ArtKit کیت هنری
حسین انتظامی عنوان كرد

فرار دستگاه های اقتصادی از پاسخگویی به مردم

فرار دستگاه های اقتصادی از پاسخگویی به مردم به گزارش كیت هنری حسین انتظامی ضمن اعلام رشد ۸ درصدی تعداد دستگاه هایی كه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته اند، از فرار بعضی از دستگاه های اقتصادی از پیوستن به این سامانه هم سخن گفت.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، معاون سابق امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی و دبیر سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، امروز (۱۸ آذر ماه) با انتشار مطلبی در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت:
«تعداد دستگاه هایی كه به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیوسته اند به ۵۱۶ رسیده كه نسبت به آمار مهرماه ۸ درصد رشد داشته است. امیدبخش است البته، اما هنوز خیلی از دستگاه های مشمول این قانون نپیوسته اند. مردم خوب می دانند دلیل فرار برخی از دستگاه های بخصوص اقتصادی چیست.»
قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات سال ۸۸ تصویب گردید، اما تا روی كار آمدن دولت یازدهم اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفت و در نهایت هم با وجود اینكه این قانون در دوره حضور حسین انتظامی در معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد به اجرا درآمد، اما نتوانست تمام دستگاه هایی كه شامل این قانون شده اند را با خود همراه كند.
همینطور مدتی پیش در تاریخ آذر ماه ۹۷، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حكمی، همایون امیرزاده را بعنوان مدیر انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات این وزارتخانه منصوب كرده بود.
1397/09/18
14:04:53
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری