ArtKit کیت هنری
در مراسم تقدیر از ۳۰ سال فعالیت رسانه ای فریدون وردی نژاد عنوان شد

شمشیر او برای آن دوران برنده بود كه در تاریخ ماندگار شد

شمشیر او برای آن دوران برنده بود كه در تاریخ ماندگار شد كیت هنری: معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در مراسم تقدیر از ۳۰ سال فعالیت علمی و عملی فریدون وردی نژاد در حوزه رسانه، اظهار داشت: فریدون وردی نژاد جنگجوی عرصه رسانه هاست و شمشیر او برای آن دوران برنده بود كه در تاریخ ماندگار شد.به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، سیزدهمین همایش روابط عمومی الكترونیك با مبحث «روابط عمومی شبكه ای» امروز (۲۲ اردیبهشت ماه) با تجلیل از فریدون وردی نژاد، مشاور رسانه ای رییس دفتر رییس جمهور در هتل المپیك برگزار گردید.

در این مراسم محمد سلطانی فر، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی متقیان مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حمیدرضا ضیایی پرور مدیركل دفتر مطالعات رسانه، غلامرضا كاظمی دینان رییس شورای سیاست گذاری همایش روابط عمومی، یونس شكرخواه استاد روزنامه نگاری و ارتباطات، سعیدرضا عاملی استاد ارتباطات، حسن بشیر استاد ارتباطات، قاسم انصاری استاد مدیریت، شاهو صبار استاد ارتباطات، محمدتقی روغنی ها مدیرمسؤول موسسه مطبوعاتی ایران، پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور، سیدكاظم سجادی سفیر ایران در ارمنستان، محسن میرزایی مورخ و استاد پیشكسوت روزنامه نگاری، پرفسور بیان پژوهشگر ارتباطات، میرزابابا مطهرنیا رییس انجمن روابط عمومی ایران، مجتبی نظری معاون ارتباطات سایپا، امیرعباس تقی پور مدیر روابط عمومی تأمین اجتماعی و عضو شورای سیاستگذاری این همایش، ناصر رزاق منش مدیركل روابط عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و جمعی از اصحاب رسانه، فعالان روابط عمومی و اساتید رسانه حضور داشتند.از وردی نژاد مدیریت رسانه را بیاموزیم

در ابتدای مراسم یونس شكرخواه با اشاره به آشنایی خود با فریدون وردی نژاد اظهار نمود: اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ بود كه نخستین بار آقای وردی نژاد را در خبرگزاری ایرنا دیدم. برای مصاحبه ای پیش او رفته بودم اما ساعت ها با هم صحبت كردیم. نمی دانم كوتاهی از اوست یا از ما. امروز از او تجلیل می نماییم در حالیكه آثار علمی او مدون نشده است. امروز كه از الگاریتم ها حرف زدیم نشان از تجربیات افرادی دارد كه با این رویه زندگی كردند. از آقای وردی نژاد باید مدیریت رسانه را بیاموزیم به علت اینكه مدیریت خوانده و در رسانه فعالیت داشته است. ایشان بر آموزش تاكید بسیار داشتند و بنابراین هم دانشگاه خبر توانست رشد كند و می دانستند كه اگر حمایت آموزشی نباشد خبرگزاری هم وجود نخواهد داشت و خبرگزاری در این فضا نمی تواند نفس بكشد. او روزنامه ایران را تولید كرد و زمانی كه احساس كرد در فضای بین المللی حضور ندارد الوفاق را منتشر نمود.

این استاد ارتباطات با اشاره به دو فاكتور مهمی كه در مدیریت رسانه وجود دارد، اظهار نمود: در مدیریت رسانه مسئله یابی و دیدن افق های استراتژیك اهمیت دارد و فریدون وردی نژاد هم این دو بال را دارد. هر تحریریه ای مسئله خاص خویش را دارد كه پیدا كردن آن به همان سازمان واگذار شده است اما درباره افق های استراتژیك باید بدانیم كه فاقد ابزار سنجش رشد و ركود در سازمان هستیم. ما هنوز نیروی متخصص به آن شكل كه باید وجود داشته باشد، نداریم و جای افرادی مانند وردی نژاد خالی است.

وردی نژاد سیاست و ارتباطات را پیوند زد

پرویز اسماعیلی معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری همدر ادامه مراسم اظهار داشت: ما امثال آقای وردی نژاد را از نظر شخصیت رسانه ای در فضای عمومی كشور كم داریم و افرادی كه مدیریت اجرایی در حوزه كلان داشته باشند و همینطور در حوزه رسانه ساختاری را بوجود آورده باشند، شاگردانی را تربیت و روشی پایه گذاری كرده باشند را كم داریم. آقای وردی نژاد سردمدار این رویه است و كارهای زیادی را برای كشور انجام داده است.

او ادامه داد: وردی نژاد به جهت كارهای سیاسی كه انجام داده و می دهد می گویند كه هم اصلاح طلب و هم اصولگرا است. به این دلیل این حرف را می زنند چون زمانی كه پای ایران و ایرانی به میان می آید به این دو متعهد است و هیچ میلی به سلیقه های سیاسی دیگر ندارد. وی در عرصه های مدیریت سیاسی هم نگرش ارتباطی داشته است. به این معنا كه ایشان در دوره مدیریت خود همه نوع افرادی را بعنوان همكار در كنار خود داشته است. او به خوبی در كشور ما سیاست و ارتباطات را پیوند زد.

بزرگترین خدمت وردی نژاد تأسیس روزنامه ایران بود

محسن میرزایی، استاد پیشكسوت روزنامه نگاری و مورخ در ادامه مراسم با بیان خاطره ای در این راستا اظهار نمود: می خواهم چند دقیقه ای را صحبت كنم تا در تاریخ مطبوعات ثبت گردد. به عقیده من بزرگترین خدمت آقای وردی نژاد تأسیس روزنامه ایران بود. من پس از ۱۴ سال كه به ایران برگشتم و به علت تجربه روزنامه نگاری كه داشتم آقای حسین الهامی كه سردبیر روزنامه ایران بود با من تماس گرفت و خواست كه در روزنامه ایران كه قرار بود تازه تأسیس شود همكاری كند. در ابتدا جواب من مثبت نبود اما فكر كردم و با ایشان تماس گرفتم و گفتم مگر ما در روزنامه اطلاعات با عوامل آن ها همفكر بودیم؛ ازاین رو كار را شروع كردیم. در آن زمان بودجه ای نبود و یك ساختمان متروكه برای روزنامه ایران در نظر گرفته شده بود. رئیس جمهور آن زمان هم گفته بودند كه باید تبلیغات ما ایرانی، اسلامی و مدرن باشد. ازاین رو ما این روزنامه را تولید كردیم و با تمام افرادی كه در این حرفه حضور داشتند كار كردیم. فریدون وردی نژاد با فكر و بزرگ منشی كه داشتند روزنامه ایران را شكل دادند و تمام تعصبات خویش را كنار گذاشتند. ایشان حتی آقای منصور تاراجی را با اینكه فكر متفاوتی داشتند بعنوان همكار خواستند و حتی بارها پشتش ایستادند و نگذاشتند به ضرر مملكت كاری انجام دهد. ازاین رو روزنامه ایران با وردی نژاد به یك روزنامه درجه یك تبدیل شد و این مساله آسان نبود به علت اینكه روزنامه های رقیب در اوج بودند. ایشان با مدیریت درست، راستی و صحت عمل روزنامه ایران را اداره كردند.او جنگجوی عرصه رسانه هاست

محمد سلطانی فر، معاون امور مطبوعاتی با اشاره به شخصیت فریدون وردی نژاد بیان كرد: آشنایی ما به دوره جنگ برمی گردد. فریدون نقش موثری را در داستان مك فارلین داشت و در سال ۶۳ و ۶۴ یكی از نقش های كلیدی را در آن حوزه و تاریخ شفاهی آن دوره داشت. ایشان توانست در دوره مدیریتی خود در ایرنا هم تحولاتی را به وجود بیاورد و ایرنا را وارد جایگاه خود كرد. ما از یك خبرگزاری دولتی انتظار داریم كه سپر واقعی دولت باشد و آقای وردی نژاد هم توانست سربلند و موفق از جنگ رسانه ای ایرنا با روزنامه های دیگر بیرون بیاید. او جنگجوی عرصه رسانه ها و شمشیر او برای آن دوران برنده بود كه در آن تاریخ ماندگار شد. ایشان در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی هم سمت های مختلفی داشت و با پنج وزیر همكاری می كرد. او زمانی كه سفیر شد توانست روابط خوبی را با چین پایه گذاری كند و رابطه ای كه امروز وجود دارد به خاطر این مساله است. در كار خبر هم تلاش می كرد كه دیپلماسی عمومی را دنبال كند.

او ادامه داد: زمانی هم كه دوره خانه نشینی را سپری نمود این دوران را به خوبی پشت سر گذاشت به علت اینكه درس خواند، فعالیت كرد، درس داد و اجازه نداد كه دوره خانه نشینی بر او مسلط شود و امروز مشاور رسانه ای رییس دفتر رییس جمهور شده است و كارها و فعالیت های وی بر كسی پوشیده نیست.محمد تقی روغنی ها، مدیر موسسه مطبوعاتی ایران درباره آشنایی خود با فریدون وردی نژاد بیان كرد: من پیش از كار ایشان در ایرنا او را می شناختم و در كنار ایشان شاگردی كردم و بسیار یاد گرفتم. امروز در روزنامه ای كه تأسیس كرده است حضور دارم و گسترش آن به علت تلاش های شبانه روزی ایشان بود. دانشكده خبر هم ثمره فعالیت های ایشان است و وردی نژاد یكی از برجسته ترین مدیرانی است كه در دوره خدمت خود دیده ام.به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم از فریدون وردی نژاد تقدیر گردید و دكتر علی متقیان ـ مدیرعامل خبرگزاری دانشجویان ایران ـ به همراه تعدادی دیگر اهالی رسانه و روابط عمومی با اهدای لوح تقدیر از وی تقدیر كردند.

در مسیر روابط عمومی و ارتباطات انسانی گام برداریم

فریدون وردی نژاد در انتها مراسم با تشكر از جمع حاضر بیان كرد: توفیق بزرگی است كه در جمع شما حضور دارم و خویش را شایسته این تقدیر نمی دانم اما لطف دوستان شامل حال بنده بوده است و اگر از من بپرسند كه بزرگترین سرمایه تو چیست، می گویم بزرگترین سرمایه من عزیزانی هستند كه در یك كار تیمی و جمعی می توانیم قدم برداریم. من از تمامی اساتید و بزرگان تشكر می كنم و خاضعانه دست آن ها را به خاطر لطف و مرحمتشان می فشارم.

او با اشاره به اینكه «در مسیر روابط عمومی و ارتباطات انسانی گام هایی برداریم» افزود: روابط عمومی در یك دهه اخیر از بُعد حرفه ای و سخت افزاری توانسته قدم های بلندی را بردارد. زنان و مردان برجسته ای در این راستا كوشیده اند و سبب رشد سطح كشور ما در عرصه روابط الكترونیك شدند. ما امروز نیازمند تقویت و پرداختن به مهارت های انسانی و ارتباطی هستیم و این حركت وابسته به قدرت افرادی است كه در روابط عمومی فعالیت می نمایند. البته باید بُعد نرم افزاری روابط عمومی را هم تقویت نماییم. می خواهیم در آینده شاهد ژنرال های سایبری در عرصه روابط عمومی باشیم و همینطور بتوانیم روابط عمومی را به بخش های عمومی و سامانه ها بدهیم و گام های بلندی را در شفافیت این عرصه برداریم. ما نیازمند این هستیم كه از هوش عاطفی بهتر استفاده نماییم تا بتوانیم یكدلی، اعتماد به نفس و... را در بُعد اجتماعی و روابط عمومی تقویت نماییم. همینطور مدیریت جزیره ای را باید به مدیریت شبكه ای عبور دهیم تا رشد پیدا كند و با خودانگیختگی، پویایی تیمی را تقویت نماییم.

وردی نژاد در انتها خاطره ای را از زمانی كه سفیر ایران در چین بود و از بهبود روابط دو كشور خاطرنشان كرد و اظهار داشت: در آن دوره تكیه بر شفافیت و مسؤولیت پذیری و پاسخگویی در قبال ابهاماتی كه وجود داشت، همینطور ارتباط فردی با كسانی كه تأثیرگذار بودند را پیش گرفتیم. رهبر چین و رییس جمهور آن كشور زمانی برای شكستن فضا به ایران آمدند. امیدواریم كه اكنون هم بتوانیم بر سرعت تحولات بیفزاییم.
1397/02/22
19:10:29
5.0 / 5
4591
تگهای خبر: برند , رسانه , روزنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری