ArtKit کیت هنری

انتقادی از نحوه چیدمان فیلم های اكران ماه مبارك رمضان

انتقادی از نحوه چیدمان فیلم های اكران ماه مبارك رمضان به گزارش كیت هنری سعید خانی با اشاره به چیدمان اكران ماه مبارك رمضان، اظهار داشت: شورای صنفی نمایش تحت تاثیر اكران نوروز قرار گرفت و هیچ پیش بینی برای اكران دوم نوروز كه همزمان با شروع ماه رمضان شد، نكرد.


مدیر دفتر پخش «خانه فیلم» در گفتگو با ایسنا با انتقاد از چیدمان فیلم ها در روزهای ماه مبارك رمضان بیان كرد: متأسفانه ساختار سینما هم فضای متفاوتی از دیگر فعالیت های كشور ندارد و برنامه ریزی های دقیقی وجود ندارد.
او افزود: ما باید پیش بینی های لازم را انجام می دادیم و می دانستیم كه با عنایت به شروع ماه رمضان دیگر برنامه اكران دوم نوروزی وجود ندارد؛ بنابر این باید تدبیری اندیشیده می شد كه باردیگر ۶ یا هفت فیلم با هم اكران نشوند. وقتی كه این تعداد فیلم را با هم اكران می كنید سبب می شود ظرفیت های اكران به همه فیلم ها نرسد و باید برای آن پیش بینی هایی می شد. وقتی در یك تایم فیلم هایی ضعیف اكران می شوند، برای سینمادار و سینما هزینه بر می دارد.
این پخش كننده اضافه كرد: پس از این زمان و از عید فطر هم مقرر است چند فیلم قوی همزمان با هم اكران شوند كه این هم مشكلاتی را ایجاد می كند؛ یعنی مدتی فیلم خوب نداریم و باردیگر در یك بازه زمانی چند فیلم خوب با هم روی پرده می روند كه در این حالت با عنایت به تعداد سالن های سینمایی و ظرفیت های موجود شرایط برای هر یك از فیلم ها سخت می شود. برای ماه رمضان چون شورای صنفی با صاحبان آثار صحبت نكرده بود و به آنها انگیزه ای برای اكران نداده بود، سبب شد چند فیلم ضعیف باهم روی پرده بروند.
تهیه كننده «لونه زنبور» اظهار داشت: چون امسال آیین نامه می اظهار داشت كه فیلم ها هفت هفته می توانند سرگروه باشند و فیلم «رحمان ۱۴۰۰» هم از نمایش برداشته و فیلم دیگری جایگزین آن شد، شورای صنفی گفت این فیلم می تواند نمایش خویش را ادامه دهد اما به هر حال باید پیش بینی می شد كه در روزهای ماه رمضان و با این تعداد فیلمی كه همزمان روی پرده می روند شرایط خوبی را در گیشه نخواهیم داشت.
خانی در انتها با اشاره به اینكه "متأسفانه حالا همه فیلم هایی كه برای سال های گذشته بوده و فرصت اكران به آنها نرسیده است روی پرده خواهند رفت" مطرح كرد: باید از همان ایام نوروز با فیلمسازان مذاكراتی انجام می شد چونكه اگر بخواهیم نگاهی دراز مدت تر هم داشته باشیم، محرم و صفر را در پیش داریم كه آن هم محدودیت هایی برای اكران بوجود می آورد. ازاین رو باید از الان با صاحبان فیلم های غیركمدی صحبت شود و شرایطی را برایشان در نظر می گرفتند تا در بازه های زمانی خاص، شاهد خالی بودن گیشه سینما از فیلم های خوب نباشیم.1398/02/20
13:36:15
5.0 / 5
4334
تگهای خبر: اكران , سینما , فیلم , نمایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری