ArtKit کیت هنری
نماینده ولی فقیه در استان همدان:

آیت الله آقانجفی همدانی از مفاخر تاریخ اسلام بود

آیت الله آقانجفی همدانی از مفاخر تاریخ اسلام بود كیت هنری: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با اشاره به اینكه مرحوم آیت الله آقانجفی همدانی از مفاخر تاریخ اسلام بود، اظهار داشت: سیاهی عالم را در بر می گرفت اگر امثال ایشان نبودند.


به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، آیت الله غیاث الدین طه محمدی پنجشنبه 7 دی در كنگره ملی بزرگداشت آیت الله آقا نجفی همدانی در همدان، اظهار نمود: برگزاری برنامه مفاخر و بزرگان دین به معنای تكریم خوبی ها و فضیلت هاست و فلسفه وجودی برگزاری این همایش ها كه پر زحمت هم هست، این است كه ایام الله در تاریخ حفظ شوند.
وی تصریح كرد: ایام الله گاهی تكوینی هستند مثل روز عاشورا، عید غدیر و 22 بهمن كه چنان نورانی شدند كه اگر این روزها نبود عالم را سیاهی مطلق در برمی گرفت.
طه محمدی با تاكید بر اینكه فرق روز با شب روشنایی آن است و شب این خصوصیت مهم را ندارد، افزود: اگر وجود روشن این افراد نبود ظلمات بشریت را غرق می كرد. آیاتی كه در ابتدای همایش تلاوت شد مبین این بود كه خدا به سیله همین یوم الله ها، مانند آیت الله نجفی ها جهان را نورانی و روشن می كند.
طه محمدی با اشاره به اینكه آقا نجفی ها با جهاد علمی، عملی و تزكیه و تبلیغی خودشان سراسر نور شدند، اظهاركرد: این ها با این وجود سراسر نورانی خود می توانند دیگران را از ظلمات دور كرده و رهنمود كنند.
امام جمعه همدان خاطرنشان كرد: اگر هفت خان وجودی ما نورانی شد و از آن گذشتیم حالا این انسان كه خود غرق نور است می تواند دست هزاران نفر را بگیرد و این مورد در انقلاب و با وجود نورانی امام خمینی(ره) صورت گرفت و در دنیا غوغایی به پا شد.
وی با تاكید بر اینكه اگر آقا نجفی ها، آیت الله آخوندها و تالهی ها فراموش شوند ارزش های دینی ما فراموش می شوند، اضافه كرد: امام علی(ع) در این باره فرمودند اولیای الهی نور و حقیقت وجود هستند ازاین رو طبق این روایت باید نسبت به بزرگداشت این عناصر كوشش كرد.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران به دست امام خمینی(ره) به پیروزی رسید چون كه این عارف بزرگ، خود غرق در نور و بصیرت بود و دیگران را هم غرق در نور و بیداری كرد. باید ایام الله در همیشه تاریخ با برگزاری این كنگره ها گرامی داشته شود چراكه فلسفه این برنامه ها همین است.
امروز همه باید در عمل انقلابی گری خویش را نشان دهند
یك مدرس حوزه و دانشگاه اظهار داشت: امروزه طلاب و دانشجویان باید دنبال معنویات باشند چرا دنیا جز این ثمری ندارد.
به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، آیت الله رضا استادی پنجشنبه 7 دی در كنگره بزرگداشت آیت الله آقانجفی همدانی در همدان، با اشاره به اینكه دشمن در طول تاریخ با تولید شبهات علیه دین دنبال دین گریزی افراد بود، اظهار نمود: در همین راستا خیلی از علما روشنگری كردند و با رفع شبهات راه دینمداری و دینداری را برای دیگر افراد جامعه باز كردند.
این مدرس حوزه علمیه با اشاره به اینكه جوانان باید بدانند علما با خداباوری پیش رفتند، تصریح كرد: راه گرایش مردم به اصل انقلاب و اسلام در عمل است و امروز همه باید در عمل انقلابی گری خویش را نشان دهند.
وی با اشاره به اینكه برای بقای مكتب تشیع در طول 1200 سال خیلی كوشش شده است، افزود: در جهت این اتفاق بزرگ، ما صدها میلیون شیعه داریم.
استادی معارف ناب شیعه را در حال گسترش دانست و اظهار نمود: هنگام غیبت كبری حضرت مهدی(عج)، این علمای شیعه بودند كه در ابتدا سبب شدند معارف از بین نرود.
وی با اشاره به اینكه شیعه در راه دین شهید داده و می دهد، خاطرنشان كرد: تعدادی از علما در راه بقا و دوام مكتب تشیع، شهید شدند كه باید همواره قدردان این بزرگان بود.
وی با اشاره به اینكه علامه مجلسی خیلی تلاش كردند كه معارف دین آنطور كه هست در اختیار دیگران قرار گیرد، باید مشخص نماییم چه می نماییم و زندگی ما چگونه است؟ ازاین رو هدف ما باید حركت در مسیر بزرگان دینی و تحقق اهداف و خواسته های آنها در دفاع از دین مبین اسلام باشد.
استادی با اشاره به اینكه قدم بی عمل بی تأثیر است، اضافه كرد: مردم را به طرف ما دعوت كنید با سكوت چون كه عمل را می بینند و به دین دعوت می شوند.
وی خاطرنشان كرد: معتقدم هدف از برگزاری كنگره همین موارد است كه ضمن طلب مغفرت برای آن بزرگوار ببینیم ایشان چطور زندگی كردند كه در طول ۴۰ سال در میان مردم محبوب و بعنوان الگو بودند. باید بدانیم مردم دین را از عمل و زندگی علما می گیرند. ثمره این جلسات باید این باشد كه بدانیم امروز قدمی جز عمل اثر ندارد.
وی با اشاره به روایتی از امام صادق (ع) اظهار داشت: امام صادق (ع) می فرمایند با سكوت مردم را به دین دعوت كنید و در پاسخ به اینكه چطور می توان با سكوت مردم را هدایت كرد، می فرمایند با عمل بگذارید از روی اعمال شما قضاوت كنند.
آیت الله آقانجفی مرزبانی فكری و ایمانی و هدایتگری مردم را برعهده داشت
دبیر كنگره آیت الله آقا نجفی همدان با اشاره به اینكه آیت الله آقانجفی همدانی این حكیم ژرف اندیش حدود 40 سال با حضور عالمانه خود در دارالمومنین و مجاهدین همدان نقش هدایتگرانه ای داشت، اظهار داشت: شخصیت اخلاقی و معنوی این عالم دینی تاثیر والا و آشكاری در دین ورزی و زندگی مردم داشت و رفتار او عاملی برای تهذیب نفوس بود.
به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، سید محمد كاظم حجازی پنجشنبه 7 دی در كنگره بزرگداشت آیت الله آقا نجفی همدانی در همدان، با تاكید بر اینكه این عالم دارای بصیرت مثال زدنی است، اظهار نمود: این عالم بزرگوار درس خوانده ای است كه از محضر استوانه های علمی آیت الله نائینی و قاضی طباطبایی استفاده كردند و 40 سال حضور عالمانه ایشان در دارالمومنین همدان و مرزبانی فكری و ایمانی و نقش هدایتگرانه ایشان برای مردم بسیار قابل توجه بوده است.
وی با اشاره به اینكه ایشان در روند انقلاب هم حضور فعالانه ای داشت و نگاه باورمندانه او به خاندان (ع ) و ولایت فقیه همواره باقی بود، یاد آور شد: ایشان دارای بصیرتی مثال زدنی بود و زمانه خویش را به خوبی می شناخت و به اقتضای آن موضع می گرفت. حمایت و همراهی از امام راحل و نگاه باورمندانه ایشان به اصل ولایت فقیه همواره مثال زدنی بود.
دبیر كنگره آیت الله آقا نجفی همدانی به برگزاری كنگره اشاره نمود و اظهار داشت: از 15 ماه به منظور طرح ریزی برای برگزاری این كنگره اقداماتی صورت گرفت ازاین رو بر خود وظیفه می دانم از دانشگاه های استان، نهادهای انقلابی و همه دستگاه های استان كه در برگزاری كنگره مشاركت داشتند قدردانی كنم.
وی با اشاره به اینكه بیش از 60 مقاله علمی به دبیرخانه كنگره ارسال شده بود كه بخشی از آن امروز در مراسم عرضه خواهد شد، تصریح كرد: این برنامه و كنگره ملی فرصتی برای بازخوانی افكار ناب و آن حكیم ژرف اندیش است.

به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، حجت الاسلام محمد جوادی، امام جمعه موقت همدان در كنگره آیت الله آقانجفی همدانی متن پیام آیت الله حسین نوری همدانی به این همایش را قرائت كرد.
در متن این پیام آمده است: با سلام وتحیت به كنگره ملی بزرگداشت حكیم الهی ومتاله اخلاقی، فقیه و مفسر نامی قرآن آیت الله علامه سید محمد حسینی آقا نجفی همدانی رحمه الله علیه داماد و شاگرد برجسته شیخ الفقها و المجتهدین آیت الله میرزای نائینی رحمته الله علیه و آیت الله حاج شیخ محمد حسین غروی اصفهانی رحمه الله علیه و تربیت یافته مكتب اخلاقی عارف نامی آیت الله سید قاضی طباطبایی رحمت الله علیه ودیگر بزرگان حوزه علمیه نجف اشرف، و سلام بر سرزمین همدان پایتخت دیرینه ایران، دیار بزرگان علم و ادب و تاریخ و حكمت فلسفه و منطق و فقه و تفسیر و اخلاق و عرفان و سیاست و حوزه های علمیه پر افتخار شیعه كه عالمانی بزرگ و موثر همچون ملاحسینقلی همدانی (رحمت الله علیه)، ملا محمد بهاری همدانی (رحمت الله علیه) و استاد بزرگوار مرحوم آیت الله العظمی آخوند ملاعلی (رحمت الله علیه) به یادگار گزارد و امروز این كنگره با شكوه در تجلیل مقام معنوی و علمی صاحب تفسیر انوار درخشان و شارح اصول كافی و معادجسمانی با حضور دانشمندان و اساتید حوزه و دانشگاه و نویسندگان و محققان بزرگ كشور برگزار می گردد.
امید آنكه تاثیر عمیق این حركت بزرگ فرهنگی در گسترش و نشر فرهنگ اسلامی و رواج حوزه های علمیه و علوم انسانی و اسلامی و قرآنی در دانشگاه و تربیت شخصیت های بزرگ اجتماعی و اخلاقی و دینی و قرآنی را هرچه بیشتر در این دیار تاریخی شاهد باشیم.
اینجانب با افتخار انتساب به این شهر و دیار كهن و تاریخی و مذهبی و عالم پرور و مردم انقلابی و شهید داده و سرداران به نام دفاع مقدس و مدافعان حرم از خاندان محترم آن عالم بزرگوار و حوزه های علمیه و علمای محترم همدان و همه مسئولان محترم و نهادهای انقلابی و بنیاد شهید محراب آیت الله مدنی كه تلاش فراوان در جهت برگزاری این همت بزرگ كردند سپاسگزارم.
استاندار همدان:
سال آینده كنگره آیت الله تالهی همدانی در استان برگزار می شود
به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، محمدناصر نیكبخت، استاندار همدان در مراسم كنگره ملی مرحوم آیت الله آقانجفی همدانی در همدان، با اشاره به اینكه آیت الله آقانجفی عالم به علم روز بود و بسیار خرسندم این كنگره در همدان برگزار شده است، ضمن تشكر از همه دستاندركاران این كار بخصوص موسسه آیت الله مدنی، اظهار نمود: آیت الله آقانجفی از افتخارات استان همدان هستند و ما هم به دنبال معرفی بزرگان هستیم.
وی تصریح كرد: مقام معظم رهبری فرمودند كه همدان دارای علما و نخبگانی است كه مثل آنها در ایران كم داریم، این استان آنقدر عالم دارد كه به استان های دیگر سرازیر می شوند.
استاندار همدان با اشاره به اینكه آیت الله آقانجفی یكی از برجسته ترین شخصیت های استان همدان است، اظهار داشت: ایشان عالم به علم روز بود و همواره با رزمندگان مراوده داشت و این مهم را بعنوان رسالت خود می دانست.
وی با تاكید بر اینكه این كنگره به اینجا ختم نمی شود و باید معرفی شخصیت های شاخص علمی و دینی در دستور كار باشد، تصریح كرد: باید به این كار ادامه دهیم و در مسجد كولانج كه ایشان امام جماعت آن بودند، همیشه شاهد برگزاری نمازهای باشكوه باشیم.
استاندار همدان ادامه داد: وزیر ارشاد، خود از تبار روحانیت بوده و علاقمند به خدمت عالم و علم پروری است البته تقاضاهایی از ایشان برای برگزاری جشنواره ها در همدان داریم.
وی به شخصیت سیدجمال الدین اسدآبادی و خدمات شایان توجه ایشان به اسلام اشاره نمود و اظهار داشت: بوعلی سینا هم بی جهت همدان را انتخاب نكرده بود.
استاندار همدان در ادامه با اشاره به اینكه مقام معظم رهبری فرمودند آیت الله تالهی همدانی را بزرگ بدارید، اظهار نمود: از مدیرعامل موسسه شهید مدنی در همدان درخواست داریم سال آینده یك كنگره در مورد این شخصیت متعالی برگزار كنند.
رونمایی از آثار مكتوب آیت الله آقانجفی همدانی
به گزارش كیت هنری به نقل از ایسنا، امروز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان، مدیر حوزه علمیه همدان و استاندار رونمایی از آثار مكتوب عالم ربانی آقانجفی همدانی انجام شد.
آثار خیلی از این عالم به جا مانده كه حاصل عمر بیش از 90 سال آیت الله است كه بخشی از آن رونمایی شد. كتاب هایی چون مجموعه 18 جلدی تفسیر انوار درخشان كه یك جلد از این كتاب طبق فرمایشات مقام معظم رهبری روانسازی شده، رونمایی شد.
همچنین در این مراسم از مجموعه 6 جلدی درخشان پرتویی از اصول كافی ـ جلد اول، یك بخش از تقریرات درس آقانجفی شامل 300 صفحه، كتاب آئینه وصف جمال كه اشاره ای به زندگینامه این عالم بزرگ دارد و كتاب مستوره درخشان شامل 10 جلد كلمات ناب نورانی و مجموعه مقالات برتر علمی ایشان رونمایی شد.
تمبر یادبود آیت الله آقانجفی همدانی، مستند زندگی ایشان كه تولید سیمای همدان به كارگردانی فرهاد مسكور است؛ پنج مستند رادیویی و مستند «حدیث سرو» با پخش دقایقی از زندگی این عالم ربانی از دیگر بخش هایی بود كه رونمایی شد.
1396/10/07
20:49:23
5.0 / 5
5195
تگهای خبر: آینده , جشن , دانشگاه , كنگره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری