ArtKit کیت هنری
افشین سنگ چاپ:

متخصص ها كنار رفته و خرده آدم ها وارد شده اند

متخصص ها كنار رفته و خرده آدم ها وارد شده اند كیت هنری: افشین سنگ چاپ كه این روزها در سریال «پدر پسری» شبكه تهران ایفای نقش می كند، علت ضعف تلویزیون در زمینه تولید سریال های طنز را نبود افراد متخصص دراین زمینه عنوان كرده و می گوید: همه چیز مشخص است. ما احتیاج به آدم متخصص داریم وقتی متخصص كنار می نشیند و به كار گرفته نمی گردد خرده آدم ها و آدم های غیرمتخصص وارد می شوند.


این بازیگر و بازیگردان درباره ی کمبود سریال های طنز در سال های اخیر به ایسنا اظهار داشت: وقتی همه چیز رانت و زد و بند می شود معلوم است سر متخصص کلاه می رود. شکست می خوریم و میلیادرها تومان را دور می ریزیم. من معتقدم پول تلویزیون حق الناس است و هرکس درباره آن اهمال و تخطی کند و دست در حق الناس ببرد، عاقبت خوشی نخواهد داشت. چندین سال است این ها را بازگو می نماییم.
سنگ چاپ که در سریال هایی چون لیسانسه ها، فوق لیسانسه ها، وارش و بچه مهندس ایفای نقش کرده است، با اشاره به دوری بعضی از طنزپردازان برجسته از تلویزیون در سال های اخیر اظهار داشت: ما چند طنزکار داریم که از تلویزیون رانده شدند؛ مثلا مهران مدیری پس از ۳۰ ـ ۴۰ سال باید پلاتو کار کند و در تلویزیون «دورهمی» را به او می دهند که یک شوی سبک و درجه دهم است؛ در صورتیکه به آدمی که این کاره و متخصص نیست، سریال طنز می هند.
او ذوق و استعداد را مهمترین مولفه برای ساخت آثار طنز عنوان نمود و اضافه کرد: اصل مطلب این است که انتخاب را دست کسی می دهند که نه ذوق و هنر دارد و نه انگیزه؛ فقط یک آدم اداری است که می خواهد آخر برج حقوقش را بگیرد و برود. سریال ایجاد می شود، پول و امکانات هم داده می شود اما ذوق و استعداد و توانایی که اصل مطلب است، نیست. بچه های ما ثابت کردند بدون امکانات هم آنقدر ذوق دارند که از پس خودشان بربیایند. صاحب فکر و صاحب ذوق در خانه نشسته و شخصی که بی ذوق و بی استعداد است کار می کند. طنزکارها را رد کرده ایم رفته اند و اصرار داریم مردم را بدون هیچ چیزی بخندانیم. نمی گردد باید آدمش بیاید. الان بهترین زمان برای آشتی مردم با تلویزیون سر قضیه سریال های طنز است.
سنگ چاپ همین طور عنوان کرد: ما چیزی به نام شاگردپروری نداریم؛ استادی که فوت کرده است و یا بازنشسته می شود، هیچ عقبه و دستیاری ندارد.

افشین سنگ چاپ در سریال پدر پسری


منبع:

1399/03/10
23:02:53
5.0 / 5
2225
تگهای خبر: بازیگر , تخصص , سریال , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری