ضمن موافقت با اساسنامه جدید، بر ضرورت حفظ جایگاه دارالقرآن بعنوان یک سازمان وزین وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی تاکید نمودند.
در ادامه پیشنهادهایی در جهت غنا بخشیدن به محتوای اساسنامه عرضه و مورد تصویب قرار گرفت.
در این نشست، حجت الاسلام والمسلمین اخوان رئیس سازمان دارالقرآن الکریم، گزارشی از عملکرد این سازمان به اعضای هیئت امنا عرضه کرد که مبین حفظ فعالیتهای موثر پیشین سازمان، مانند آموزش مهارت های قرآنی در زمینه های عمومی و تخصصی، تربیت نیروی انسانی متخصص، پرورش استعدادهای قرآنی، آموزش حفظ قرآن کریم، برگزاری آزمون های ارزیابی و اعطای مدرک به حافظان، نظارت بر چاپ و نشر قرآن کریم، توسعه مشارکت های مردمی و موارد دیگر و همینطور راه اندازی و پیاده سازی فعالیتهای نوین در حوزه های معرفتی و تربیتی مانند آموزش عمومی تفسیر قرآن کریم، طرح نورالثقلین، تولید محتواها و محصولات مکتوب و الکترونیکی قرآنی، فعالیت در حوزه فضای مجازی، نوآوری و توسعه و تقویت زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری، حوزه بهره مندی از ظرفیت های خیران در توسعه فعالیتهای قرآنی و انجام سه مرحله طرح مواسات در شرایط کرونایی، انجام طرح ملی رصد و پایش موسسات قرآنی و دیگر حوزه های قرآنی بود.1399/08/30
22:15:41
5.0 / 5
1174
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جشن , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری