ArtKit کیت هنری

مسئول بخش اسكار خارجی زبان آكادمی عوض شد

مسئول بخش اسكار خارجی زبان آكادمی عوض شد كیت هنری: لری كارازوسكی و دایان وِیِرمن جایگزین مارك جانسون مدیر بخش اسكار خارجی زبان آكادمی شدند.به گزارش كیت هنری به نقل از د رپ، مارك جانسون كه در ۱۸ سال اخیر، ۱۷ سال ریاست كمیته اسكار خارجی زبان آكادمی را بر عهده داشت به دنبال سیاست فعلی انتخاب نامزدها از جایگاهش كنار گذاشته شد.
لری كارازوسكی و دایان ویرمن بعنوان روسای كمیته جایزه ویژه بخش اسكار خارجی زبان انتخاب و جایگزین رییس پیشین یعنی جانسون شدند كه سال ها این پست را در اختیار داشت.
آكادمی علوم و هنرهای تصویری دیشب این خبر را تایید نمود.
جانسون كه ۱۷ سال ریاست این كمیته را برعهده داشت یكی از اعضای تعیین كننده و حامی روند سه مرحله ای انتخاب نامزدها بود.
وی كه برای «رین من» یا «مرد بارانی» اسكار دریافت كرده و از اعضای هیات فرمانداران آكادمی از شاخه تهیه كنندگان است، قصد تغییری در این روند نداشت.
در عین حال جان بیلی رییس فعلی آكادمی كه سال ها در بخش اسكار خارجی زبان مشاركت داشته، كارازوسكی یكی از فرمانداران آكادمی را از شاخه نویسندگان و ویرمن رییس فیلم و تلویزیون مستند در «پارتیسیپنت میدیا» را انتخاب كرده است.
جانسون به جز سال ۲۰۱۲، در سال های اخیر ریاست این كمیته را بر عهده داشته است. وی سال ۲۰۰۷ هم ریاست این كمیته را بر عهده داشت كه رای دهندگان فیلم های تحسین شده «۴ ماه، ۳ هفته و ۲ روز»، «لبه بهشت» و «نور خاموش» را هر چند در لیست نهایی بود، انتخاب نكردند.
وی وظیفه تنظیم این روند را به منظور جلوگیری از شرمندگی های بعدی برعهده گرفت و به طراحی سیستمی كمك كرد كه هر یك از اعضای آكادمی به صورت داوطلبانه در قالب یك كمیته عمومی بتوانند همه فیلم های واجد شرایط را تماشا كنند و ۶ فیلم را برای یك فهرست متشكل از ۹ فیلم معرفی كنند.
در مرحله بعد یك كمیته اجرایی بالادستی این حق را داشت تا ۳ فیلم دیگر را به این فهرست نهایی اضافه كند.
بعد در نهایت كمیته های بعدی در لس آنجلس و نیویورك با تماشای ۹ فیلم، به انتخاب ۵ فیلم نهایی دست می زدند. اخیرا كمیته های سن فرانسیسكو و لندن هم به این مسیر اضافه شدند.
در این سیستم احتمال حوادث غیرمترقبه خیلی كمتر از پیش بود با این وجود شماری از اعضا معتقد بودند كه توجه كمتری به نظر آنها شده است. جانسون هم معتقد بود این كار به نفع فیلم هاست، حتی اگر به نفع رای دهندگان نباشد.
سال پیش جان بیلی توجه بیشتری بر این بخش كرد و ۲ كمیته برای اعضای خارج از لس آنجلس كه قصد مشاركت در این پروسه را داشتند تولید كرد و به رای دهندگان خارج از آمریكا این امكان را داد تا فیلم های نهایی را ببینند و در وب سایت اعضای آكادمی درباره آنها نظر بدهند.
این تغییرات انتخاب نامزدها را در اختیار گروه وسیعتری از اعضا گذاشته و گروه های بین المللی بیشتری در این روند دخیل شدند.
در هر حال هر چند تابحال تنها چند كشور نمایندگان امسال خویش را انتخاب كرده اند اما انتظار می رود رقابت اصلی بین «جنگ سرد» پاول پاولیكوفسكی، «رم» آلفونسو كوارون و «غروب» لاسلو نمش باشد.

1397/06/01
15:34:50
5.0 / 5
4925
تگهای خبر: فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری