ArtKit کیت هنری

جلسه هماهنگی طرح ملی قرآنی 1454 برگزار گردید

جلسه هماهنگی طرح ملی قرآنی 1454 برگزار گردید به گزارش كیت هنری جلسه هماهنگی طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ خردادماه با حضور جواد شیخ اكبری، مدیر شبكه قرآن و معارف سیما؛ مجتبی ایزدی، مدیرشبكه رادیویی قرآن؛ عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مهدی قره شیخلو، رئیس مركز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار گردید.


به گزارش کیت هنری به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جواد شیخ اکبری، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در این نشست که برای هم افزایی نهادهای قرآنی کشور و در محل شبکه قرآن برگزار شد، طی سخنانی بیان نمود: سال جاری طرح ملی قرآنی ۱۴۵۴ متفاوت با سال های قبل و با محوریت آیات کاربردی قرآن کریم حول محور خانواده و آرامش برنامه ریزی شده و در طول شبانه روز با بخش های متنوعی همچون آشنایی با مفاهیمی که مردم به صورت روزمره با آن ارتباط دارند، پخش خواهد شد. همچنین، بخش های نمایشی و ارتباط زنده با مراکز استان ها هم از دیگر برنامه های این طرح خواهد بود.
وی ادامه داد: در این طرح ملی، شبکه های سیما شامل شبکه های یک، دو، سه، چهار، پنج، کودک، افق و آموزش روزانه ۲۰ دقیقه را متناسب با رویکرد محتوایی و ساختار هر شبکه به این طرح ملی اختصاص می دهند.
شیخ اکبری بیان نمود: سال جاری با عنایت به شرایط کنونی کشور در مورد بیماری کرونا، برنامه ریزی جهت استفاده از فضای مجازی و پخش برنامه در شبکه های اینترنتی انجام شده است. همچنین، از ظرفیت کلاس های مجازی دارالقرآن در حوزه آموزش مفاهیم استفاده خواهد شد.
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما اظهار نمود: در این طرح برای مقطع سنی کودک و نوجوان تدابیر خاصی برای بیان مفاهیم کاربردی در این مقطع سنی درنظر گرفته شده است.
همینطور ایزدی، مدیر رادیو قرآن هم در این نشست بر اهمیت کاربردی بودن موضوعات قرآنی برای عموم مردم تاکید کرد و اظهار داشت: سال جاری رادیو قرآن برنامه صبحگاهی با مبحث مفاهیم و نمایش نامه های قرآنی متناسب برای شنوندگان خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه برنامه عصرگاهی در ۵۵ دقیقه به مبحث حفظ موضوعی آیات منتخب قرآن به همراه ترجمه مفاهیم و واژگان آیات و بیان تکنیک های روش حفظ می پردازد، خاطرنشان کرد: شبکه های رادیویی دیگر هم همسو با رادیو قرآن مانند رادیوهای پیام، فرهنگ، ایران، ورزش و گفتمان در این طرح ملی حضور خواهند داشت.
در این دیدار، مهدی قره شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه هم با اشاره به اینکه جذابیت رمز موفقیت طرح ملی ۱۴۵۴ است، اظهار داشت: از مهمترین اهداف این طرح، نگاه مهارت آموزی و بالا بردن درک مردم از مفاهیم قرآنی است.
در ادامه، عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم با بیان خرسندی از پخش طرح ملی ۱۴۵۴ در شبکه های سیما، ضمن تاکید بر موضوعات کاربردی اظهار داشت: باید جنبه های ترویجی مانند استفاده از هنر خوشنویسی، شعر و نمایش با هدف کاربردی بودن موضوعات قرآنی و جلب رضایت مردم در دستور کار قرار گیرد.
یادآور می شود، طرح ملی، قرآنی ۱۴۵۴ از روز ۳۱ خردادماه با محوریت آیات کاربردی و موضوعی قرآن کریم با محوریت خانواده و سبک زندگی آغاز و با هماهنگی تمام شبکه های سیما، صدا و سیمای مراکز استان ها و نهادهای قرآنی کشور در ۳۲ استان کشور برگزار می شود.1399/03/20
15:00:56
5.0 / 5
2327
تگهای خبر: آموزش , رادیو , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری