ArtKit کیت هنری
در گزارش كیت هنری مطرح شد؛

دغدغه های نوازنده ای که هر شب گریه می کند

دغدغه های نوازنده ای که هر شب گریه می کند به گزارش کیت هنری، یکی از نوازندگان مجموعه کنسرتهای با من بخوان علیرضا قربانی ضمن توصیفی از حال و هوای حضورش در این کنسرت از دغدغه های خود برای حضور در یکی از مهم ترین اجراهای موسیقی سخن گفت.به گزارش کیت هنری به نقل از مهر، پروشات زندآیین نوازنده ویولنسل در گروه ارکستر علیرضا قربانی که فارغ التحصیل هنرستان موسیقی است و لیسانس خودرا در رشته نوازندگی ساز ویولنسل گرفته است، در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ی همکاری اش با گروه ارکستر علیرضا قربانی اظهار داشت: بوسیله مسعود فیروزی نژاد نوازنده ویولنسل گروه ارکستر علیرضا قربانی به این تیم معرفی شدم و همکاری خودرا با آنها شروع کردم.
این نوازنده که طی سالهای اخیر در کنار تدریس موسیقی در ارکسترهای مهم موسیقی کشورمان نیز به عنوان نوازنده حضور دارد، بیان کرد: تدریس را به جهت اینکه بتوانم اطلاعات روز در عرصه نوازندگی را حفظ کنم، در پیش گرفته ام، برای اینکه داشتن اطلاعات جامع روز امری ضروری و لازم است البته جنبه مالی آن نیز برای کسانی که نوازنده هستند، قابل توجه است.
زندآیین درباره ی همکاری با گروه ارکستر علیرضا قربانی اظهار داشت: من فعالیت در این ارکستر را بسیار دوست دارم. در سالهای فعالیت حرفه ای ام هیچ وقت این قدر حال خوب را تجربه نکرده بودم. زمانی که دو شب از شب های کنسرت علیرضا قربانی را به سبب حضور در برنامه دیگری کنسل کرده بودم همیشه فکر و ذهنم در این مهم متمرکز بود که اکنون در ارکستر علیرضا قربانی چه جوی حاکم است و چه می گذرد.
وی درباره ی آرزوی خود برای حضور در گروه ارکستر این هنرمند بیان کرد: در گذشته تجربه همکاری با گروه ارکستر علیرضا قربانی را نداشتم و الان که در این گروه هستم، فعالیت برایم جذاب است. تمام افرادی که در این گروه حضور دارند، علاوه بر این که دوستان قدیمی من هستند، همگی در عرصه نوازندگی افرادی حرفه ای محسوب می شوند.
این نوازنده اضافه کرد: کار گروهی خصوصاً برای ارکستر نیاز به اخلاق حرفه ای دارد و خوشبختانه تمام هنرمندانی که در این گروه حضور دارند، در ابتدا افرادی اخلاق مدار هستند و اخلاق حرفه ای را به خوبی رعایت می کنند؛ در عین حال در عرصه نوازندگی نیز بسیار توانمند هستند. این دو شرط در کنار هم باعث شده است که فعالیت در ارکستر علیرضا قربانی برایم بسیار جذاب باشد.
این نوازنده ویولنسل استقبال مردم را مورد ارزیابی قرار داد و اشاره کرد: یکی از نکته هایی که برایم بسیار جذاب است، همراهی و استقبال مردم در هنگام اجرای کنسرت است. علاقه مردم به علیرضا قربانی به عنوان یک هنرمند و خواننده کلاسیک از یک سو و اجراهای هنرمندانه او از طرف دیگر علاوه بر مردم و علاقه مندان، دست اندرکاران این کنسرت را نیز به وجد می آورد. همراهی مردم در هنگام اجرای موسیقی نیز برای من بسیار جذاب است و انرژی ویژه ای را به نوازندگان انتقال می دهد.
وی درباره ی علاقه اش به آهنگ های علیرضا قربانی اضافه کرد: من قطعه «پریشانی» را بسیار دوست دارم، برای اینکه عاشقانه است و من با آن همذات پنداری می کنم. این امر تا حدی است که سبب می شود هر بار که آهنگ نواخته می شود، گریه کنم.
زندآیین اشاره کرد: اجرای خوب و صدای خوب در کنار موسیقی باارزش سبب می شود تا جمعیت زیادی همزمان ابراز علاقه و احساسات کنند و این امر علاقه مردم به کنسرت علیرضا قربانی را نشان میدهد. ما موسیقی کلاسیک می نوازیم؛ نوعی از موسیقی که طرفداران خاص خودرا دارد و در بسیاری موارد تعداد طرفداران آن در میان جوانان کم است، اما با اینحال هنگامی که این کنسرت اجرا می شود به خوبی وقار موسیقی را به نمایش می گذارد و حال خوبی را به مردم حاضر در کنسرت انتقال می دهد. نکته قابل تامل دیگر این که شخصیت علیرضا قربانی با وقار و محترم است و ارتباط مناسبی را با اطرافیان برقرار می کند. این احساس خوب به من به عنوان یک نوازنده منتقل شده و در نتیجه یک گروه توانمند را تشکیل می دهد. گروه ارکستر علیرضا قربانی به قدری برایم جذاب است که دوست ندارم این شب ها اجرای زنده پایان یابد.


منبع:

1402/04/10
10:23:36
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
ArtKit کیت هنری
artkit.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كیت هنری محفوظ است

كیت هنری

کیتهای هنری