ArtKit کیت هنری
مدیر سینما سپیده با مهر مطرح كرد؛

هنر و تجربه فرصتی برای احیای ژانر در سینماست

هنر و تجربه فرصتی برای احیای ژانر در سینماست مهدی نیك آیین مدیر سینما سپیده با اعلان اینكه این سینما به جمع سینماهای نمایش دهنده فیلم های هنر و تجربه افزوده شده عنوان نمود كه فیلم های این گروه سینمایی فرصتی برای احیای ژانرهاست.مهدی نیک آیین مدیر سینما سپیده که چند وقتی است سینمایش به جمع سینماهای نمایش دهنده فیلم های «هنروتجربه» پیوسته است در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این مساله بیان کرد: به چند دلیل تصمیم گرفتیم فیلم های «هنروتجربه» را در سینما سپیده اکران کنیم؛ نخستین دلیل مان استقبال مخاطبان بود چونکه خیلی از آنها در روزهای برگزاری جشنواره فیلم فجر و بعد از آن از ما سوال می کردند که آیا فیلم های «هنروتجربه» را اکران می نماییم یا نه.
وی افزود: همین طور باتوجه به موقعیت سینما سپیده که نزدیک به دانشگاه ها و میدان انقلاب است و ارتباط خوبی که با دانشگاه ها و آموزشگاه های سینمایی داریم و معمولاً فیلم های مستند و یا کوتاهشان را در سینما سپیده اکران خصوصی می نماییم، تصمیم گرفتیم فیلم های «هنروتجربه» را نیز به جدول اکران خود اضافه نماییم. البته سال قبل قرار بود این اتفاق رخ بدهد اما بنا به دلایلی امسال این صورت گرفت.
به گفته مدیر سینما سپیده، الان همه فیلم هایی که در سینماهای «هنروتجربه» اکران شده است در سینما سپیده به مرور و با تغییر هفتگی روی پرده می رود.
نیک آیین درباره استقبال مخاطبان از اکران فیلم های «هنروتجربه» در این سینما بیان کرد: حدوداً یک ماه است که اکران فیلم های «هنروتجربه» را آغاز نموده ایم. البته هم اکنون خیلی ها هنوز نمی دانند سینماها باز شده است و فعالیت می نمایند.
وی اضافه کرد: مدتی طول می کشد تا اطلاع رسانی ها صورت گیرد و مردم منطقه متوجه شوند که سانس های فیلم های «هنروتجربه» در سینما سپیده به چه سبکی است. باتوجه به تبلیغاتی که در نظر گرفته ایم و کارهایی که با هماهنگی موسسه بهمن سبز و هنروتجربه مقرر است انجام بدهیم من بسیار امید دارم که اکران فیلم های این گروه سینمایی رونق بگیرد و اهالی هنر از آن استقبال کنند.
به گفته مدیر سینما سپیده، روزی ۲ سانس به فیلم های «هنروتجربه» اختصاص دارد و از زمان پیوستن این سینما به اکران فیلم های «هنروتجربه» تابحال پربیننده ترین فیلم ها «خط باریک قرمز»، «یلدا»، «پرو» و «منگی» بوده است.
نیک آیین درباره اختصاص پردیس سینمایی مجزا به سینمای «هنروتجربه» عنوان کرد: از نظر من اختصاص پردیس سینمایی مجزا شاید ریسک باشد. بنظر می رسد اکران فیلم های «هنروتجربه» در کنار فیلم های عادی در سینماها شیوه مناسب تری برای زمان حال است.
وی درباره اکران فیلم های «هنروتجربه» در سینماهایی که پتانسیل لازم را دارند، مطرح کرد: بسته به اقلیم سینما و تعداد سالن ها پتانسیل بسیار عالی و بالایی است اگر ما بتوانیم یک قشر خاص را که شاید با سینمای بدنه بهر دلیلی ارتباط برقرار نکرده اند و دنبال سلیقه خاص تری هستند، پایشان را به سینما باز نماییم.
مدیر سینما سپیده درباره توجه به سینمای هنری و فیلمسازان مستقل اظهار داشت: پشتیبانی از سینمای هنری بسیار اهمیت دارد چونکه بستری برای نمایش آثار، لمس سینمای حرفه ای و تجربه حضور فیلمسازان جوان در سینما است. در شرایط فعلی حضور و رقابت در سینمای ایران خیلی مشکل و برای فیلمسازان جوان و هنری نیز دشوار است که فیلم برای اکران عمومی بسازند و بسیاری پشت اکران می مانند.
نیک آیین با اعلان اینکه «هنروتجربه» فرصتی برای نمایش فیلم های فیلمسازان جوان است، عنوان کرد: «هنروتجربه» فرصتی است که فیلمسازان آسان تر می توانند دغدغه هایشان را تبدیل به فیلم و فیلم ها را اکران کنند تا بازخورد مخاطب را ببینند و شرایط سینمای حرفه ای را لمس کنند. اگر شرایط برای همه فیلمسازان جوان فراهم باشد که فیلم های خودرا در «هنروتجربه» اکران کنند هم به رشد نیروی انسانی تولید در سینما کمک می نماید و هم ژانرها در سینما باردیگر زنده می شود.
وی در آخر اظهار داشت: در سینمای بدنه ما عملاً ژانری نداریم چونکه یا طنز است یا ملودرام اجتماعی اما در «هنروتجربه» می شود ژانرها را دید و به فیلمسازان تلنگر زد که سراغ ژانرهای مختلف بدون ترس از داشتن یا نداشتن مخاطب بروند و تجربه کنند.

1399/07/10
19:33:53
5.0 / 5
1216
تگهای خبر: آموزش , اكران , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری