ArtKit کیت هنری
تجسمی فجر ۱۲ در آینه مهر؛

یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر

یاد سردار شهید قاسم سلیمانی در جشنواره تجسمی فجر با خلق زنده اثر به گزارش كیت هنری در یكی از غرفه های نمایشگاهی دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخش ویژه كارگاهی به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی تدارك دیده شده است كه در این بخش هر روز هنرمندان در حال تكمیل آثار خود هستند.به گزارش كیت هنری به نقل از واحد ارتباطات و رسانه دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر بخشی ویژه برای سردار شهید قاسم سلیمانی وجود دارد كه علاوه بر رونمایی از اثر حسن روح الامین در این بخش، یك پرتره و یك سردیس از این شهید پیش چشمان مخاطبان قرار گرفته است كه توسط هنرمندان آن، عباس برزگر گنجی و علی لوایی، در طول برگزاری جشنواره تكمیل می شود.
علی لوایی هنرمند مجسمه ساز كه پیش از این هم با حضور در سمپوزیوم های مختلف، سردیس قهرمانان ملی و قهرمانان ۸ سال دفدع مقدس را ساخته است، در این دوره از جشنواره روی ساخت سردیسی از سردار شهید سلیمانی كار می كند.
وی درباره ساخت این سردیس می گوید: قبل از شروع جشنواره ۲ روز روی آن كار كرده بودم و در كارگاه اسكلت آنرا درست كرده و خمیر زده بودم. در طول برگزاری جشنواره روی ساخت آن در موسسه صبا كار می كنم و اگر به اتمام نرسید باردیگر در كارگاه روی آن كار خواهم كرد.
وی ادامه می دهد: ما پرتره سازان احتیاج به تصاویر تمام رخ و نیمرخ از شخصیت هایی كه محور خلق اثر هستند داریم و من هم بهترین تصاویری كه از این شخصیت برجسته در دسترسم بود را انتخاب كردم.
عباس برزگر گنجی هم در این بخش ویژه روی پرتره ای از این شهید گرانقدر كار می كند و درباره آن می گوید: من باید طی روز برگزاری جشنواره كار را به اتمام برسانم و هر روز مرحله ای از كار را پیش چشم مخاطب جلو می برم تا بازدید كنندگان هم هم چیزی برای دیدن داشته باشند و هم احساس نزدیكی با اثر كنند و حس و حال انها هم روی كار من اثر می گذارد.
وی ادامه می دهد: ایشان سردار دلهاست و همه ما به ایشان مدیون هستیم و هر كاری در این حوزه انجام دهیم هیچ است. این افتخاری برای ماست كه در كنار تصویر ایشان دیده می شویم و از ما و ایشان عكس به یادگاری می گیرند. من برای انتخاب عكسی كه ملاك پرتره ام باشد هم تمام اینترنت را گشتم و به این تصویر كه رسیدم همه آنچه می خواستم در ان بود، صلابت و مهربانی ایشان را در این تصویر دیدم.
دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از ۲۹ بهمن كار خویش را شروع كرده است و تا ۵ اسفند در موسسه فرهنگی هنری صبا واقع در خیابان طالقانی، ابتدای خیابان برادران مظفر برگزار می گردد و ورود برای عموم مردم در بازدید از آثار این جشنواره و شركت در نشست های پژوهشی آزاد است.

1398/12/01
23:33:25
5.0 / 5
3546
تگهای خبر: تصویر , جشن , جشنواره , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری