ArtKit کیت هنری

اودیسه در بازار كتاب

اودیسه در بازار كتاب كیت هنری: چاپ تازه كتاب «اودیسه» اثر هومر با ترجمه سعید نفیسی روانه بازار كتاب شد.


به گزارش کیت هنری به نقل از ایسنا، این ترجمه برای اولین بار در سال ۱۳۳۷ انتشار یافته و چاپ نوزدهم آن در ۴۷۳ صفحه با قیمت ۳۰ هزار تومان در انتشارات علمی و فرهنگی روانه بازار شده است.
در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «اودیسه» همانند دیگر شاهکار هومر، «ایلیاد» دارای ۲۴ سرود است و داستانی پرمغز و شاعرانه از بازگشت اولیس پهلوان نامدار جنگ تروا را با تمامی سرگشتگی ها و حوادث ناگواری که بر وی گذشته است بازگو می کند.
روایت هومر از جایی آغاز می شود که گروهی از یونانیان که فکر می کنند اولیس در جنگ مرده است اهتمام دارند همسرش را وادار کنند تا شوهر دیگری را برگزیند و در این هنگام اولیس به صورتی ناشناس به شهر بازمی گردد از خواستگاران بی شرم همسرش انتقام می گیرد.
سعید نفیسی در این ترجمه تلاش بسیاری به خرج داده تا شیوه شاعرانه روایت داستان هومر حفظ شود و مخاطب فارسی زبان با حس و حال متن اصلی مواجه باشد.
نفیسی در این ترجمه از نسخه فرانسوی این کتاب که مدریک دوفور و ژان رزون آنرا منتشر نموده اند بهره برده است و زبان مورد استفاده خود در این ترجمه را نیز از قدیمی ترین اسلوب نثر فارسی انتخاب نموده تا با ساختار زبانی هومر برابری کند.
منبع:

1399/05/22
12:57:57
5.0 / 5
1962
تگهای خبر: كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری