ArtKit کیت هنری

طرح اعزام مفسر در محرم هم اجرا می گردد

طرح اعزام مفسر در محرم هم اجرا می گردد كیت هنری: دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه با اشاره به موفقیت طرح اعزام مفسر در ماه مبارك رمضان از اجرای این طرح در روزهای دهه ماه محرم اطلاع داد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی میركتولی شب گذشته پنج شنبه در مراسم اختتامیه اعزام اساتید تفسیر در ماه مبارك رمضان در دارالقرآن علامه طباطبایی عنوان كرد: اعزام مفسران از سال ۹۰ و با عنایت به تاكیدات مقام معظم رهبری با محوریت بقاع متبركه شروع شد و در سال اول ۳۰ مفسر به ۳۰ بقعه در ۳۰ استان با حمایت متدی و معنوی سازمان اوقاف اعزام شدند.
دبیر مجمع عالی تفسیر حوزه علمیه با اشاره به اینكه متاسفانه سال بعد اوقاف پای كار نیامد، اظهار داشت: اما سال بعدش در سال ۹۲ با حمایت آیت الله مقتدایی و با حضور اساتید عالم مفسر كه اكثرا در تراز اجتهاد بودند در ۳۰ مركز استان اعزام ها انجام شد و در سال بعد تعداد دوبرابر شد؛ یعنی در سال ۹۳، ۶۰ مفسر در سایه حمایت سازمان تبلیغات در هر استان به دو شهرستان اعزام شدند.
میركتولی با اشاره به موفقیت طرح، بیان كرد: با همكاری دارالقرآن علامه طباطبایی و دفتر تبلیغات این تعداد امسال به ۱۶۰ نفر رسید و ۱۰ نفر هم به خارج كشور اعزام شدند.
میركتولی با اشاره به اینكه امروز نخستین تبلیغ تخصصی را مجمع عالی در كشور انجام می دهد، اظهار نمود: در ماه محرم این طرح را اجرا خواهیم كرد تا معارف عاشورایی توسط ۱۰۰ استاد تفسیر برای مردم بیان شود.
وی با اشاره به اینكه امسال برای نخستین بار، ۵۰ استاد تفسیر هم به تهران اعزام شدند، اظهار داشت: امیدواریم این طرح در سال های آتی هم با قوت و كمیت و كیفیت بیشتر دنبال شود.


با چاپ تفاسیر طرح اعزام را ماندگار كنیم
همینطور در این مراسم آیت الله مرتضی مقتدایی اظهار داشت: همه اتفاقات خوب به بركت بیت علامه طباطبایی است؛ مرحوم علامه دارای خلوص، تواضع و روش ائمه (ع) و پیامبر (ص) بود؛ تواضع او بی نظیر بود.
مقتدایی خاطرنشان كرد: برنامه اعزام مفسر برنامه عظیمی است اینكه ۱۶۰ نفر از استادان تفسیر به مناطق مختلف اعزام و در مساجد و... تفسیر قرآن بگویند كار كمی نیست. پیشنهاد بنده این است كه مطالب تفسیری بیان شده توسط استادان تفسیر در قالب مكتوباتی مانند كتاب و نشریه منتشر و ماندگار شود.
مقتدایی خاطرنشان كرد: پیشنهاد دیگر بنده این است كه یكسری از موضوعات تفسیری برتی این ایام توسط مجمع عالی تفسیر انتخاب و توسط استادان تفسیر و به صورت جزوه كتاب یا نشریه چاپ شود.
همینطور مرتضی نجفی قدسی، مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی در سخنانی با اشاره به اینكه دشمنان نهایت تلاش خویش را می كنند تا كشور با آشوب و بلوا بكشند، اظهار داشت: البته سوء عملكرد بعضی از مسؤولان هم زمینه ساز است، ولی اعتراضات به حق مردم هم به بیراهه می رود و برخی شعارهای انحرافی مانند جنگ در سوریه و... را مطرح می كنند.
وی تصریح كرد: پشت صحنه این مسائل، اسرائیل است والا نقطه قوت كشور ما كسانی مانند سردار سلیمانی هستند كه نباید آن را تضعیف نماییم، مشكلات اقتصادی را باید در جای دیگری جست وجو و حل نماییم.
نجفی قدسی بیان كرد: رهبر انقلاب روز گذشته در بحث تبلیغ تاكید فراوانی داشتند و هر كسی به اندازه توان باید در اقناع مردم كمك نماید و در مقابل جریانات انحرافی بایستیم.1397/04/08
20:05:56
5.0 / 5
5012
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری