ArtKit کیت هنری

ملاقات و مكافات در یك نمایشگاه

ملاقات و مكافات در یك نمایشگاه كیت هنری: 30 نقاشی زاها بیات با عنوان «ملاقات و مكافات» جمعه یازدهم اسفندماه به نمایش گذاشته می گردد.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی برنامه، هنرمند در این آثار از جریانات مرسوم و سونامی های به راه افتاده و رایج در فضای نقاشی فاصله گرفته است؛ نه در دامِ بازنمایی محض و عكاسانه از واقعیت بیرونی افتاده، نه به فضای مهدكودكی و عامدانه ای كه بعضی از نقاشان این روزها خویش را متعلق به آن می دانند وارد می شود، نه دنباله رو و مروّج نوعی نگاه طبیعت گرایانه ی ذهنی و آمیختن آن با مظاهرمدرنیسم و جامعه ی مصرفی است، نه می كوشد با دستمایه قرار دادن فجایع بیرونی، از قبیل جنگ، اثر را دچار نوعی موج سواری و مضمون زدگی كند و نه مانند موجِ دیگری نقاشی را با تصویرسازی كتاب داستان اشتباه گرفته است. بلكه بر عكس، در سفری درونی و خیالین، و البته جاه طلبانه، كوشیده با مفاهیم در شكلِ خام و ابدی-ازلیش مواجه شود.
نقاش در این آثار به ساختار درونیِ روان رسوخ می كند و می كوشد مسئله را در شكلی تروماتیك و روان نژندانه صورت بندی كند.
در بخش هایی از استیتمنت این نمایشگاه آمده است: «ملاقات و مكافات، تقابلی است ابدی، بین خدا و شیطان، فرمان و وسوسه، ایده و اجرا، سركوب و میل، جسم و روح، درون و بیرون،... و سوژه ای كه هربار در این جدالِ تاریخی، در این دوگانه ی دیالكتیكی، تولید و بازتولید می گردد. بر همین مبنا نقاشی های این مجموعه را به دو اپیزود مجزا و در عین حال كاملاً وابسته به هم تقسیم كردم. اپیزود اول، ملاقات، تلاشی است برای به تصویر كشیدنِ بی پرده ی ملاقات با امر خیر از یك سو، محاصره شدن با اهریمن و استحاله در امر شرّ از جانب دیگر. اپیزود دوم، مكافات، تصویری درونی شده تر از امر اهریمنی به نمایش می گذارد، سوژه در وضعیتی از ریخت افتاده، می كوشد حد و مرزش را از آن جدا كند و شكلش را بازیابد.»
نمایشگاه «ملاقات و مكافات» روز جمعه 11 اسفند ماه ساعت 17 افتتاح می گردد و تا 16 اسفندماه از ساعت 11 تا 22 در گالری سایه واقع در خیابان كریمخان، خیابان سنایی، خیابان سیزدهم، شماره 21 برپاست.1396/12/10
17:30:55
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: تصویر , نمایش , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری