ArtKit کیت هنری

چهارفصل تئاتر ایران فراخوان داد

چهارفصل تئاتر ایران فراخوان داد به گزارش كیت هنری فراخوان دومین فصل از دور نوین پروژه ی «چهارفصل تئاتر ایران» منتشر شد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا طبق خبر رسیده، دفتر مطالعات و پژوهش های مركز هنرهای نمایشی حوزه ی هنری در دومین گام از مسیر تازه ی این پروژه ی جامع ملی آموزش نمایش نامه نویسی از كلیه علاقه مندان به نمایش نامه نویسی ونمایش نامه نویسان مقیم شهرستان ها دعوت می كند ایده های اولیه ی خویش را با محوریت «كمدی» حداكثر تا هفتم اسفندسال جاری با استفاده از پست الكترونیكی، به آدرس a.aghakhani@hotmail.comدبیرخانه ی پروژه، یعنی دفتر مطالعات و پژوهش های مركز هنرهای نمایشی حوزه ی هنری برسانند.
در جهت هرچه همسو عمل كردن این دفتر وهنرجویان شركت كننده توجه به نكات ذیل ضروری است:
۱. توجه به تاریخ های مقرر در فرایند برگزاری از سوی هنرجویان الزامی است و بی توجهی به آن مبین انصراف شركت كننده خواهد بود.
۲. ایده های اولیه می تواند ناظر بر انواع زیرژانرهای كمدی باشد و شامل تنها یك شكل از كمدی نمی گردد. در جهت هدف گذاری تولید محتوا، اولویت بر كمدی موقعیت خواهد بود اما در این فراخوان از انواع دیگر آن هم استقبال می شود.
۳. دفتر مطالعات و پژوهش ها و دبیرخانه ی این پروژه تاكید دارد زمینه های امتحان نشده و نامكشوف موضوعی در كمدی از توجه شركت كنندگان دور نماند. موقعیت هایی كه در حدود چارچوب های تعیین شده ی فرهنگی قرار می گیرند اما تابحال كمتر به آنها پرداخت شده نظیر كمدی هایی در فضاهای وابسته به جنگ، خرافه های عامیانه در فضاهای دینی و نظایر آن مورد استقبال این دفتر قرار خواهد گرفت.
۴. مطابق روند همیشگی تعریف شده ایده ها از سوی اعضای هیئت علمی فصل كه متعاقباً اعلام خواهند شد ارزیابی و برگزیدگان آن معرفی خواهند شد تا در زمان تعیین شده نسخه های كامل شده ی نمایش نامه های خویش را بر اساس ایده های مصوب آماده و ارسال نمایند. كارگاه های فصلی در بهار ۱۳۹۸ بر اساس نمایش نامه های تكمیل شده شكل خواهد گرفت و بعد از اتمام مهلت بازنویسی و تأیید آخرین نسخه از نمایش نامه ها از جانب اعضای هیئت علمی آثار به انتشارات سوره ی مهر جهت چاپ در چارچوب مجموعه معرفی خواهند شد.
تكمله: دفتر مطالعات و پژوهش های مركز هنرهای نمایشی حوزه ی هنری با انتشار این فراخوان از پروژه ی جامع ملی چهارفصل تئاتر ایران، برآن است تا به سفارش ی مقام معظم رهبری و در جهت عمل به یك رسالت ملی، از زبان تئاتر و از زاویه ی مقدس قلم به افزایش نشاط در كشور یاری رساند. امید است تولید متون سنجیده ی كمیك بتواند بخشی از این مسئولیت مهم را به دوش بكشد و از علاقه مندان نمایش نامه نویسی و شركت كنندگان تقاضا دارد كه از این زاویه به تأمین هدف غایی و نهایی این فصل یاری رسانند.1397/11/06
23:55:04
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , نمایش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری