ArtKit کیت هنری

پیام های كه همچنان برای كمال الملك سینما مخابره می شود

پیام های كه همچنان برای كمال الملك سینما مخابره می شود كیت هنری: به دنبال درگذشت جمشید مشایخی، علاوه بر هنرمندانی كه در فضای مجازی این فقدان را تسلیت گفتند، نهادها و مدیران هنری باز همچنان در حال انتشار پیام تسلیت هستند.


هاشم میرزاخانی مدیرعامل موسسه تصویر شهر و دبیر هفتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر در پیامی درگذشت جمشید مشایخی را تسلیت گفت.
به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، وی در این پیام نوشته است:
انسانی شریف، مردی بزرگ و هنرمندی مردمی جهان خاكی را به سمت منزل گاه ابدی خویش ترك كرد.
"جمشید مشایخی" هنرمند ارزشمندی كه با نقش آفرینی های هنرمندانه اش در ذهن و زمانه ما ماندگار شد.
سینمای ایران گوهر گرانبهایی را از دست داد اما نام كمال الملك سینمای ایران همیشه در فرهنگ و هنر ما زنده و پاینده است.
موسسه تصویر شهر و جشنواره فیلم شهر در سوگ استاد جمشید مشایخی با همه اهالی هنر و سینما همدرد است.
درگذشت ایشان را به خانواده گرامی اش، جامعه هنری و دوستداران سینما تسلیت می گویم.»


پیام تسلیت فرهنگستان هنر برای درگذشت جمشید مشایخی
◼علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر و گروه تخصصی سینمای این فرهنگستان درگذشت جمشید_مشایخی؛ هنرمند فقید عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون را تسلیت گفتند.
◼به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، متن پیام تسلیت ایشان به این شرح است:
اِنَّالِلَه وَاِنَّااِلَیْهِ رَاجِعُوْنَ
مرد خردمند هنرپیشه را
عمر دو بایست در این روزگار
تا به یكی تجربه اندوختن
با دگری تجربه بردن به كار
بی شك استاد جمشید مشایخی كه مصداق بارز این شعر سعدی است، هماره عمر بر سر تجربه اندوزی و آموختن فن و هنر بازیگری گذارد و تجربیات در این حوزه را باردیگر به كار گرفت و گوهر هنر وجود خودرا با صیقل روزگار و مردم، خوش آب و رنگ ساخت و همین امر وی را از بزرگان و سر آمدان هنر این مرز و بوم گرداند.
استاد جمشید مشایخی در طول عمر با بركت خود در سینمای ایران، همواره هنرپیشه ای پرتوان، مسلط به حرفه پرفراز و نشیب بازیگری و متكی به ارزش های فرهنگی و سنت های كهن این مرز و بوم بوده است. در سالیان متمادی بازیگری وی در سینما و تلویزیون، حفظ اخلاق و شرافت انسانی و معنویت و جوانمردی از اصول بارز نگاه هنری ایشان بود. چه سخت بود همچون جمشید مشایخی، دهه ها بر تارك بلند هنر و سینمای ایران ایستادن و چه خوش ایستادن. تاریخ هنرهای نمایشی ایران همواره بازی های درخشان این هنرمند گرانمایه را به یاد خواهد سپرد و از آن بعنوان برگی درخشان در كتاب هنر سینمای ایران یاد خواهدنمود.
فرهنگستان_هنر و گروه تخصصی سینمای فرهنگستان فقدان این هنرمند گرانمایه را به مردم هنر پرور ایران زمین، جامعه هنری و همین طور خانواده محترم ایشان و به خصوص فرزند هنرمندش استاد نادر مشایخی تسلیت گفته و از خداوند بزرگ برای آن مرحوم رحمت و غفران الهی مسألت می نماید.
روحش قرین رحمت الهی، و یادش گرامی باد.»

پیام تسلیت مدیر تماشاخانه سنگلج
پریسا مقتدی مدیر تماشاخانه سنگلج در پیامی درگذشت استاد جمشید مشایخی را تسلیت گفت
به گزارش روابط عمومی تماشاخانه ی سنگلج، در پیام پریسا مقتدی آمده است:
مرد نكونام نمیرد هرگز
رسم جهان این است؛ یك روز می آییم، یك روزمی رویم و الان انسانی بزرگ و هنرمندی توانا، پیشكسوت مهربان ما در تئاتر سنگلج جهان خاكی را به سمت منزلگاه ابدی خویش ترك كرده است.
خاطره ی نقش های متفاوت، موثر و هنر مردمی ایشان در ذهن و قلب مردم ایران نقش بسته است.
درگذشت استاد جمشید مشایخی چهره ی ماندگارِ بازیگری تئاتر و سینمای ایران را صمیمانه به خانواده ی ایشان، جامعه فرهنگ و هنر و مردم سرزمینم تسلیت می گویم.


تسلیت سازمان سینمایی حوزه هنری برای یك فقدان
به دنبال درگذشت جمشید مشایخی بازیگر پیشكسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، سازمان سینمایی حوزه هنری در پیامی درگذشت این هنرمند را تسلیت گفت.
به گزارش سوره سینما، در پیام تسلیت سازمان سینمایی حوزه هنری آمده است:
«بازگشت همه به سمت خداوند مهربان است
استاد جمشید مشایخی، همانا جای شما در هنر این سرزمین بسیار خالی خواهد بود.
شش دهه حضور سنجیده، تحسین برانگیز و ثبت خاطرات ثمین شما برای هنر این سرزمین را فراموش نخواهیم كرد.
سازمان سینمایی حوزه هنری، درگذشت این هنرمند گرانمایه را به جامعه هنری كشور و خانواده محترم ایشان، تسلیت می گوید و برای روح آن مرحوم آرامش و آمرزش و برای خانواده ایشان صبر و شكیبایی از درگاه خداوند متعال خواهان است.»

پیام تسلیت رجبعلی معمار
مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران و رئیس تماشاخانه ایرانشهر، درگذشت این بازیگر پیشكسوت سینما و تئاتر را تسلیت گفت.
در متن این پیام آمده است: «خبر درگذشت استاد جمشید مشایخی در ایام آغازین فصل بهار، یك دفعه دیگر جامعه هنری ایران را در غمی بزرگ فرو برد. استاد مشایخی با بیشتر از نیم قرن فعالیت هنری و ایفای نقش در صحنه هنرهای نمایشی برای همیشه در صحنه ذهن ما باقی خواهد ماند.
درگذشت این هنرمند گرامی را به خانواده و بازماندگان محترم ایشان و خصوصاً جامعه هنری كشور تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای آن عزیز روحی شاد و آرام طلب دارم.»

جمشید مشایخی ۱۳ فروردین ماه درگذشت و مراسم خاكسپاری این هنرمند ۱۷ فروردین ماه راس ساعت ۹: ۳۰ بامداد از مقابل تالار وحدت برگزار می گردد.
1398/01/14
23:27:57
5.0 / 5
4612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری