ArtKit کیت هنری

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟،

، در سینما و تئاتر چه خبر است؟، كیت هنری: نمایش فیلم های سه فیلم ساز زن در رم، جدیدترین خبر از نمایش «ریچارد» و وضعیت سالن سازی در اردبیل و... همچون خبرهای سینما و تئاتر است.


رخشان بنی اعتماد، نرگس آبیار و آیدا پناهنده در برنامه «سه زن، سینمای دیگری از ایران» در موزه معتبر ماكسی رم حضور پیدا می كنند.
به گزارش كیت هنری به نقل از روابط عمومی فیلم «شبی كه ماه كامل شد»، سه زن سینماگر ایرانی برای حضور در برنامه «سه زن، سینمای دیگری از ایران» و نمایش فیلم هایشان به ایتالیا سفر كرده اند.
موزه معتبر ماكسی رم با دعوت از رخشان بنی اعتماد، نرگس آبیار و آیدا پناهنده و مرور آثار این كارگردانان، 2 تا 4 تیرماه برنامه ای را با عنوان «سه زن، سینمای دیگر از ایران» با حمایت جشنواره فیلم های آسیایی رم، سیتی فست و بنیاد سینمای شهر رم و با طراحی ایتالو اسپینلی و ماریو سستی برگزار می نماید.
در روز اول این برنامه، فیلم های «نرگس» و «نفس»، در روز دوم «زیر پوست شهر»، «شیار ۱۴۳» و «اسرافیل» و در روز سوم «بانوی اردیبهشت» و «قصه ها» با زیرنویس ایتالیایی به نمایش در می آیند.
بر طبق این گزارش، موزه ماكسی شهر رم، موزه ملی هنر قرن بیست و یكم ایتالیاست كه با طراحی معمار معروف و فقید، خانم زاها حدید از سال ۲۰۱۰آغاز به كار كرده است. این موزه در ماه مارس ۲۰۱۵نیز برنامه «قصه های هزار و یك شب: تاریخ تدوین نشده» را درباره ایران برپا كرده بود.

جدیدترین خبر از «ریچارد»
چهره های شناخته شده هنری بعنوان طراح و آهنگساز به نمایش «ریچارد» به كارگردانی حمیدرضا نعیمی پیوستند.
در این اثر نمایشی كه از تیرماه سال جاری در تالار وحدت روی صحنه می رود، رضا مهدی زاده طراح صحنه، ادنا زینلیان طراح لباس، ماریا حاجی ها طراح گریم، رضا حیدری طراح نور، حبیب شیبانی و پردیس خسروی طراح حركت، محمدصادق زرجویان طراح پوستر و بروشور، سینا كوایی صدا و افكت و استاد مهرداد پازوكی با عنوان آهنگساز حضور دارند.
نمایش «ریچارد» اقتباسی از نمایشنامه «ریچارد سوم» اثر ویلیام شكسپیر است كه توسط حمیدرضا نعیمی انجام شده است.
این اثر شرح حال مردی است كه برای رسیدن به قدرت، تمام مرزهای اخلاق، دین و سیاست را پشت سر می گذارد.
سینما در اردبیل چه وضعیتی دارد؟
در سال های اخیر سینماهای استان اردبیل شاهد رشد و ارتقای سطح كمی و كیفی مناسبی بوده و اقدامات بسیار خوبی هم از سوی مالكین و هم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام گرفته است.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری، سید ناصر اسحاقی، مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل اظهار داشت: این استان مرزی با جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر از نظر بهره مندی از سالن های سینما در محرومیت به سر می برد، البته با عنایت به افزایش نسبی تعداد سینماها در سالهای اخیر اوضاع كمی بهتر شده است.
وی اضافه كرد: ۵ سینمای فعال در شهرستانهای اردبیل، پارس آباد، خلخال و مشكین شهر و یك سینمای سیار در استان كه در اختیار انجمن سینمای جوانان مشكین شهر هست بدنه سینمای استان اردبیل را تشكیل می دهد. از نظر كیفیت سینماها با عنایت به تاسیس یك سالن سینما و بروزرسانی و بهسازی كه در سال های اخیر اتفاق افتاده، می توان گفت این بهبود تجهیزات توانسته است تماشاگران بیشتری به سمت سینما بكشاند.
اسحاقی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر و نمایش فیلمهای سینما تجربه، و تاثیرآن در بهبود وضعیت سینماهای استان اردبیل اظهار داشت: برگزاری جشنواره های مختلف در استانها، هم در جذب مخاطب هم در ارتقای سطح دانش سینمایی هنرمندان، كارشناسان، منتقدین وحتی عموم مردم نقش بسیار خوبی داشته است. برگزاری بخش استانی جشنواره فجر بهانه ای شد تا در بخش های كودك و نوجوان و همینطور تولیدات بومی استان در كنار این جشنواره اكران های ویژه ای داشته باشیم و اینها در آینده به نفع سینمایی استان خواهد بود. وی ادامه داد: اكران فیلم های گروه هنر و تجربه كه به صورت مستمر در یكی از سینماهای مركز استان انجام می گیرد به صورت خاص مورد توجه علاقه مندان به سینما قرار گرفته و همین اكران ها سبب شده است حضور بعضی از عوامل فیلم ها و برگزاری نشست ها و نقد و بررسی ها در حاشیه این اكرانها انجام گیرد و خود این مورد بسیار مثمر ثمر و مفید بوده است
این مدیر فرهنگی بیان كرد: تولید و راه اندازی یك مورد سینما در بخش خصوصی در مجموعه گردشگری پل معلق شهرستان مشكین شهر، راه اندازی سینما سیار با همكاری انجمن سینمای جوانان ایران و تعویض و تجهیز دو سینمای فعال در مركز استان كه به همت موسسه سینما شهر و با مشاركت مالكین سینما انجام گرفت و هم تجهیز یكی از مجتمع های فرهنگی هنری استان در شهرستان خلخال به سیستم نمایش دیجیتال و بازگشایی و فعال نمودن سینمای شهرستان مرزی پارس آباد بعد از ده سال ركود، از اهم اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر است. وی اضافه كرد: در بخش جذب مخاطب هم با رایزنیها و فعالیتهایی كه از جانب موسسات علاقه مند به فرهنگ و هنر و سازمانهای مردم نهاد انجام گرفته و راهاندازی كمپینهای مردمی و تشویق آنها به حضور در سینماها برای تماشای فیلم سبب شده است كه كیفیت حضور مردم و كمیت مخاطبان افزایش یابد.
اسحاقی در ادامه تصریح كرد: من بارها عرض كردم كه حال سینمای امروز كشور و استان خوب است و این خوب بودن به معنای این است كه نسبت به سال های قبل وضعیت ساختمان سینماها، سیستم پخش اكران فیلمها و تماشاگران خوب است اما هنوز برای بهتر شدن باید كوشش كرد و همت جمعی دولتمردان و مسئولین را میطلبد.
ایشان در ادامه اظهار داشت: پیشنهاد بنده در جلسات مكرر با مسئولین وزارتی و سازمان سینمایی، بهبود صنعت سینما در استانها در بعد تمركز زدایی ساخت فیلمهای سینمایی دور از مركز است، بدین مفهوم كه سازمان سینمایی برای هر یك از استان ها سهمیه تولید قائل شود، به صورت مثال می توان هر سال یك فیلم سینمایی تولیدی در یكی از استان ها داشته باشیم به این شكل كه یا عوامل تولید فیلم از استان متقاضی اعلام آمادگی كنند و فیلم در استان با حمایت بنیاد فارابی و سازمان سینمایی تولید شود یا تولیدكنندگان فیلم سینمایی متقاضی در تهران به سمت استان ها هدایت شوند.
اسحاقی تصریح كرد: این تولیدات در شهرستانها سبب ارتقاء سطح دانش و تجربه هنرمندان در استان ها خواهد بود و همینطور باعث خواهد شد كه هنرمندان از شهرستانها به تهران مهاجرت نكنند و استانها از این سرمایه های اجتماعی خالی نشوند. در مورد سینماها و سیستم اكران هم شهرستانهای استان به سیستم نمایش دیجیتال در سالن های مجتمع فرهنگی و هنری و سایر ساختمان های متقاضی مجهز شوند و افزایش تعداد سینما سیار در شهرستانهای متقاضی سبب خواهد شد كه بخش های مختلف شهرستان و اقشار مختلف جامعه بتوانند از نعمت تماشای فیلم های سینمایی بهره مند شوند.
مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل در انتها ضمن تقدیر و تشكر از زحمتكشان عرصه هنر هفتم در كلیه دستگاه ها بویژه سازمان سینمایی اظهار نمود: انتظار می رود با افزایش ناوگان سینماها در استان های محروم و مرزی به توسعه عدالت و تمركز زدایی در كشور كمك نماییم، همینطور با دقت درانتخاب و تایید فیلمنامه هایی كه دغدغه بومی و ملی و محلی دارند و حضور اساتید فیلم سازی در قالب كارگاههای تولید فیلم در استان به صورت نشستهای تخصصی، به بهبود دانش و جذب علاقه مندان به سینما كمك نماییم.
​​​​


1397/04/02
22:19:37
5.0 / 5
4858
تگهای خبر: تئاتر , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری