ArtKit کیت هنری
مجری طرح توسعه خدمات فضای مجازی كشور:

با اقدامات سلبی نمی توان موج نافذ رسانه در كشور را متوقف كرد

با اقدامات سلبی نمی توان موج نافذ رسانه در كشور را متوقف كرد به گزارش كیت هنری مجری طرح توسعه خدمات فضای مجازی اظهار داشت: نمی توان با اقدامات سلبی موج نافذ رسانه و فضای مجازی در كشور را متوقف كرد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، خسرو سلجوقی در همایش استانی سواد رسانه و اطلاعات با مبحث خانواده با اشاره به اینكه امروز بیشتر از ۷۰ درصد تولید ناخالص ملی جهان را رسانه و ارتباطات می سازند اضافه كرد: دنیای امروز در معرض بمباران رسانه ای است و باید با افزایش سواد رسانه ای خود نسبت به حفظ استقلال، اجتناب از انفعال، بهره مندی از تفكر انتقادی و افزایش توانایی گزینش گری در این فضا اقدام نماییم.
وی تصریح كرد: نمی توان با اقدامات سلبی موج پیش رونده و نافذ رسانه ها در جوامع را متوقف كرد و باید با آموزش سواد رسانه ای در سطح كلان، جامعه را از صدمه های احتمالی فضای مجازی، رسانه ها و شبكه های اجتماعی مصون داشت.
سلجوقی با تاكید بر اینكه برای مقابله با شبكه های ماهوره ای و اقدامات رسانه ای دشمنان هیچ گاه اقدامات سلبی كارساز نخواهد بود اضافه كرد: در كنار آگاه سازی جامعه از تهدیدات شبكه های ماهواره ای باید با عرضه محتواهای مناسب و موردپسند جامعه ذائقه مخاطبان را از سمت شبكه های ماهواره ای به سمت تولیدات رسانه های ملی و داخلی خود تغییر دهیم.
وی ادامه داد: ابزارهای لازم برای آموزش سواد رسانه ای در كشور فراهم است و باید با الگوگیری و بومی سازی مدلهای جهانی آن نسبت به فراگیرسازی و آموزش سواد رسانه ای در كشور اقدام نماییم.
مجری طرح توسعه خدمات فضای مجازی با تاكید بر اینكه ضعف سواد رسانه والدین و پیشی گرفتن كودكان نسبت والدین خود در این زمینه در كنار روحیه كنجكاوی و جستجوگری كودكان و نوجوانان، رسانه و فضای مجازی را به تهدیدی برای جامعه ایرانی تبدیل نموده است، اضافه كرد: امروز ۶۵ درصد كودكان ۳ تا ۵ سال ایرانی موبایل یا تبلت دارند و باید با آموزش سواد رسانه ای متناسب با گروه سنی افراد و با استفاده از شیوه ها و ابزارهای كاربردی كودكان را از تهدیدات احتمالی این فضا مصون سازیم.
وی سواد رسانه ای را مهارت مغفول مانده جامعه امروز عنوان نمود كه نظام آموزش و پرورش و آموزش عالی كشور به صورت مهارت محور به آن توجه لازم را نداشته اند و اظهار نمود: امروز در پایه دهم تحصیلی نظام آموزش رسمی كشور سواد رسانه ای تدریس می گردد اما با این وجود صرف آموزش در حد یك پایه تحصیلی در افزایش سواد رسانه ای اثرگذار نخواهد بود و باید در بستر ابزارهای ارتباط جمعی نظیر تلفن های همراه و به صورت مدون این آموزش ها ادامه یابد تا فرهنگ استفاده صحیح از رسانه در قشر جوان و نوجوان كشور نهادینه شود.1397/09/23
13:17:40
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: آموزش , خدمات , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری