ArtKit کیت هنری

نخستین پیام مدیركل جدید هنرهای نمایشی

نخستین پیام مدیركل جدید هنرهای نمایشی كیت هنری: مدیركل جدید هنرهای نمایشی نخستین پیام خودرا خطاب به اهالی هنر تئاتر منتشر نمود.


قادر آشنا مدیركل هنرهای نمایشی در پیامی هفتم فروردین، روز ملی هنرهای نمایشی را به اهالی این هنر تبریك گفت.

به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا یه نقل از روابط عمومی اداره كل هنرهای نمایشی، قادر آشنا در پیامی ضمن تبریك هفتم فروردین، روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی ایران به اهالی هنر نمایش، بطور ضمنی بر ضرورت پایبندی به منع گردهمایی برای كنترل گسترش ویروس كرونا اصرار كرد.
متن پیام قادر آشنا مدیركل هنرهای نمایشی به شرح زیر است:
«نومید مردم را
معادی مقدر نیست.
چاووشیِ امیدانگیزِ توست
بی گمان
كه این قافله را به وطن می رساند.
قرین شدن همراهی باردیگر ام با اهالی نمایش را با روزی كه در تقویم رسمی كشورمان به نامِ نامی ایشان ثبت شده است به فال نیك گرفته و این روز خجسته را به آنان كه صحنه تئاتر و آن چه بر آن گذشته و می گذرد، دغدغه توقف ناپذیرشان است تبریك می گویم.
روزی كه این دفعه و برخلاف سه سال قبل نه با گردآمدن به گرد مجموعه های تئاتری مان، كه هر كدام در سینه خود گرامی اش می داریم، گرامیداشتی كه با زنده نگه داشتن سوسوی امید در قلب مان نیز هم راه است. امید به رخت بربستن سایه ترسِ ناگزیری كه مهمانی ناخوانده بر زندگی مان افكنده است و امید به گردهم آمدن باردیگر مان گردِ یكدیگر.
هفتم فروردین ۱۳۹۹، روز ملی هنرهای نمایشی در ایران مطابق با روز جهانی تئاتر بر اهالی نمایش، نمایش سازان و نمایش بینان خجسته باد.»
هفتم فروردین مطابق با ۲۷ مارس، روز جهانی تئاتر، از سال ۹۶ بعنوان روز ملی هنرهای نمایشی در تقویم رسمی به ثبت رسید و تا قبل از سال ۹۹ جشن هایی به مناسبت این روز در سراسر كشور برگزار می شد.
منبع:

1399/01/05
13:54:40
5.0 / 5
3110
تگهای خبر: تئاتر , جشن , زندگی , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری