ArtKit کیت هنری

نمایش محرومیت در ۱۶ فریم عكس

نمایش محرومیت در ۱۶ فریم عكس كیت هنری: نمایشگاه تصاویر فاطمه گشانی با عنوان «میان من و تو شهری است بی پنجره» جمعه ۲۲ تیرماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد.


به گزارش كیت هنری به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، «میان من و تو شهری است بی پنجره» عنوان نمایشگاه عكس فاطمه گشانی از محرومیت آموزشی مدارس دشت یاری سیستان و بلوچستان است كه در نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد.
او درباره این نمایشگاه اظهار داشت: «دست یاری به دشت یاری» یك موسسه مردم نهاد دانشجویی است كه فعالیتش را چهار سال پیش بعنوان كانون خیریه در دانشگاه علامه طباطبایی شروع كرده و از یك سال پیش ثبت شده است. تمركز این موسسه ساخت مدرسه و تجهیز مدارس منطقه دشت یاری سیستان و بلوچستان است. از زمان آغاز فعالیت این موسسه در منطقه دشت یاری با حمایت های مردمی توانسته ایم در این منطقه وسیع و محروم دو مدرسه را بازسازی نماییم و یك مدرسه با سه كلاس برپایه استانداردهای نظام آموزشی بسازیم.
این عكاس اضافه كرد: من در تیم مستندسازی این موسسه فعالیت می كنم و از سه سال قبل تابحال از محرومیت آموزشی و مدارس این منطقه عكاسی می كنم كه حاصل آن بیش از ۲۰۰۰ فریم عكس است.
گشانی افزود: هرچند دشت یاری منطقه وسیعی است و روستاهای متعددی را دربرمی گیرد اما این منطقه از فقر و محرومیت بسیار زیادی رنج می برد و به ندرت از آن نامی برده می گردد. به نظر می آید مردم این منطقه در جهانی دیگر و ما در جهان دیگری زندگی می نماییم و هیچ پنجره ای میان این دو جهان وجود ندارد. من با برپایی این نمایشگاه قصد دارم پنجره ای به جهان مردم دشت یاری بگشایم تا شاید آنها و مشكلاتشان دیده شود.
او درباره تصاویر این نمایشگاه توضیح داد: از این منطقه بیش از دو هزار فریم عكاسی كردم و حمید جانی پور مرا در انتخاب عكس ها و برپایی نمایشگاه كمك كرد و از میان عكس ها، ۱۶ عكس را برای نمایش برگزید كه این عكس ها بعد از نمایش در خانه هنرمندان ایران مقرر است در سایر شهرهای ایران هم در معرض دید مخاطبان گذاشته شوند.
این عكاس جوان با اشاره به این كه تمام عواید فروش تصاویر این نمایشگاه صرف مدرسه سازی خواهد شد اظهار داشت: تمام عكس ها در مدارس این منطقه گرفته شده اند و اگر مثلاً عكسی را در این مجموعه می بینید كه چند كودك در زمین خاكی مشغول بازی هستند این زمین خاكی حیاط مدرسه آنها است.
نمایشگاه «میان من و تو شهری است بی پنجره» جمعه ۲۲ تیر ماه ساعت ۱۷ در نگارخانه بهار خانه هنرمندان ایران افتتاح می گردد و تا ۳ مرداد ماه میزبان علاقه مندان خواهد بود.1397/04/20
14:34:43
5.0 / 5
4859
تگهای خبر: عكاس , عكس , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری