ArtKit کیت هنری

نخستین نمایش جهانی یك فیلم مستند در تهران با حضور صمدیان و

نخستین نمایش جهانی یك فیلم مستند در تهران با حضور صمدیان و به گزارش كیت هنری اولین نمایش جهانی فیلم مستند «جهان همان گونه كه هست» به كارگردانی جوشكون آرال فردا (14 بهمن ماه) در تهران روی پرده می رود.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، این نمایش با نشست نقد و بررسی «آرا گولر، وقایع نگار تاریخ فراموش شده» با حضور پاتریس والت (كیوریتور)، جوشكون آرال و سیف اله صمدیان همراه می باشد كه روز یكشنبه، ۱۴ بهمن ماه جاری از ساعت ۱۷ برگزار می گردد.
نشست درباره ی نمایشگاه و مستند جوشكون آرال است كه در مركز فرهنگی نبشی واقع در خیابان ویلا، نبش كوچه ی خسرو، پلاك ا۵ برگزار می شود.
نمایشگاهی هم از ۱۳۷ تصویر از آثار جوشكون آرال فتوژرنالیست شناخته شده ی ترك در مجموعه نبشی برپاست كه نمایش آن تا ۲۴ اسفند ادامه خواهد داشت.
جوشكون آرال از سال ۱۹۷۴ به صورت حرفه یی كارش را بعنوان عكاس خبری شروع كرده و از سال ۱۹۸۰ به صورت فعال بعنوان خبرنگار جنگی مشغول كار است و از كشمكش های مختلف در سراسر دنیا عكاسی می كند.
عكس های وی از لبنان، ایران، عراق، افغانستان، ایرلند شمالی، چاد و خاور دور در تایم، نیوزویك، پاری ماچ، استرن و اپوكا و هم مجلات دیگر به چاپ رسیده است. وی در سال ۱۹۸۶ بعنوان خبرنگار جنگی تلویزیونی آغاز به كار در برنامه ی «روز سی ودوم» كرد و یك برنامه ی مستند خبری تلویزیونی را به نام «خبرنگار» تهیه كرده است.
كارهای جوشكون آرال در نمایشگاه های مختلفی در سراسر دنیا شركت كرده است. لایف گالری در نیویورك (۱۹۸۳)، فنك در فرانسه (۱۹۸۳) و میلی رزورانس در استانبول (۱۹۸۶) همچون آنهاست. وی همینطور در سال ۱۹۸۳ با همكاری عكاسان جنگی همچون رضا و یان مُروان از نشنال جئوگرافیك مجموعه عكسی را تدارك دید با عنوان «صلح در جلیل». ادیسیون دو مینویی فرانسه «صلح در جلیل» را منتشر نمود و این كار در آلمان و الجزیره هم منتشر شد.
پس از آن سال، برنامه ی مستند او (خبرنگار) با نام «برو شرق، برو غرب» از شبكه ی ST1 آلمان پخش شده است. پخش برنامه ی خبرنگار در تركیه از سال ۱۹۹۵ در شبكه ی ATV آغاز شد، بیشتر از یازده سال ادامه یافت و این اواخر در شبكه های NTV، Show TV و TRT پخش گردید. وی در سال ۲۰۰۳ كتابی دیگر منتشر نمود شامل خاطرات جنگی اش از سراسر دنیا با نام «زندگی های متصل به مرگ».
پس از TRT جوشكون آرال به همراه تیمش در بنیان گذاری نخستین شبكه ی مستند تركیه با نام IZ TV با مدیریت دیجی ترك (تلویزیون پولی) به موفقیت دست یافت. شبكه ی مستند او (IZ) در سال ۲۰۰۶ جایزه ی نگاه ویژه را از هاتبرد به دست آورد و ستایش از آن با جوایز و افتخارات مختلفی در تركیه ادامه یافت.
او در سال ۲۰۱۲ «جایزه ی خدمت عالی» را از دانشگاه فنی خاورمیانه برای كمك به حرفه اش، رفتار نمونه و موفقیت داخلی و خارجی به دست آورد. در سال ۲۰۱۴ او هنرمند مقیم اقامتگاه لندزكرونا در سوئد بود، جایی كه نمایشگاه «اكسدوس (خروج)» را برپا كرد.
در سال ۲۰۱۶ او یكی از شش عكاس نمایشگاه «دژاووی اكسدوس» بود كه به صورت مشترك ساماندهی اش كرده بود و در كوالالامپور برگزار شد، جایی كه كتاب نمایشگاه هم به چاپ رسید. نمایشگاه در سال ۲۰۱۸ در آنكارا، استانبول و بانكوك برگزار گردید.


1397/11/13
15:59:00
5.0 / 5
4800
تگهای خبر: تصویر , دانشگاه , عكاس , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری