ArtKit کیت هنری
همزمان با آغاز فروش بلیت

اعلام برنامه های بخش پژوهش جشنواره موسیقی كلاسیك ایرانی

اعلام برنامه های بخش پژوهش جشنواره موسیقی كلاسیك ایرانی به گزارش كیت هنری همزمان با انتشار جدول اجراهای دومین جشنواره موسیقی كلاسیك ایرانی برنامه های بخش پژوهشی این رویداد موسیقایی هم مشخص گردید.به گزارش كیت هنری به نقل از مهر، جدول اجراهای صحنه ای و بخش پژوهش دومین جشنواره موسیقی كلاسیك ایرانی، همزمان با آغاز فروش بلیت اجراها اعلام گردید. این جشنواره از ۱۷ آذرماه سال جاری در تالار رودكی در قالب پنج شاخه تك نوازی، دونوازی، سه نوازی، ساز و آواز و گروه نوازی شروع به كار می كند كه به دنبال آن هنرمندان در بخش های مختلف تا ۲۴ آذرماه برپایه جدول اعلام شده به اجرا می پردازند.
در دومین جشنواره موسیقی كلاسیك ایرانی، مقوله پژوهش بعنوان موضوعی بنیادی مورد توجه قرار گرفته است. این بخش عمدتا بر پژوهش های دانشگاهی متمركز است و برآن است كه بستری فراهم آورد تا بعضی از این تحقیقات فرصت عرضه در خارج از محیط های آكادمیك هم پیدا كنند.
داریوش طلایی، رضا پرویززاده، بابك خضرائی و مریم قرسو (دبیر اجرایی) اعضای گروه پژوهش این دوره از جشنواره اند. این در شرایطی است كه نشست های پژوهشی طی سه روز در سه بخش، سخنرانی و میزگرد برگزار می گردد.
براساس برنامه ریزی های انجام شده روز شنبه ۱۸ آذر ماه فریده رضایی و سپنتا حامدی نژاد و امید اناركی به ارائه مطالب خود با محوریت مهدی قلی هدایت خواهند پرداخت و در بخش دوم داریوش طلایی به ایراد سخنرانی می پردازد.
دوشنبه ۲۰ آذرماه در بخش رقابتی هم پویا نكویی درباره «مكتب اصفهان» و مجید سعیدی و سجاد تذهیبی هم مطالبی با محوریت «تجزیه و تحلیل موسیقی كلاسیك ایرانی (مبتنی بر ردیف دستگاهی)» ارائه خواهند كرد. در بخش دوم هم نشستی با مبحث «وضعیت كنونی آواز ایران» به ریاست داریوش طلایی با حضور معصومه مهرعلی، مظفر شفیعی و مهدی امامی برگزار می گردد.
محور بخش اول نشست روز سوم به تاریخ چهارشنبه ۲۲ آذرماه هم «تجزیه و تحلیل موسیقی كلاسیك ایرانی» است كه احمد ایروانی، محمد انشایی و مهرداد میرزایی مطالب خویش را ارائه خواهند كرد. ضمن اینكه در بخش دوم برنامه مجید كیانی سخنرانی می كند.
دومین جشنواره موسیقی كلاسیك ایرانی با حمایت دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همراهی خانه موسیقی ایران، انجمن موسیقی ایران، موسسه فرهنگی «ساز آواز» و بنیاد فرهنگی هنری رودكی از ۱۷ تا ۲۴ آذرماه سال جاری در تالار رودكی برگزار می شود.
 

1396/09/07
00:00:37
5.0 / 5
5419
تگهای خبر: جشن , جشنواره , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری