ArtKit کیت هنری
كارگردان مستند شهید علی هاشمی:

باور مردم دشت آزادگان از شهید هاشمی فراتر از یك شهید است

باور مردم دشت آزادگان از شهید هاشمی فراتر از یك شهید است كیت هنری: اهواز - كارگردان مستند شهید علی هاشمی اظهار داشت: مردم این شهید را مایه بركت زندگی خود می دانند چون كه وی در باورها و اسطوره های مردم نشسته است.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، مهدی افشار نیك پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در مورد ساخت مستند شهید علی هاشمی اظهار نمود: اسم این مستند را «زیرخط مرزی» نام گذاری كردیم كه البته باید به تصویب هم برسد؛ مستند برداشتی از زندگی و شخصیت شهید علی هاشمی است.
وی اضافه كرد: در پیش تولید متوجه شدم كه مردم منطقه دشت آزادگان اعتقاد خاصی به شهید علی هاشمی دارند و فراتر از یك شهید و یادواره دفاع مقدس به آن نگاه می كنند.
این مستندساز خاطرنشان كرد: مردم این شهید را مایه بركت زندگی خود می دانند؛ حاج علی در باورها و اسطوره ها و افسانه های مردم نشسته است.
افشار نیك با اشاره به اینكه در تحقیقاتم متوجه این محبوبیت شده و همین عاملی برای اقدام به ساخت این فیلم بود، اظهار داشت: این شخصیت خیلی جذاب بوده و حتی زمان فرماندهی نیروها، رزمندگان وی، خاطرات عجیبی از شخصیت و كاریزمای این آدم دارند كه سبب شده تا این شهید ابعاد خاصی پیدا كرده است.
وی ادامه داد: مفقود شدن این شهید به مدت ۲۲ سال خیلی داستان جالبی داشته و نوع خاصی از مفقودالاثری بوده و اینكه خودش نمی خواسته پیدا شود.
كارگردان مستند شهید علی هاشمی بیان كرد: این منطقه از نظر اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی خیلی خاص است و ثروت عظیم نفت كه زیر پای مردم است و آن مقاومتی كه مردم در دفاع مقدس از خود نشان دادند و بی نظیر بود.
افشار نیك عنوان كرد: همه موارد فوق سؤالاتی را بوجود می آورد كه در مستند با محوریت شخصیت شهید علی هاشمی به آن پرداخته می گردد.
وی خبر داد: از چند روز قبل شروع كردیم و به مدت ۱۵ روز در منطقه هویزه، سوسنگرد و بستان فیلم برداری می كنیم؛ تمام تصویربرداری در همین مناطق انجام می گردد جایی كه علی هاشمی بوده و شهرستان دشت آزادگان نام دارد.
كارگردان مستند شهید علی هاشمی خاطرنشان كرد: تهیه كننده این مستند هم علی جلیلوند است و برادران علی و وحید جلیلوند هر دو تهیه كننده و مشاور فیلم هستند.
افشار نیك در انتها اظهار داشت: این مستند یك كار سینمایی است اما نه برای فروش ولی شاید بعداً به تلویزیون داده شود.
مهدی افشار نیك روزنامه نگار حوزه نفت و گاز است كه بالغ بر ۲۰ سالی می گردد كه در این بخش فعالیت می كند. وی نویسنده رمان گود (چاپ شده در نشر چشمه) است كه تابحال چهار بار به چاپ رسیده است؛ نامه یك جاسوس نفتی و نوستالژی دو مستند ساخته مهدی افشارنیك هستند و وی سومین مستند خویش را برای شهید علی هاشمی تولید می كند.

1397/02/07
19:38:50
5.0 / 5
4509
تگهای خبر: فیلم , كارگردان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری